Image default
לילדים לילדים מה חדש

“החלום הוא צייר גדול” – להקת המחול נעה דר לילדים

הרקדנית אייר וולפה בצילום של תמר לם מתוך המופע
הרקדנית אייר וולפה בצילום של תמר לם מתוך המופע

בעקבות ההצלחה של “משחקי ילדים” יצרה נעה דר, זוכת פרסי רוזנבלום 08, היצירה 09 ולנדאו 2010 – מופע חדש של מחול ושירה לילדים, ע”פ שיריה של לאה גולדברג. שיריה האהובים “מדוע הילד צחק בחלום”, “כובע קסמים” “הילד הרע” ועוד, מוצגים כאן באופן חדש, מרענן ומפתיע.

את המופע מוביל הילד גד שנשאר לבדו בבית ויוצר בדמיונו עולם עשיר וצבעוני שכולל את היצורים המשונים שמצייר “האדון חלום”, את “דודה לאה” שמתחפשת לצפרדע, את נצחונו על “הילד הרע” שתמיד נכנס אליו בלי שום אזהרה ואת מסעו בעולם בעזרת “כובע הקסמים”. עוד קסמים והפתעות נשלפים מכובעה של גולדברג ונוצרים מחדש על הבמה בתנועה ומוסיקה פיוטיות ומלאות הומור ותלבושות רבות דמיון. 

המופע הקרוב מוקדש לזכר אייר וולפה, שחקנית מופלאה ואהובה, שיצרה וגילמה את דמותו של הילד גד, גיבור המופע, במשך 9 שנים עד שחלתה.

כוריאוגרפיה ובימוי: נעה דר. מוסיקה מקורית: ישראל ברייט. תמליל ועריכה: חגית רכבי.

בביצוע: השחקנית \ זמרת: לירון ויגדור. הרקדנים:מור נרדימון’ אשר בן שלום, אייה דגני, נגה גולן

תלבושות: סווטלנה ברגר. תאורה: אינה מלכין. תפאורה: אבי שכווי. צילום: תמר לם.

המופע עלה לראשונה בפסטיבל “צלילי ילדות” 2004 בחולון . 

המופע יתקיים ב07 לנובמבר 2015, שבת, 11:30, בסוזן דלל, ת”א

טלפון לכרטיסים: 03-5105656, מחיר כרטיסי: 75 ש”ח.  לרכישה באינטרנט: לחץ כאן

 

המופע מתאים לילדים מגיל 4 עד 10

לדף המופע באתר הלהקה: http://www.noadar.com/החלום-הוא-ציר-גדול

לצפייה בקטע מהמופע: החלום הוא צייר גדול- youtube.com

 הביקורות: 

“המופע המרגש מצליח להתבונן מחדש ומזווית מקורית, בשיריה המקסימים של לאה גולדברג המשלבים אמפטיה והומור. אותו הומור מצליח גם לחלחל לתנועת הרקדנים ורוח המשובה העולה ממילות השירים ניכרת גם על פניהם ומחוות גופם. התפאורה המינימליסטית מעבירה בצורה מדויקת אווירה של יום חורף בתל אביב, התלבושות מסוגננות ורבות דמיון והכוריאוגרפיה מהווה איור פיוטי וקסום לשירים היפים.”מיכל בן ארי, “להיות הורים” . 

“מופע מחול אינטיליגנטי, אלגנטי ומרגש, שנשאר עם הצופים זמן רב אחרי הצפייה בו. המופע מחיה את השירים היפים של גולדברג והופך אותם נגישים וזמינים, גם לקהל הילדים. “החלום” הוא מסוג המופעים הנדירים שהורים ייהנו מאוד להתלוות אל ילדיהם. רמת ההופעה היא כשל מחול למבוגרים, רקדני הלהקה מקצועיים, וכזאת גם ההלחנה והמוסיקה המורכבת הערבה לאוזן. כדאי לקחת את הילדים. הם ייהנו ואפילו יוקסמו”. רותה קופפר, “הארץ”

“הכוריאוגרפית נעה דר צירפה כמה מפניניהמחרוזת של המשוררת לעדי של תנועה, משחק ושירה.נעה דריצרה תנועה נקייה מאוד, השומרת במכוון על קו התמימות. הרקדנים מחליפים דמויות בקלילות, ואףאינם מסתירים את השעשוע ורוח המשובה שדבקו בהם, ממש כשם שאלה ניכרים במקור שלגולדברג ובעיבוד הבימתי של דר להנאת קהל הילדים והוריהם” מאת: צבי גורן. אתר “הבמה”. 

 

אולי תאהב\י גם:

200 דובונים בתערוכה אחת

איטו אבירם

“סולם יעקוב” במלון גינוסר – מהדורת החורף

איטו אבירם

חופשת חנוכה משפחתית בירושלים: פעילויות ובילויים עם הילדים

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן