Image default
סרטים

האקר – סרט מפתיע על נוכלים באינטרנט

האקר

אמנם, בני בן ה- 13 ואני ציפינו להגיע לסרט העוסק בהאקרים ולא בדיוק כך היה. האקרים, למיטב שיפוטנו, הם החבר’ה האלה החיים כל היום בתוך מסך המחשב. מכירים את רזיה של הרשת, נלחמים לפעמים לטובת החלשים ולפעמים סתם משתובבים ומפילים אתרים של ארגונים ומדינות, בשביל הכיף. האקרים הם, כך סברנו, אנשים שיש להם אידיאולוגיה פוליטית או חברתית, ובסופו של דבר הם מסיימים, באמצע העשור השלישי של חייהם, בתפקיד בכיר באחת מחברות האבטחה כמו צ’קפויטנט.

הסרט מספר את סיפורו של  ילד רוסי המהגר לקנדה עם הוריו ונהפך לנער ולבחור שהמחשב הוא כל עולמו.

אלכס הוא מקצוען בכל הקשור במחשבים. הוא שולט היטב ברזיה של רשת האינטרנט. כשהבנק שבו אמו נטלה משכנתא, שאותה לא יכולה היתה להחזיר בגלל פיטוריה מאותו הבנק ממש, מחליט לפנות אותם מביתם, אלכס נרתם לעזור ומנצל את הכסף שהוא משיג באמצעות האינטרנט כדי לסייע להוריו. בנוסף, הוא מחליט גם לנקום בבנק הלא הוגן ולשם כך הוא יוצר קשר עם אנשי הדארק-ווב (אתר שברגע שהתקבלת אליו, נפתחות בפניך אפשרויות רבות של גניבת זהות ופשעים אינטרנטים) והכל – כדי להציל את משפחתו וגם לנקום בבנק שפיטר את אימו.

העסקים פורחים, הכסף זורם עד שמשהו משתבש בגדול. במהרה מוצאים אלכס ו-2 שותפיו את עצמם נמלטים מהשלטונות ואנשי הדארק-ווב. זה רק עניין של זמן. אם השלטונות יעלו עליהם זה סופו של האירגון אך אם אנשי הדארק-ווב יקדימו, מדובר בחיים שלהם.

חלקו הראשון של הסרט אמין ומשכנע. קל לצופה באולם להזדהות עם חבר’ה צעירים שעובדים בהצלחה על המערכת המסואבת, ומצליחים, אגב כך, ליצר לעצמם הכנסה נאה. אלא ששיטת העבודה שלהם – הסבת כרטיסי אשראי כך שהם יוכלו לרמות בעזרתם חנויות תכשיטים, מכוניות ואבזרי יוקרה, כדי לרכוש מוצרים בזהות שאולה ואחר כך למכור אותם תמורת כסף מוגדרת כרמאות או נוכלות. דינה כדין אדם שגנב כרטיס אשראי מחברו ומשתמש בו כדי לרכוש מוצרים בכסף לא לו.

בחלקו השני של הסרט, המתרחש בהונג-קונג, כבר מעורבים כוחות אפלים מה”דארק ווב”, מיליארדי דולרים, רשתות תקשורת ואיום על העולם הכלכלי, וכאן הופך הסרט – מה לעשות – לעוד אחד מסרטי הפנטזיה האמריקאים שאין בהם שמץ של הגיון.

את הנחמה מוצא הצופה בסופו המפתיע והחיובי של הסרט, שאינו שוכח להעניש את הרמאים, כל אחד לפי חומרת העבירה שביצע, אבל להעניק תקווה לעולם. יצאנו מהסרט מחייכים ומרוצים, ועלילתו התנדפה ממוחנו בתוך דקותיים. עם זאת, עדיין לא הבנו מדוע התעקש אבא אחד להביא את ילדיו בני השש והשמונה לסרט… לא מוקדם מדי לכל הנוכלות והנכלוליות הזאת?!

במוי: אקאן סאטאייב

תסריט: אקאן סאטאייב וסנזר סולטן

הפקה: אקאן סאטאייב וסנזר סולטן

צילום: פאשה פטריקי

עריכה: אלכס מארקס

שחקנים: בכיכובם של: קאלאן מקאוליפ (״גטסבי הגדול״, ״הפוך״), לוריין ניקולסון (״קליק״, ״יומני הנסיכה״, ״אבא שלך מלך״), דניאל אריק גולד (״בטי״, ״מלחמתו של צ׳ארלי ווילסון״), קליפטון קולינס ג’וניור (“טרומן קפוטה” ״999״, ״פסיפיק רים״, ״פארקר״)

ארה״ב 2015105 דקות

הפצה – סרטי שובל וסרטי יונייטד קינג

 

 

 

 

 

 

 

אולי תאהב\י גם:

“האוצר מעבר לנהר” – סרט הילדים הישראלי של הקיץ

איטו אבירם

הסרט הישראלי “חדרי הבית” – מותח ומעיק.

איטו אבירם

סרטים טובים לחורף: “טרומן – חברים עד הסוף” ו”מנצ’סטר ליד הים”

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן