Image default
אטרקציות אטרקציות ופעילויות מרכז השרון טיולים לילדים

ביקרנו באטרקציית הילדים “מוגופארק” בכפר סבא והתרשמנו…

גשר החבלים במרכז האטרקציה - עדיין אסור בשימוש.
גשר החבלים במרכז האטרקציה – עדיין אסור בשימוש.

בזכות הכבישים המהירים ושפע החנייה, היה לנו נוח במיוחד להגיע לקניון החדש, שבנייתו עדיין נמשכת, וכבר הוא נפתח למבקרים, בדרך הישראלית כל כך. בן ובת בני 13 ומבוגר אחד. נכון, לא הקהל הקלאסי של האתר הפופולארי, שהוא יותר בכיוון של הכיתות הנמוכות בבית ספר יסודי, אבל היי – פעם שני ילדיי היו משתמשים כבדים של מוגובי.

את הירידה למרתף רצינו לבצע בדרך המוגובית, כלומר, לגלוש שלוש קומות למטה, אל המרתף, במגלשה מסתחררת הפותחת את בלוטות הכיף. אבל המאבטח ליד המגלשה היה איטי מדי, משועמם, וטרוד בשיחות במכשיר הקשר. הוא הניח לילדים שעמדו בתור להמתין, ולהמתין… התייאשנו וירדנו במעלית.

במבט ראשון מוגופארק נראה מדליק. מעוצב לעילא, עדכני וחדשני, אם כי לא כל כך ענק, כפי שדמיינו. 1000 מ”ר הם לא כל כך הרבה, כנראה. אחרי שנענדו על מפרקי ידינו טבעות הפלסטיק המאפשרות לנו שימוש במתקני הפארק במשך כשעה, פסענו פנימה. למרות גילם המבוגר יחסית, גילו ילדיי התלהבות גדולה, יחסית, ורצו אל המתקנים השונים, שרובם וירטואליים ורק חלקם פיזי.

חומת הגרפיטי הווירטואלית: סיסמאות וגם ציורים.
חומת הגרפיטי הווירטואלית: סיסמאות וגם ציורים.

רגע, אולי בכלל אינכם יודעים מה פירוש “מוגובי” ? מדובר באחד מאתרי האינטרנט הפופולאריים בישראל, לילדים בני 5 ומעלה, המציע להם עולם וירטואלי שבו הם יכולים לבלות אחרי שהם יצרו לעצמם דמות וירטואלית, הקרויה ‘מוגובי’. באמצעות הדמות הגולש יכול להתכתב עם גולשים אחרים, לעצב חדר, לרכוש פריטים, לזכות בפרסים, להשתתף במסיבות ואירועים ייחודיים בחגים וימי חול. הכניסה והשימוש באתר הם בחינם, אך הגישה המלאה לכל מגוון הפעילויות אפשרית למנויים באתר, המקבלים “כרטיס תושב” לעולם באמצעות מנוי. אתר מוגובי זוכה בפרס ווביז פעם רביעית ברציפות כאתר הטוב ביותר לילדים  בישראל. כתובת האתר: www.mogobe.walla.co.il

מיעוט הילדים במוגופארק, בשעת הבוקר המוקדמת, היה לטובתנו. אפשר היה לנסות את המתקנים השונים, להקליד, לצפות, להשתתף, להתנסות. התותח היורה כדורי פלסטיק ממוקם במרכז האולם ומהווה אטרקציה מרכזית. את הכדורים הנורים ניתן לאסוף בזריזות, ואז לשוב אל אחד מהתותחים ולירות אותם למעלה, אל הסלים. חביב.

ההנאה מהפארק, כך הסקנו די מהר, אפשרית רק כשאין הרבה מדי משתמשים. כך ניתן להשתמש במתקנים הבנויים בטכנולוגיות מתקדמות של מציאות מדומה, קינקט (זיהוי תנועה), אוגמנטד ריאלטי. יריות בתותח לייזר שנתמכות במסך יעודי, מסכי מגע עצומים, הקרנות מיוחדות, קיר גרפיטי וירטואלי, ועוד…

תותח הכדורים במרכז מוגופארק.
תותח הכדורים במרכז מוגופארק.

אבל היו גם אכזבות. הגדולה שבהן – גשר החבלים במרכז המרתף היה סגור. בעיה של ביטוח, כנראה, שטרם נפתרה. בירוקרטיה טיפוסית. כל כך חבל. כל ילד שמגיע לכאן רוצה גם לזוז, לקפוץ, לטפס ולהפעיל את כל השרירים, ולא רק שרירי ה”הקלדה”. זה נמנע מאיתנו.

עוד אכזבה מסוימת היוותה החללית, האמורה לקחת את משתתפיה למסע בחלל, בדרך של שיתוף פעולה ביניהם. זה לא עבד כך, והחוויה כולה היתה די משעממת.

מצאנו גם קיר גרפיטי ענק שעליו ניתן לכתוב בגיר אלקטרוני כתובות גרפיטי ענקיות בצבעים שונים, למחוק אותן ולצייר. התנסות נהדרת, הלוקחת מעט זמן כדי להבין אותה, בתנאי שחמישה ילדים תאבי התנסות דומה אינם נושפים בעורפך ומאיצים בך לסיים, עוד לפני שהתחלת…

מהר מדי, כך התברר לי, מיצו בני ה- 13 שלי את המקום, ופזלו בכיוון דלת היציאה. באותו הזמן ממש ראיתי כיצד ילדים קטנים יותר, שנכנסו יחד איתנו למקום, חוגגים על המתקנים, ממשיכים להתלהב, ואינם מראים כל סימן של שובע מהחוויה.

בשביל הוריהם של ילדים כאלה יש במקום מזנון המגיש אוכל חטיפים ושתייה. אבל ת’אמת? עדיף לכם לעלות שתי קומות ולעגון באחד מבתי הקפה שבמקום. הילדים לא יחושו בחסרונכם לפחות עד סיום פרק הזמן המוקצב בטבעת הפלסטיק שעל מפרק כף היד. וגם אז, עדיין לא תוכלו ללכת לפני שילדיכם ימצו ביקור נוסף בחנות המזכרות שמוכרת מגוון מוצרי מוגובי מקוריים.

נעים מאד, שמי רומי. גם לי נעים, ושמי דפני המוגובית.
נעים מאד, שמי רומי. גם לי נעים, ושמי דפני המוגובית.

והפרטים הטכניים:

כניסה אחרונה למתחם ב 18:30

כרטיס ילד/מבוגר מאפשר כניסה למתחם ושימוש במשחקים.

כרטיס הורה מלווה מאפשר כניסה למתחם ללא שימוש במשחקים.

כרטיסיה – 4 כרטיסי כניסה למתחם + 1 חינם. לאחר הקניה יש להגיע למתחם עם הזמנה מודפסת של התאריך ושעת הכרטיס.

לקבלת פרטים נוספים ולהצעת מחיר לקבוצות בטלפון 09-8811669

מחיר לכרטיס/כרטיסיה:  – 20.00–₪196.00        איך מגיעים.

 

 

אולי תאהב\י גם:

“להשכיר דירה משפחתית בלונדון” – מסלול טיול וחופשה בעיר

איטו אבירם

יום כיף משפחתי ברמת גן: הספארי, הפארק הלאומי ומוזיאון האדם והחי. שבילים, פינות משחק לילדים ושני בתי קפה בתוך הפארק.

איטו אבירם

“הנחשול” – הצופים הצעירים בהצגה נשארו בפה פעור

איטו אבירם

3 תגובות

אברהם אוגוסט 15, 2016 at 12:13 pm

תודה על הניתוח הכנה, לפי מה שאני מבין – המקום מאוד מרשים. הוא לא ממש מעניין לילדים מגיל 12 ומעלה? לפי מה שכתבת ילדים קטנים יותר מתלהבים יותר… כלומר גילאי 5 עד 10?

השב
מנהל אתר אוגוסט 15, 2016 at 1:16 pm

בוא נחדד: המקום בהחלט יתאים ויעניין ילדים בגילאים שציינת, אשר גולשים באתר מוגובי ומכירים אותו. (יש, למיטב דעתי, לפחות חצי מיליון כאלה). אם מזהים צפיפות במקום שווה לחזור מאוחר יותר.

השב
הוד גרשונזון מאי 23, 2018 at 11:08 pm

אתם עושים מסיבות יום הולד?

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן