Image default
לילדים תרבות ובידור

הצגת ילדים מומלצת: בילבי – המוסיקה, המחזה, ההפתעות ו… הישיבה

 

ההצגה, בתיאטרון תמונע בתל אביב, איננה רק המחזה של ספר בלתי נשכח, אלא סיפור הצלחה עם שחקנים מוצלחים, מוסיקה מקורית מוצלחת, הפתעות מגניבות לצופים וישיבה בחצי גורן, במפלסים המבטיחים שלא מסתירים לאף אחד!

העלילה מוכרת לכל ילד וילדה, עם טוויסט שמשנה את הכל: טומי ואנה הם שני אחים שגדלים בעולם בו הכל שחור לבן, יש כללים וחוקים ואין זמן למשחקים.
ביום שחור לבן אחד מופיעה בחייהם כמו בקסם – בילבי, ילדה מצחיקה עם קוף מדבר שמתחילה להכניס צבע לעולמם. במסע מלא קסם וצחוק נסחפים האחים להרפתקאות מלאות דמיון ומקבלים מבילבי מתכון לחיים חדשים.

שלחנו את אלומה וליאה, שתי ילדות, בנות דודה, שעולות לכיתה א’, לצפות בהצגה עם ההורים שירן וליאור. לא רק הן חזרו נרגשות ומלאות חוויות, אלא, לא להאמין, גם מלוויהם המבוגרים.

שירן: הכיף התחיל מאיכות הישיבה. יושבים בחצי גורן, כשיש הבדלי גובה ניכרים בין שורה לשורה, מה שמבטיח שרואים נהדר מכל מקום באולם. המקומות אינם מסומנים, וכך מי שטורח להגיע מעט מוקדם יותר יכול לבחור את המקום.

ליאור: אנחנו ישבנו בקצה הימני של חצי הגורן והיתה חווית צפייה מיוחדת, גם בגלל המרחק הקצר אל הבמה, שיצר אינטימיות עם השחקנים.

שירן, בוגרת “רימון” וליאור, המנגן בעצמו, מחמיאים למוסיקה: “המוסיקה נהדרת, מקורית, הלחנים והעיבודים. היא לא מתחנפת מצד אחד, הכוונה לפופולריות זולה שנשמעת כמו חיקוי של עוד מיליון שירי ילדים מאותו הסוג, ומצד שני מלאת גרוב ומחשבה… ומרקידה!

הערך המוסף של “בילבי” מתבטא בכמה מסרים, שעוברים אל הצופים הצעירים בדרכים מתוחכמות, ללא ניסיון להיות חינוכי בצורה בוטה: “כל השיח על בית ספר ועל הלימודים מאוד נוכח בהצגה. שתי הילדות, כמי שעולות לכיתה א’, היו מרותקות. היה גם מסר, שאפשר ללמוד בכל מקום ומחוויות שקורות גם מחוץ לבית הספר.

רוצים עוד דברים קטנים שהפכו את ההצגה לאירוע מלהיב: בסצנה אחת הילדים נכנסו למיטות שלהם ולאחר מכן, לפתע פתאום, הם הופיעו בבגדים אחרים צבעוניים, כמו בקסם.

התפאורה לא הפסיקה להפתיע: חוטים שצצו פתאום מהבמה, כל מיני טריקים כאלה שמאוד משאירים בקשב את הילדים, סוכריות גומי – דובון קטן לכל צופה – שחילקו בהצגה, ואז התבקשנו לעשות על הסוכרייה לחש כזה.

וכאילו שכל זה אינו מספיק – בסוף המופע היה אפשר לקבל דפי צביעה עם הבית של  בילבי, ביחד עם סט צבעים. בקיצור, הורגש שהמון מחשבה הושקעה בחוויית הצפייה בהצגה.

שורה תחתונה – יופי של הצגה, ומעבר לזאת – יופי של חווייה.

בילבי

עיבוד וכתיבה: אוֹרָן חלפון ודנה קיילה // בימוי: אוֹרָן חלפון // מוסיקה מקורית, לחנים ועיבודים: יוני גבורה // עיצוב במה ותלבושות: אריאל טל ארביב // עיצוב תנועה: אילן זכרוב // עיצוב תאורה: רותם אלרואי // דרמטורגיה: נאווה צוקרמן וד״ר ארז מעין שלו // שחקנים: שירן יצחק, יובל קנין נחמיאס, עדי שור

ההצגות הבאות של “בילבי” בחופשת הקיץ:  5 ו- 26 לאוגוסט, ב- 11:00  משך ההצגה: 60 דקות  גילאי 5-9.

תיאטרון תמונעשונצינו 8, תל אביב  03-5611211  tmu-na@tmu-na.org.il

 

אולי תאהב\י גם:

אחרי פסטיבל חיפה להצגות ילדים – אז לאיזה הצגות שווה לקחת את הקטנים?

איטו אבירם

מופע המחול “הורה” של אוהד נהרין בביצוע בת שבע חוזר לסוזן דלל

איטו אבירם

מה היה נעים ומה קצת פחות, בהופעה של יעל

איטו אבירם

תגובה אחת

ענבל אוגוסט 26, 2023 at 6:35 pm

הצגה מעולה, מלאת קסם! מרוב שהילדים (ואני) נהנינו הלכנו פעמיים.

ענבל
inbali4@hotmail.com

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן