Image default
איפה לישון בצפון לינה

צימר ברמת הגולן: לאה מציעה – סוויטה יוקרתית וסדנת אימון אישי באניעם8176234

מעבר לג’קוזי נשקפת הכינרת

 

ברמת הגולן גילינו שוב, את אלוהי הפרטים הקטנים.

בימים אלה של אינטרנט דינמי קשה לדעת מה באמת מצפה לך מעבר לתמונה שמפרסם בעל הצימר. לכן, בדרכנו הסקפטית, הצפנו אל רמת הגולן כשאנו אחוזים בתקווה שהצילומים אותם ראינו באתר ייצגו נאמנה את המציאות. אבל באותו הזמן הכנו את עצמנו לאפשרות שנתאכזב מעט, וגם אז זה יהיה “לא נורא”. היינו חבורה לא קטנה. משפחה אחת, אמנם, אבל שישה מאיתנו, הכי הקטנה חיילת והכי הגדולה הביאה גם את החבר.

אולם הפעם חיכו לנו שתי הפתעות: ראשית, שמחנו לגלות שמושב אניעם נמצא קרוב כל כך לקצרין, שגם היא אינה רחוקה מהכינרת . שנית, נשימתנו נעצרה בהתפעלות כשהגענו אל הצימרים של לאה בכר ( “לב”), וכשהבנו, כי הצימר שאליו נכנסנו הוא יצירת אומנות. אלוהי הפרטים הקטנים: ציורים על הקיר, מראה עם מסגרת עץ מרתקת, שטיח תואם לכיסוי המיטה, מראות ממוקמות בחשיבה מראש, כלים נעימים ומושקעים…

אין ספק. מישהו חשב על הכל לפנֵי, כי הפרטים האלה הם מסוגים שונים, ובטעם רבגוני. אבל כבמטה קסם, בעצם כבמטה של טעם טוב וראייה אומנותית מרחבית, כל הפרטים הקטנים האלה התחברו לנו ליצירה אחת. במהרה גילינו כי כולנו מתמקמים ברווחה ובנוחות בתוך החללים האסתטיים האלה, ומיד רווח לנו.

lea (2)

איך הכל מתחבר יחד לשלמות אחת בצימר המעוצב 

שיבחנו את לאה לב, בעלת הצימרים, בפניה, מה שאנחנו לא נוהגים לעשות בדרך כלל, כדי “לא לקלקל לפעם הבאה”. אבל תשובתה כנראה מתאימה לכל מי שרוצה לשרוד ביער הדינמי הזה, של תעשיית הצימרים: “מה שאני הייתי מצפה כאורחת המגיעה לצימר, זה מה שהשקעתי בו.”

אז הבה נוסיף עוד כמה פרטים קטנים, שמצטרפים למכלול ש”עשה לנו” את זה: העוגה ובקבוק היין שקידמו אותנו, יחד עם הבירה במקרר. עשבי התיבול לתה לצד הניקיון המוקפד. הג’קוזי הצופה אל מרחבי הגולן, ולא רק לזוגות מתפנקים. אפילו המזגנים המתוחכמים, שלא מקפיאים אותך בקיץ, וממוקמים במחשבה תחילה בפינות אסטרטגיות כך שהם אינם פוגמים בשלמות האסתטית. לכל אלה אתם מוזמנים להוסיף את החצר האחורית המוקפדת והפורחת גם בקיץ, שמסודרת לעילא, ו…כן, רמת הגולן שאין עליה.

אחרי שהתמקמנו לנו ולקחנו לעצמנו את הזמן הדרוש כדי לעבור מקצב עירוני אל קצב רגוע יותר, הצצנו אל הצימר הנוסף (שלושה צימרים בסך הכל). אין ספק. מי שמקפיד באחד, מקפיד גם ברעהו. מאוחר יותר התפנינו לשוחח עם בעלת הצימרים, וגילינו כי ללאה יש היסטוריה מעניינת. כמו ללא מעט ישראלים שנדדו צפונה וקבעו את משכנם ברמת הגולן. לאה היא מורה לאומנות מתלמה ילין ועל התפנית שעשתה בחייה היא מעידה: “פרשתי לפני כשנתיים

מהוראה בתיכון “בן-צבי” בקרית אונו, לאחר שלימדתי 10 שנים בתלמה ילין, והלכתי “למדבר”, קרי לקרית אונו, כדי להקים מגמת אמנות שנחשבת למגמה שמוציאה מקרבה אמנים מורים ומעצבים. אני גאה שכ80% מתלמידי עוסקים באמנות ומתפרנסים בשמחה, אך בעיקר לימדתי על החיים”. לאהבחרה לעבור למקום שהיא חושבת שהוא הכי-הכי. ואם תישארו לשיחה ארוכה יותר (ומרתקת), תצאו בחשיבה לא מקורית משלכם: אולי היא בעצם צודקת… למה לא לעבור למקום המקסים הזה, רמת הגולן?!

לאה מציעה 3 סוויטות חדשות ויוקרתיות, שדורגו ע”י משרד התיירות בדירוג הגבוה ביותר – A. זהו דירוג חדש ומהימנותו עולה פי כמה על כל דירוג של כל אתר “צימרים” בישראל. כל סוויטה מאד רומנטית ויש בה סלון, מטבח מאובזר ומקלחת מפנקת עם ראש גשם. כששוכבים במיטה וכשיושבים בג’קוזי התחושה שמקבלים היא שאתם, בעצם, נמצאים בתוך הנוף. במפלס העליון ישנה גלריית שינה מעץ, עם מיטה נוחה ורחבה ובאותו מפלס יש, כמובן, גם ג’קוזי זוגי שנמצא בתוך חלון פנורמי עגול שפונה אל הנוף הפתוח. הצימר מושקע מאד בפרטים הקטנים החל במצעי המיטה וכלה בפריטים שתלויים על הקיר. חלוקים רכים ונעלי בית מחכות לאורחים ואתם גם כל הפינוקים שמקבלים את פני האורח: יין משובח, פירות העונה, עוגה, והפתעות נוספות.

אניעם נמצא בנקודה אסטרטגית ברמת הגולן – במרכז. לכן קרוב להגיע מכאן לכל מקום ברמה. אנו ניצלנו את העובדה שאנו קרובים יחסית לכל מקום ברמה, ובנינו תכנית שתכלול כמה יקבים וכמה מסעדות, הנמצאות במרחק דקות של נסיעה. חלפה בנו מחשבה להגיע גם אל החרמון או אל מבוא חמה, שלא לדבר על הכינרת הקורצת מתחת לבתי המושב, אבל החופשה נהייתה קצרה מדי לתכניותינו. אולם לא ויתרנו על אטרקציה קטנה שאינה מוכרת לרוב הישראלים, זהו כפר האמנים שנמצא ממש בכניסה למושב.

lea karate

סדנת קרטה אצל לאה

 

מדובר ברחבה מעוצבת שסביבה נמצאים סטודיו’ס של אמנים מקומיים. הכפר נבנה לפני שנים ספורות, גם כאטרקציה תיירותית וגם כדי לאפשר לאמנים המקומיים שמספרם רב, ליצור בתנאים נוחים יותר, שיבטיחו גם חשיפה טובה יותר לציבור. לא בהרבה יישובים כפריים תמצאו מדרחוב מטופח ופונקציונאלי, כזה הבנוי בסגנון אירופאי רומנטי, כמו זה שבאניעם. במקום יש גם שתי מסעדות: אחת בשרית כשרה והשנייה חלבית.

בדרך בחזרה למרכז הארץ נזכרנו בסדנאות  שמעבירה המורה לאומנות לאה בכר, שהיא מנטורית ומאמנת אישית. הסדנאות, הגרופי’ז שצברה וממשיכה לצבור, זה הכל בזכות העניין הקטן הזה של מה שציפית לעצמך- הענק לחבריך, ובגדול…

אלוהי הפרטים הקטנים, אמרנו כבר?

לב – המקום של לאה לב, מנטורית לחיים ולעסקים. סוויטות יוקרתיות וסדנאות.

אניעם, רמת הגולן,טלפון :  052-3659033  04-6961955

* רוני הוא הבעלים של נוהר, חברה להפקת אירועי תרבות ובידור

אולי תאהב\י גם:

חופשה באשקלון: הפתעותיה ופיתוייה של עיר התייירות הדרומית

איטו אבירם

מלון ענבל ומסעדת סופיה – יום כיף משפחתי בירושלים

איטו אבירם

מלון רמון במצפה רמון – סוויטות, בריכה מחוממת ומכתש רמון מעבר לגדר…

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן