Image default
אטרקציות ופעילויות דרום

חוות האנטילופות – פגשנו את אפריקה בדרך לאילת

כמו נסיעה בספארי מדברי, ויש גם "תיבת נוח" - הגדולה מסוגה בישראל.
כמו נסיעה בספארי מדברי, ויש גם “תיבת נוח” – הגדולה מסוגה בישראל.

כן. בהחלט אפשר להמשיך ללחוץ על הגז ואז, בתוך דקות ספורות נעלמת הערבה התיכונה במראה של הנהג ונהפכת לחזיון תעתועים. מכאן יש לך עוד כמעט שעתיים עד אילת. הילדים מפהקים, רבים ביניהם, רגע, לא תעצור?!

באזור עין יהב, ממש באמצע הדרך לאילת, יש היום שפע של אטרקציות לכל המשפחה, שלא לדבר על מסעדות, מסלולי טיולים קצרים ובקיצור – לא מעט סיבות טובות במיוחד להאט, לאותת ולהיכנס באחת הדרכים הצדדיות כדי להוסיף לכל המשפחה עוד חוויה אחת בטיול הארוך הזה לאילת.

חוות האנטילופות היא בדיוק חוויה שכזאת. על אבן דרך הק”מ ה- 133 מאילת, בין צופר למרכז ספיר, מערבה מהכביש, השביל הקצר יכניס אתכם לתוך ספארי אפריקאי מפתיע, ואם זה אינו מספיק – גם תיבת נוח ענקית, עשויית עץ, תמשוך אתכם להיכנס לתוכה ולהיחשף אל מגוון בעלי החיים שהיא מציעה, חלקם הגדול גם לליטוף.

כשנכנסנו לתוך החווה הילדים הציצו בכיוון האנטילופות, אלה הציצו בילדים, אבל האטרקציות הגדולות באמת המתינו בדיוק בצד השני, ולשם משכו הילדים: תיבת נוח נראתה להם כפיתוי שאין טעם לנסות לעמוד בפניו, וגם הלוויתן עשוי הגבס, הענק והחלול, ובצידו זחל ענק שניתן לזחול בתוכו מקצה ועד קצה היו מעניינים יותר.

מה איכפת?! העיקר שהילדים נהנים. והם, אכן, מיהרו ללטף את הארנבת, הבמבי והקוויה ומשם החוצה, אל ארגז החול שבתוך הלוויתן, אל שעה ארוכה של משחק דמיוני שנראה להם מעניין פי כמה.

 בריכה תרמית - הפתעה נעימה בחווה
הבריכה התרמית באגף הצימרים שבחווה

כל זה אפשר לנו, ההורים, לבלות שעה קטנה של נחת על כוס קפה בבית הקפה הצמוד לתיבת נוח. הקפה היה תל אביבי, דרך החלון נשקפו היונקים האפריקאים וראשי הצוקים המקיפים את הספארי מרוב צדדיו ויוצרים צורה של קערה ענקית שבתוכה נבנתה החווה. בעצם, חוות האנטילופות היא הגשמה של חלום בשביל שלומית ויוסי, תושבי מושב צופר הסמוך.

לפני 28 שנה הם הגיעו לכאן והבינו מיד שהתנאים מושלמים לגידול… אנטילופות. זאת, בשעה שרבים מחבריהם הסתפקו בפלפל או עגבניה. “ערכנו כמה ביקורים בחוות לגידול אנטילופות בדרום אפריקה,” נזכרת שלומית, “והבאנו ארצה, 140 אנטילופות מהסוגים הבאים: קודו, בלסבוק, אמפאלה, וספרינגבוק. עד מהרה, הם הרגישו בבית בערבה ונולדו להם צאצאים. בינתיים העדר גדל וכיום הוא מונה מעל 200 ראש. כמו כן, הוספנו לחווה בעלי חיים נוספים שמקורם באפריקה, חלקם נמצאים ברשימת המינים שבסכנת הכחדה”.

נכנסנו למכונית ויצאנו לסיבוב הספארי, שהתברר כלא-כל-כך-גדול, בוודאי לא במימדים של ספארי במקומות אחרים שהיינו בהם. אולם יש לציין שמגוון החיות הפתיע, וגם הקרבה אליהן היתה בונוס נוסף. מסכן הערוד, אותו חמור תנ”כי שאנו ראינו רק פרט אחד שלו, נודד יתום בין ריכוזי היונקים האפריקאים ואלה לא מקבלים אותו אל חברתם…

סיימתם את הסיבוב? בדרך החוצה ממתינות לכם סככות אפריקאיות סגורות ומחוממות בחורף, עם מחצלות ומזרונים, מתקני שירותים ומקלחות חמום. האמת היא שרמת הסככות נראתה גבוהה יחסית למאהלים בדואים דומים שבהם נתקלנו במקומות אחרים בערבה. ויש גם צימרים של ממש, המכונים כאן – בקתות אפרקאיות. אלה מצוידות בשירותים ומקלחת עם ג’קוזי, מיזוג אויר, טלווזיה, מקרר קטן ופינת קפה עם קומקום.

אגב, בימים חמים, וכאלה הימים כאן רוב השנה, תוכלו לשלב גם טבילה בבריכת גופרית לא גדולה, אך סימפטית למראה, שבמימיה החום קבוע. 32 מעלות. בנוסף, יש במקום סככות צל, מדשאות ושטחי משחק לילדים. ישנה תאורה כל הלילה ונקודות חשמל. פינות “מנגל” עם שולחנות לפיקניק. גם ניתן להדליק מדורות.

שעות פתיחת החווה: החל משעה 09:00 ועד שעה לפני החשיכה. מחיר הכניסה לפארק הקודו ותיבת נוח: ליחיד ( מגיל שלוש) – 25 ש”ח. לינת לילה ליחיד בקמפינג: 60 ₪, והיא כוללת את הביקור בפארק הקודו ובתיבת נח. שלומית   3666041 – 052 יוסי 4791533 – 054

צימר מומלץ בסביבה: מטמון בערבה בעין יהב

 

אולי תאהב\י גם:

מסעדת גן ירק בצופר שבערבה – טועמים ומתחברים אל הירוק-ירוק…

איטו אבירם

אטרקציה על כביש הערבה – מרכז המבקרים “יאיר” לכל המשפחה ועכשיו: התערוכה החקלאית הגדולה בישראל בחינם!*

איטו אבירם

רעיון לטיול משפחתי: יום כיף בעיר שדרות

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן