Image default
מה חדש

הצגה חדשה לקטנטנים במדיטק: נשיקה בכיס

צילום:בני גם זו לטובה    WWW.BENNYGAMZO.COM

“אני מצייר קו ארוך, שמתחיל בבוקר, ונגמר בצהריים

קו שמתחיל באדמה, ונגמר בשמיים.

אני מצייר קו ארוך שמתחיל בחוץ

ונגמר בבית קו שמתחיל בחורף ונגמר בקיץ…

בסוף אני מצייר קו

שמחבר את הלב שלי עם לב של חבר.” (שלומית כהן- אסיף מתוך “נשיקה בכיס”)

תיאטרון המדיטק פותח את שנת 2017 עם מחזה מוסיקלי חדש “נשיקה בכיס”, המבוסס על שיריה האהובים של שלומית כהן אסיף, בבימויה ועיבודה  של יערה רשף נהור, לחנים: דידי שחר, עיבודים וניהול מוסיקלי: איתמר גרוס.

“נשיקה בכיס” היא הצגה על חברות אמת ואהבה בין ילדים. המחזה מגולל את סיפורם של ארבעה ילדים, החברים הכי טובים מהגן אשר מגלים יום אחד שרות חברתם הטובה, עומדת לעבור לגור באמריקה. הארבעה מחליטים לעשות הכול בכדי להישאר יחד ולא להיפרד.

המחזאית והבמאית יערה רשף נהור, (זוכת ארבעה פרסים בפסטיבל הילדים והנוער של חיפה 2016 על “הנשיקה הראשונה”, מופע מוסיקלי-תנועתי על פי ספרו על יורם טהר לב) עיבדה את שיריה של משוררת הילדים שלומית כהן אסיף גם מתוך הזדהות של חוויות ילדותה: “כשהייתי ילדה היה לי חבר טוב, גרנו אחד ליד השנייה, ובכל יום היינו מבלים יחד במשחקי דמיון והרפתקאות. עקב מעבר דירה נאלצנו להיפרד ונשארתי רק עם געגועים והמון זיכרונות נעימים. שיריה של שלומית כהן אסיף, הכתובים מנקודת מבט של ילד, בצורה מדויקת ומלאת הומור, החזירו אותי לאותם ימים מלאי קסם ותמימות. בשיריה נוגעת שלומית בנושאים רבים המעסיקים ילדים, חברויות, ריבים, פיוסים, פרידות ואהבות. במחזה “נשיקה בכיס”, גיבורי ההצגה הם ילדים הנאלצים להתמודד עם פרידה מחברה. דרך הפרידה הם מגלים, את ערך החברות והיכולת שלהם להתמודד עם שינויים בחייהם. תקוותי היא שהילדים שיצפו בהצגה, ימצאו בדמויות המחזה את עצמם, יתרגשו ויזדהו, ויגלו את כוח האהבה שבתוכם”.

המשוררת שלומית כהן אסיף- תושבת חולון שספריה הרבים ושיריה מדברים אל כל ילד בישראל. יצירותיה של שלומית אהובות על ילדים ומבוגרים כאחת, בעבר הגדירה אותה המשוררת דליה רביקוביץ כיורשתה הטבעית של לאה גולדברג. שיריה הולחנו ובוצעו על ידי מיטב היוצרים בארץ, כגון אריק איינשטיין, יהורם גאון, יוני רכטר, מיקי גבריאלוב ועוד.

כהן אסיף, החלה לפרסם את שיריה עוד כשהייתה קצינת חינוך בשירות סדיר. היא הוציאה לאור יותר מ־65 ספרים, ובהם “נשיקה בכיס”, “הצבע השמיני”, “ציפור, לאן את נוסעת?”, “גם לירח יש גומות חן”, “נער העפיפונים” ו”מסיבה בגן העכברים” – אשר ייצג את ישראל בתוכנית הטלוויזיה האמריקאית “רחוב סומסום מארח סיפורים מרחבי העולם”.

על יצירותיה זכתה ב-17 פרסים שונים בתחום הספרות ובהם פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים, פרס אקו”ם על מפעל חיים ,-פרס זאב לספרות ילדים ונוער ופרס ביאליק.

יערה רשף נהור, בוגרת בית צבי ובעלת תואר ראשון בהצטיינות יתרה בבימוי והוראת תיאטרון, סמינר הקיבוצים. בין עבודותיה כבמאית ומחזאית- “האחות של נדב”, “צבעי היער הקסום”, “הצרצר והנמלה” ו”הנשיקה הראשונה”, מופע מוזיקלי-תנועתי על פי ספרו על יורם טהרלב אשר זכה בארבעה פרסים בפסטיבל הילדים והנוער של חיפה 2016.

מחזה ובימוי: יערה רשף נהור, ע. במאי: אסנת כץ גל, תפאורה ותלבושות: רות מילר ואלונה ויינשטיין, תאורה: אורי מורג, כוריאוגרפיה: שרון גל, לחנים: דידי שחר, עיבודים וניהול מוסיקלי: איתמר גרוס, שחקנים: מיכל פרדקין, יעל חיימובסקי, עינת סגל כהן, מאור ממן, ישראל גולדרט, רביב מדר.

 

“נשיקה בכיס”

על פי שיריה של שלומית כהן אסיף, בעיבוד למחזה של יערה רשף נהור

25.2.2017 שבת בשעה 10:30

ההצגה מיועדת לגילאי 8-5

מדיטק חולון, שדרות גולדה מאיר 6 (מול קניון חולון) www.mediatheque.org.il

להזמנת כרטיסים 03-5021552 ובאתר מדיטק חולון

מחיר כרטיס: 75 ₪ הנחה לאזרחים ותיקים, תושבי חולון וקבוצות

אולי תאהב\י גם:

מה לעשות במקרה של שביתה ב”בריטיש אייר” ובמקרה של שביתות וביטולי טיסה אחרים

איטו אבירם

“קצת אחרת” – תיאטרון באווירה בינלאומית בסוכות בתל אביב

איטו אבירם

צריך לשחרר את הכל – להקת דנה רוטנברג במופע מחול בתיאטרון עכו

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן