Image default
מה חדש

טיול סתווי + תערוכה בגן הבוטני במכללת אורנים בטבעון, בסוכות. *

 

תערוכת צילומים בוטנית מרהיבה תוצג לראשונה בפסטיבל המדע “חקלאות העתיד” שיתקיים בחול המועד סוכות בפארק קרסו למדע בבאר שבע

הגן הבוטני והמכון לאמנות -מכללת אורנים יציגו לראשונה את התערוכה המצולמת ‘אוצרת בצד הדרך’ המציעה  מבט פנימה אל הפירות, הזרעים והמגוון הבוטני שבטבע. התערוכה תוצג במסגרת פסטיבל המדע ה-9 בסימן “חקלאות העתיד” שיתקיים בחול המועד סוכות בפארק קרסו למדע בשיתוף משרד החקלאות ומכון וולקני.

תערוכה זו תחילתה בשימת לב, רגליים משוטטות על אדמה יבשה, קולות פצפוץ הרגבים נשמעים אחרת בקיץ.

מבט מטה אל האדמה מגלה עולם ומלואו. ידיים אוספות בסקרנות מה שנראה בתחילה כערמת שאריות יבשות, חלקים מהטבע שאין בהם שימוש -פרחי האביב שזה עתה סיימו לפרוח.

קיץ, צידי הדרכים מלאים בגבעולים צהובים ושמוטים. הצמחים היבשים, השאריות מהעונה הירוקה, יש בהם מגוון מרהיב של צורות, צבעים, גדלים ומאפיינים ביולוגיים שהם חלק בלתי נפרד מהמגוון הביולוגי הישראלי. הפרחים שנעלמו הפכו בקיץ לפירות וזרעים והם חלק בלתי נפרד ממחזור חייהם של צמחי ארצנו – מכל זרע כזה יצמח צמח חדש עם בוא הגשמים בשנה הבאה, שיגדל, יפרח, ייתן זרעים בעצמו וימשיך את המחזור האינסופי של צמיחה וקמילה.

בתערוכת “פסלים צומחים” אנו מסבים מבט אל הפרטים הקטנים – הפירות והזרעים המעטרים כל שביל, מדרכה וחורשה בישראל. המבט הבוחן מגלה לנו צורות וצבעים חדשים, שאינם מתגלים במבט חטוף מרחוק ומאפשר לנו להעריך עוד יותר את הגיוון שבטבע סביבנו. שמירה על גיוון זה היא שמירה על היופי המורכב של הטבע של ארצנו. בעזרת טכנולוגיה פשוטה של סריקה ועיבוד תמונה אנו מביאים בפניכם פירות וזרעים שנאספו בגן הבוטני שבמכללת אורנים בקרית טבעון. אתם מוזמנים ומוזמנות להביט בתמונות בהן הגדלנו אותם ואז לראות מקרוב את הזרעים והפירות עצמם שמוצגים כאן על הקיר. הגן הבוטני באורנים מחזיק אוסף גדול של צמחים ממגוון סביבות בישראל ובעולם, ושביליו מעוטרים בצמחים ים-תיכוניים רבים הצומחים בר בגן.

התערוכה פרי שיתוף פעולה בין ד”ר מתן בן ארי, חוקר, מרצה ומנהל הגן הבוטני לבין דניאל סגל, אמן, צלם ומנהל סדנת הצילום במכון לאמנות – במכללת אורנים תוצג לראשונה בפסטיבל המדע ה – 9 במוזיאון פארק קרסו למדע בשיתוף משרד החקלאות והמכון וולקני בין התאריכים 11-13/10/22 לציון 100 שנות פעילות מכוון וולקני ותרומתו למדע, למחקר ולחקלאות.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, הפריפריה, הנגב והגליל, מר עודד פורר: ” פסטיבל “חקלאות העתיד” שיתקיים בפארק קרסו למדע בשיתוף משרד החקלאות מנגיש את המחקרים פורצי הדרך לכלל הציבור בצורה חווייתית ומרתקת ומאפשר הזדמנות נדירה לתושבי ישראל לקחת חלק בהצלחות האדירות שלנו, שהן תוצר של חקלאות ומדע בישראל”.

מנהל מוזיאון פארק קרסו למדע והאוצר הראשי – ד”ר נצח פרביאש, מספר על הפסטיבל: “אנו שמחים להזמין את הקהל הרחב להגיע לפסטיבל חקלאות העתיד שיתקיים בפארק. אני שמח וגאה בפסטיבל שיעניק למבקריו חווית תוכן עשירה ומעמיקה על עולם החקלאות – מקור הגאווה של ישראל”.

  • קצת לא ברור מהפרסום של אורנים אם הכניסה היא בחינם, והאם התערוכה פתוחה גם בשבתות ובחגים, לכן שווה לפנות לטלי לאופר – דוברת מכללת אורנים: laufer@oranim.ac.il

אולי תאהב\י גם:

מתנה לילדות מבית “דיסני” ערכת איפור: לשבור את הקרח

איטו אבירם

קונצרטים פתוחים של כיתות אמן באוגוסט בצפת

איטו אבירם

הצגות ילדים חדשות במדיאטק חולון בנובמבר

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן