איטו אבירם

חגיגת זמרים ביום הולדת לבוב מארלי בהאנגר 11

מופע יום ההולדת השנתי לאגדת הרגאיי יתקיים ב-4 בפברואר. בין המשתתפים: :  מוקי, מרסדס בנד, תום פטרובר ואורית שחף (היהודים), סאבלימינל,  אסתר רדא, יובל דיין,  נצ’י נצ’, חנן בן ארי, אביאור מלסה, בוטן מתוק בקרקס ,E Z, פלד, אקסום    ורבים אחרים.

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

בוב מרלי

כעשרים  אמנים מובילים ישתתפו השנה באירוע תרבות ומוזיקה יחיד מסוגו לזכרו של אגדת הרגאיי הגדולה בכל הזמנים ויסחפו את הקהל למסע מוזיקלי מסעיר בתחנות חייו של זמר הרגאיי שהפך לגיבור תרבות. המפיקים – בר דן.

על הבמה, על רקע VJים מתחלפים של פניו המחייכות שהפכו לאייקון הרגאיי הנצחי, ילהיבו את הקהל הקולות החמים והמסקרנים ביותר של צמרת המוזיקה הישראלית, אשר יציגו את מיטב השחזורים והאינטרפרטציות לשירי התקווה, האמונה, המרד והנחישות הבלתי נשכחים של מארלי.

זו השנה השנים עשר בה קהילת המוזיקה הישראלית מצטרפת למדינות הרבות המכריזות על יום הולדתו של המלך הג’מייקני כיום חג לאומי.

ביום זה  מתקיימים אירועים מיוחדים לציון המורשת והמוזיקה של המלך, אשר הפכה להמנון של השראה ושמחה בקרב קהלים מהעולם כולו.

הנה הצצה ראשונית לחלק מרשימת האמנים אשר יעמדו השנה על הבמה:  מוקי, מרסדס בנד, תום פטרובר ואורית שחף(היהודים), סאבלימינל,  אסתר רדא, יובל דיין,  נצ’י נצ’, חנן בן ארי, אביאור מלסה, בוטן מתוק בקרקס ,E Z, פלד, אקסום  ,  סולג’יי, BEMET , shefita,  גל דה פז (Lucille crew), AVEVA, full trunk נטלי וואמבה בארי, כיתריה,  נתנאל גולדברג, שירה חן, אודליה ובנוסף לרשימה זאת  מובטח בטעם ההפקה כי בזמן האירוע עצמו יגיעו להתארח מספר אמני ענק (!) בהפתעה.

קצת על בוב מארלי:

נסטה רוברט מארלי או בוב מארלי – היה מוזיקאי ופעיל פוליטי ג’מייקני.

מארלי הוא זמר הרגאיי המפורסם ביותר בעולם וזכה להכרה ולפרסים רבים על פועלו כמוזיקאי. לאחר מותו יצאו אלבומי אוסף ואלבומי גרסאות כיסוי רבים, שחלקם הגיעו למקומות הראשונים במצעדים.‏

אחד מאלבומים אלו–“Legend”- הוא אחד מ-100 האלבומים הנמכרים ביותר בכל הזמנים בארצות הברית, וממנו נמכרו למעלה מעשרה מיליון עותקים בארצות הברית לבדה. מארלי דורג במקום ה-11 ברשימת “100 הזמרים הטובים ביותר בכל הזמנים” של מגזין הרולינג סטון.מארלי נחשב בעיני רבים ל”שליח”, שזהו גם פירוש שמו הכל כך אופייני לו “נסטה”, למי שמעביר בשיריו את המסר להתאחד ולאהוב. מסר זה בא לידי ביטוי בשיריו שחלקם קיבלו ציטוטים מפסוקי תנ”ך, כמו למשל באחד משיריו המוכרים “one love”. בשיר זה מארלי לקח השראה מספר ירמיהו, שם נכתב “וְנָתַתִּי לָהֶם לֵב אֶחָד, וְדֶרֶךְ אֶחָד, לְיִרְאָה אוֹתִי, כָּל-הַיָּמִים–לְטוֹב לָהֶם, וְלִבְנֵיהֶם אַחֲרֵיהֶם”.

בפעילותו הפוליטית ניסה לגשר בין הצדדים במהומות הפוליטיות בג’מייקה בשנות השבעים ופעל למען השלום במדינות שונות באפריקה, פעילות שזכתה להכרה מטעם האו”ם. רבים משיריו הכילו מסרים פוליטיים למען אפריקה והטיפו לעקרונות הראסטפארי, והוא נחשב עד היום לאחד ממובילי התנועה וממפיציה.

בשנים האחרונות חגיגות יום ההולדת לבוב מארלי מתקיימות בשותפות מלאה עם  מותג הלייף סטייל והסאונד  “House Of Marley”, בבעלות משפחת מארלי.

המותג “House Of Marley” , אשר הוקם על ידי משפחתו של מארלי, מייצג את חזונו ואת ערכיו של הזמר האגדי בוב מארלי: אהבה עולמית, אחדות, קיימות, שוויון, איחוד ונתינה. זאת בדגש על איכות הסביבה.

מוצ”ש – 4.2.2016

האנגר 11

פ.דלתות: 20:30

מחיר:139-199 ₪

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *