Image default
מה חדש

הרקדנית רנה שינפלד: 30 שנה, 30 שירים ושתי בכורות בערב אחד

30 שירים שכתבה רנה שינפלד במשך כ-30 שנה, הוצאו מן המגירה ומקבלים חיים חדשים ביצירותיה  החדשות לצלילי המוסיקה של המלחין דיוויד דרלינג  (זוכה פרס הגראמי לשנת 2010). בערב הבכורה יושק ספר השירים של רנה ובו 90 שירים שנכתבו לאורך השנים. המופע יתקיים ביום חמישי 23.7.20 בשעה 20:30 , וביום שישי 24.7.20 בשעה 13:00 במרכז סוזן דלל אולם זהבה.

“כאילו חזיתי את הסגר. כאילו ניבאתי את הקורונה בריקודים האלו. מדיטטיביים, כל אחד לבדו רוקד בחלל, כל אחד בצורתו השונה, בדרכו השונה, בתנועתו השונה והם כמעט לא מתחברים. רק בסוף הריקוד מחזיקים ידיים וזה משמעותי”. כך מספרת רנה שינפלד על המופע החדש שבו יבוצעו שתי יצירותיה: “ראיתי פרפר”, סולו שלה ו”ירח שט בנחל מחפש כוכב” בביצוע להקתה.

בערב זה שהיה אמור לעלות בחודש מאי האחרון, מאחדת רנה שני אפיקי ביטוי אמנותיים בהם היא מבטאת את עצמה בכל שנות יצירתה: הריקוד והשירה. כ-30 שירים שכתבה רנה שינפלד במהלך 30 השנים האחרונות, הוצאו מן המגירה ומוקראים על ידה בפסקול מלווה במוסיקה של דיוויד דרלינג  (זוכה פרס הגראמי לשנת 2010). המוסיקה המינימליסטית והמדיטטיבית נותנת מקום למלה ולדמויות להתבטא ולנוע באווירה תיאטרלית בחלל שהוא חלומי ומופשט.

הנושאים הרלבנטיים של החיים המופיעים בשירתה של רנה והקשר בין המלה התנועה המוסיקה והחלל יוצרים עולם פיוטי מבוסס על המציאות, החיים והדמויות שבתוכנו. התנועה מייצרת ניגודים בין מציאות וחלום בין תנועה ואי תנועה.

” הגוף הוא לא שריר. הגוף הוא שיר ואני מחייה את השירים שכתבתי בגופי ובגוף הרקדנים” אומרת רנה ” כל משפט כל מילה מוצאים לאור ע”י תנועת גוף הרקדנים והמוסיקה של דיוויד דרלינג”.

“ראיתי פרפר “, הוא סולו סוריאליסטי המשתמש בחפצים ריאליסטיים יום יומיים: כובע, נעלי עקב, משקפיים, תפוח, בננה, נר וצעיפים של ששון קדם. הריקוד מתרחש בחדר עם שולחן עתיק, כיסא משרדי על גלגלים בדמות אדם ללא ראש אך עם ידיים ארוכות -אתו רוקדת רנה. “החפצים מסמלים לי את צבעי החיים, צבעי הנפש, הרגש” היא אומרת.

ביצירה “ירח שט בנחל מחפש כוכב” רוקדים לדבריה “בני אדם” ולא “רקדנים”, על מנת לאפשר לחיים האמתיים להימצא על הבמה. הריקוד מבטא את הצורך להגיע לעיקר, לפשטות, לטבעי ולאנושי שבנו “להוריד מסכות, להפשיט בגדים, לומר “לא” לווירטואוזיות לשמה “לא” לטכניקה מופרזת ולקישוטיות ולחגוג את הפשטות והראשוניות “.

רנה מאמינה ביחסי קהל אמן חדשים ונותנת לקהל תפקיד משמעותי מתוך הבנה שהוא לוקח חלק ביצירה ותפקידו ליצור את החוויה שלו. היא רוצה להימנע מלעורר בלב הצופה התפעלות מוירטואוזיות כוריאוגרפית, מכוחניות של הרקדנים, מיופייה של רקדנית או גופה הגמיש הסקסי . היא מבקשת להשאיר לצופה מקום לחוות ולהרגיש עולמות של החיים עצמם.

בערב זה יושק גם ספר השירים של רנה המכיל אסופה של 90 שירים שכתבה במהלך השנים.

הספר מעוטר בציורים של נכדיה שהם לדבריה “ציורים טהורים ומשקפים אמת פשוטה אותה אני מחפשת גם בריקודי וגם בחיים. זו השאיפה שלי בגילי להגיע לפשטות לראשוניות להתחבר לילדה שבי”.

**

“ראיתי פרפר” – ריקוד, כוריאוגרפיה ושירים: רנה שינפלד│ מוסיקה: דיוויד דרלינג │קריאה: רנה שינפלד│צעיפים: ששון קדם

“ירח שט בנחל מחפש כוכב” – הלהקה – כוריאוגרפיה ושירים: רנה שינפלד│רקדנים יוצרים: הלהקה│מוסיקה: דיוויד דרלינג│ קריאה: רנה שינפלד .

 

יום חמישי 23.7.20 בשעה 20:30

יום שישי 24.7.20 בשעה 13:00

מרכז סוזן דלל

אולם זהבה

מחיר כרטיס 90 ₪

לרכישה:

טלפון:-6046745 03

או  03-5105656

לקניית כרטיס באתר סוזן דלל: https://www.suzannedellal.org.il/

אולי תאהב\י גם:

“נהר המיסיסיפי – פסיפס אנושי מרהיב”

איטו אבירם

פסטיבל אלמינא – תיאטרון ילדים ערבי-יהודי בחנוכה ביפו

איטו אבירם

“השקת השנה” לספר השירה מעגל המתופפות מאת ציפי שחרור

איטו אבירם

הגב לפוסט