Image default
סרטים

הסרט “סה לה וי” – גילינו קומדיה צרפתית מצחיקה!

דבר כזה לא קרה לנו זה עידן ועידנים. קומדיה צרפתית מצחיקה?! לא יכול להיות. דווקא כשהשתכנענו סופית שחוש ההומור הצרפתי שונה טוטאלית מזה שלנו, הישראלים, קורה הבלתי מצופה, וקומדיה צרפתית מצליחה להצחיק… איזה להצחיק, להשכיב מצחוק צופים ישראלים. וזה כולל אותי, הפיינשמקר.

אנחנו אוהבים את צרפת, אוהבים את התרבות שלה, המוסיקה ואת האופי, את האוכל והנופים, ומתים על סרטים צרפתיים, בתנאי שהם דרמות. קומדיות, טוב, התנסינו בכמה ותמיד נכווינו עד שהפסקנו ללכת.

הסרט הומלץ לנו מפה לאוזן, והבנו שלמרות הרתיעה שווה לנסות. כל כך רצינו שיצליח לנו לייצר כימיה עם הסרט, עד שזה הצליח. וכשזה הצליח, ובגדול, אני, לפחות, נהניתי מכל רגע.

עלילת הסרט מתרחשת ביממה אחת שבה מפיקי אירוע חתונה, האחראים על האוכל, הבידור והמוסיקה מסתבכים בשלל תסבוכות לפני, במהלך ואחרי החתונה. מינון הדמויות המגוון והצבעוני, המציג את צרפת הנוכחית, הטובעת במהגרים ומחפשי עבודה, מפגש התרבויות, המצב הכלכלי במדינה והשארם הצרפתי – הכל עובד לטובת הסרט.

במהלך הצפייה, וללא הודעה מוקדמת, הריחו אוזני הרגישות צלילים מוכרים ברקע. אני, שומע ותיק של מוסיקת הג’אז של אבישי כהן הבסיסט, שפשפתי את אוזני בתדהמה ולחשתי לבת זוגי: “יש לפסקול הסרט מאפיינים של אבישי כהן”. במהרה התברר שאלה לא רק מאפיינים. אבישי כהן אחראי לפסקול הסרט, שחלקו אולי נכתב במיוחד, אבל חלקו האחר מורכב מלהיטים שלו, חלקם בני שנים רבות, שהיטיבו להשתלב בסרט, והפכו את ההנאה מהסרט לשלמה.

הסרט,  של צמד היוצרים של “מחוברים לחיים” יוצא הפעם למסע נועז ומופרע לא פחות, כשהוא מנסה לעקוב מקרוב אחר יממה אחת בחייהם של המשתתפים והמארגנים של חתונה פומפוזית ברוח המאה ה-18 בטירה צרפתית קסומה.

יום שמתחיל כקומדיה פרועה במיטב המסורת של חוק מרפי, כאשר כל מה שיכול להשתבש אכן משתבש, כולל בלון פורח שנעלם עם החתן, צלם חתונות שנלחם בצלמי טלפונים סלולריים, מנות עיקריות שפג תוקפן, ו”כלה בלבן” הפוגשת בחתונה דווקא את אהובה לשעבר. כל הכאוס הזה הופך בהדרגה למסע קסום, שבו “עלובי החיים” של תחילת הסרט מתגלים בהדרגה דווקא כדמויות מלאות קסם, רומנטיקה ואהבת אנוש. כי אחרי הכול, “כאלה הם החיים”.

“חתונה היא כמו הצגת תיאטרון. הכל מועמד בצורה מדוייקת. יש תלבושות וכל אחד יודע מה עליו לגלם: חתן, כלה, עדים, הורים. המעמד הזה יוצר באופן טבעי לחץ, מתח ורגשות מעורבים. מהבחינה הזאת זה הרקע המושלם לסיפור” אומר המפיק טולדנו.

בסרט מכבב ז’אן פייר בכרי, מגדולי שחקני צרפת. בכרי הוא גם תסריטאי ובמאי זוכה 5 פרסי סזאר. בכרי ואישתו אנייס זווא’י, שותפתו לכתיבה ובימוי זכו בין היתר בפרס התסריט בפסטיבל קאן 2004 עם סרטם “תסתכלו עלי”.


סה לה וי!  C’est la vie

בימוי אוליבייה נקש ואריק טולדנו

שחקנים

ז’אן פייר בכרי                  בתפקיד מקס

ז’יל ללוש                        בתפקיד ג’יימס

סוזן קלמנט                     בתפקיד ג’וזיאן

צרפת | 2017 | 115 דקות

 

 

 

 

 

אולי תאהב\י גם:

“להתראות שם למעלה” פותח את פסטיבל הקולנוע הצרפתי בישראל.

איטו אבירם

בקרוב: פסטיבל קומדיות צרפתיות בסינמטקים ברחבי הארץ

איטו אבירם

הסרט פטרסון – איטי מאד, כמו-משעמם ובכל זאת – מענג

איטו אבירם

תגובה אחת

אלעד אוגוסט 20, 2022 at 2:32 pm

תודה על ההמלצה ?? הביקורת והאתר המצויין!

אלעד הנודד

eladhanoded@yahoo.com

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן