Image default
מה חדש

חוויה משפחתית בפארק שרון על פסגת חירייה

צילום: ליאור אבירם

 

הפעילויות המתוכננות הן:

בעקבות שקית האשפה – פעילויות לכל המשפחה בפארק המיחזור חירייה

בימים ראשון שני ושלישי בין השעות 9:00-13:00. בכל מועד 2 סבבים, עד 10 משתתפים בסבב.

סיור בפארק המיחזור | סיפור התולעת של חירייה | צילום עם משאית זבל | הכנת עציץ משאריות של שלטי חוצות | סיור ריחני בגינת התבלינים

עלות כרטיס 35 ₪ | ילדים עד גיל 3 ללא עלות | האירוע מומלץ לגילאי 5 ומעלה

סדנת אומן – סדנאות אמן ייחודיות עם מיטב אמני הבית של חירייה

הסדנאות יתקיימו בימי שני בין השעות 13:00-16:00 ובימי רביעי בין השעות 10:00-13:00. בכל מועד 2 סבבים, עד 10 משתתפים בסבב.

הסדנה מיועדת להורה וילד | מותאמת לילדים מגיל 8 ומעלה | עלות כרטיס 60 ₪.

הסדנאות שנציע הן:

יואב שביט – מייבש חשמל

נכין מייבש חשמל על ידי כיפוף ביד חופשית של חוטי חשמל שהם חלק מפסולת בניין. השמושים האפשריים הם ייבוש כלים לצד הכיור או אלמנט שמניחים בתוך קערית מים ומשמש לסידור פרחים או כל רעיון אחר… תחושת הזן שמתלווה לשימוש, שנובעת מתוך האקראיות של הצורה, היא ערך מוסף ומתנה יומיומית למשתמש.

יואב שביט הוא אמן ומעצב שעבודותיו הוצגו במוזיאון תל אביב, בבית האמנים בירושלים, בסותביז, שבוע העיצוב ובגלריות שונות בעולם. הסטודיו של יואב, שפועל מ-2002, מתמחה בעיצוב וייצור פריטים יחידניים (Tailor Made) עבור לקוחות פרטיים, מוזיאונים ומוסדות.

נטע עמיר – לאן עפות השאריות תאריכים: 5.8.2020

שאריות בדים הן רק אחת מההשפעות המזיקות של תעשיית האופנה: בתהליך הכנת הבגד אחוז הבד המשמש בפועל לתפירת בגד הוא קטן ביחס לכמות הבד שיש לגזור, וכך כל בגד בחנות מותיר אחריו למעשה שובל ארוך  של שאריות המושלכות לזבל. בעזרת שימוש במלאכות מסורתיות כמו אריגה, סריגה, תפירה ורקמה נהפוך שאריות אלו למוצרים ברי קיימא בעלי אורך חיים ארוך יותר מהבגדים שנתפרו מאותם בדים.

נטע עמיר בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. כיום עוסקת במלאכות יד ככלי אומנותי. מעבירה סדנאות המשלבות בין מלאכות יד מסורתיות לעיצוב ואמנות עכשוויים, תוך דגש על פיתוח אמירה אישית, ושימוש במלאכות שמתקשר לחיי היום יום.

אמיר אלרון – שתלנים צעירים תאריכים: 12.8.2020 , 26.8.2020

בסדנה נייצר שתילי צמחים מזרעים וגם מייחורים בכלים פשוטים ומחומרים בשימוש חוזר.
נלמד על השקייה יעילה כמו השקייה ברסס והשקיה תחתית (עליה נימית( כל משתתף (ילד) יקח איתו את תוצרי הסדנא כולל ערכה קטנה שתאפשר המשך פעילות בבית.

אמיר אלרון הוא מומחה לאגרואקולוגיה עירונית. יזם בתחום הקיימות והחקלאות העירונית, מתכנן ומפתח מערכות אגרואקולוגיות ומשלב את העשייה עם חינוך לקיימות, תוך תרגום של הקיימות למונחים מעשיים ופשוטים ליישום.

גונית פורת – הך פטיש תאריכים: 19.8.2020

ניצור חותם של עלים ופרחים על בדי כותנה משומשים. נשתמש בפטיש ובשמחת היצירה כדי למצות את הצבע.

גונית פורת חיה ביודפת השוכנת בלב הגליל, שם הקימה מרכז פעיל לאריגה, טוויה ולצביעה טבעית. גונית חוקרת את סוד הצבע והצביעה הטבעית מתוך היכרות מעמיקה עם עולם הצומח העוטף אותנו, ותוך חיבור והקשבה לטבע.

נופר בן אריה – קומפורט קומפוסט תאריכים: 17.8.2020 , 24.8.2020

נכיר את החשיבות של החיפושיות כמפרקות פסולת בטבע ונכין דמויות דמיוניות של חרקים בחיבורים ללא דבק. לאחר מכן נכין יחד מלון חרקים מדליק שישמש כמקום למשחק עבור דמויות חרקים דמיוניים מערימת קומפוסט דמיונית.

נופר בן אריה בובנאית ומרצה בתחום החינוך הסביבתי במסגרות להכשרות מורים וגננות ברחבי הארץ ובתוכנית ההסמכה לגנים ירוקים. מפתחת את תחום הבובנאות ככלי לחינוך סביבתי, חברה בארגון הבילאומי “בובנאות ללא גבולות”. ילידת ובת כפר האמנים עין הוד, שם מנחה סדנאות וסיורים בנושאי טבע ואמנות, ותיירות חינוכית.

 

אולי תאהב\י גם:

להקת המחול גוטייה מגיעה עם המופע “אגמי הברבורים”

איטו אבירם

איזה סרט ילדכם יעדיף: רובינזון, ספר הג’ונגל, בארבי, זוטרופוליס או קונג פו 3

איטו אבירם

פסח בסינמטק ירושלים: 2 כרטיסים במחיר אחד

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן