איטו אבירם

הקאמרית חוגגת בקונצרט “תשוקה לטינית” עם המנצחת ג’יזל בן דור

הקונצרט, במלאת מאה שנים למלחין אלברטו חינסטרה, יכלול חגיגות סרסואלות, שירים וריקודים של מלחינים מספרד וארגנטינה ואת הבלט “אסטנסיה” בבכורה ישראלית.

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה
המנצחת ג'יזל בן דור

המנצחת ג’יזל בן דור

 המנצחת ג’יזל בן-דור תגיע לישראל בתחילת פברואר לקונצרט ייחודי בו תנצח על יצירות של מלחינים מספרד וארגנטינה בביצוע התזמורת הקאמרית הישראלית. הקונצרט יכלול מבחר סרסואלות מאת מלחינים שונים, יצירה של דה פאיה שבעה שירים פופולריים ספרדיים בביצוע סולנים: הטנור אכילס מקהאדו מוונצואלה, וזמרת הסופרן ורג’יניה טולה מארגנטינה. במרכז הערב תבוצע יצירתו של חינסטרה – הבלט “אסטנסיה” – בבכורה בישראל.

השנה חוגגים ברחבי העולם את שנת חינסטרה וג’יזל בן דור שזכתה להכיר לעבוד עם המלחין הידוע, בוחרת להציג בישראל יצירה שלו שטרם נוגנה במלואה בישראל – הבלט אסטנסיה. ההיכרות של בן דור עם חינסטרה החלה לפני שנים רבות והגיעה לשיאה כאשר היא ניצחה על הבכורה האירופאית לאופרה האחרונה שלו, “ביאטריצ’ה צ’נצ’י” בז’נבה ועל יצירות נוספות של חינסטרה במדריד. בן דור הקליטה את הבלט “אסטנסיה” מאת חינסטרה עם התזמורת הסימפונית של לונדון. לאחרונה ראה אור אלבום חדש בחברת אי.אמ.איי ובו מוסיקה ווקאלית מאת חינסטרה: קטעים נבחרים מהאופרה הראשונה דון רודריגו עם התזמורת הסימפונית של סנטה ברברה והסולנים פלסידו דומינגו, אנה מריה מרטינז ווירג’יניה טולה.

המנצחת ג’יזל בן-דור נולדה באורוגוואי ועלתה לישראל בתחילת שנות ה-70, היא למדה באקדמיה למוסיקה ע”ש רובין בתל אביב ובבית הספר למוסיקה באוניברסיטת ייל בארצות הברית. ג’יזל היא מנצחת לשם כבוד של התזמורת הסימפונית של סנטה ברברה ומנצחת כבוד של התזמורת הקאמרית פרו-ארטה בבוסטון. היא ניצחה על תזמורות רבות בכל רחבי העולם כולל התזמורת הפילהרמונית של ניו יורק, התזמורת הסימפונית של לונדון, התזמורת הפילהרמונית של לונדון, התזמורת הפילהרמונית של לוס אנג’לס, התזמורת הלאומית של הבי.בי.סי בוולס ועוד רבות.

רביעי 8.2.2017 בשעה 20:30, חמישי 9.2.2017 בשעה 20:30
מוזיאון תל אביב לאמנות, אודיטוריום רקנאטי כרטיסים: 03-5188845 tickets.ico.co.il

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *