Image default
מה חדש

תיאטרון האימפרוביזציה: הפסטיבל הבינלאומי “אימפרוב” השבוע בתל אביב

לרגל 15 שנה להיווסדו של תיאטרון האימפרוב יתקיים הפסטיבל הרביעי בהשתתפות שני אמני אימפרוב בינלאומיים מחו”ל ובהשתתפות אורחי כבוד מהארץ: יום ה’ 9.6.22 -מוצ”ש 11.6.22

 

תיאטרון האימפרוב חוגג 15 שנה להיווסדו ומקיים השבוע בביתו – יצחק שדה 32 תל-אביב יפו, פסטיבל של שלושה ימים של מופעי אימפרוב בפורמטים ונושאים שונים. השנה הפסטיבל מארח שני אמני אימפרוב בינלאומיים מחו”ל  ושני אורחי כבוד מהארץ:

הראשון הוא Gael Doorneweerd-Perry- שמונה השנה להיות המנהל של פסטיבל אימפרוב אמסטרדם , ייסד את Flock Theatre, Anananas & Pampamplemousse ועוד שותף בהרבה פרוייקטים נפלאים.

השני הוא חברו הטוב בחיים ולבמה Dan Seyfried, ממייסדי ההרכב The Fraltons, מאלתר ומלמד כבר 15 שנה ומופיע ברחבי העולם יגיעו להשתתף בפסטיבל.

מהארץ ישתתפו כאמנים אורחים אורי גוטליב ולירית בלבן שיצטרפו לאנסמבל התיאטרון עליו נמנים המייסדת והמנהלת של התיאטרון, אנה פרמינגר, יואב ברתל, איציק לילך, שרון קרוק, דורון לדרר, עדי לב וערן שדר.

בכל ערב יתקיימו שני מופעים בסגנונות ובפורמטים שונים חלקם באנגלית, חלקם בעברית, חלקם ללא מילים וחלקם ב-Hebrish: מופעי סוף סדנאות שיתקיימו במהלך הפסטיבל בהשתתפות תלמידי אימפרוב מתקדמים ומאלתרים מקצועיים והמופעים המרכזיים בהשתתפות אנסמבל התיאטרון והאורחים מחו”ל ומהארץ.

תיאטרון האימפרוב  – הבית הישראלי לאימפרוביזציה נוסד בשנת 2007 על ידי אנה פרמינגר ומהווה כיום את הגוף המוביל , המקצועי והמנוסה ביותר בארץ לאימפרוביזציה על שלל גווניה. במשך מעל לחמש עשרה שנות פעילות, אנסמבל התיאטרון יצר שלל הופעות אימפרוב מקוריות במגוון סגנונות שהועלו בהצלחה רבה ברחבי הארץ. במסגרת הקורסים והסדנאות שמוצעים, הוכשרו מאות שחקנים וחובבים שכולם התמכרו לאימפרוב וכך צמחה בצורה משמעותית קהילת המאלתרים בישראל ונוצרו הרכבים עצמאיים בניהם: שלושה מאלתרים, החברים של אנה, הקבינט, הקולגות, הכל בראש ואילתורנטיבי.

בפסטיבל יהיו סוגים שונים של מופעים. כל מופע יכול להיות בהשראת מילה, מקום, סיפור של מישהו מהקהל או כל דבר אחר שהקהל חולק עם השחקנים. בתוך ז’אנר הלונג פורם אימפרוב התפתחו לאורך השנים המון פורמטים שונים ליצירת המחזה המאולתר.

ניתן לאלתר בהשראת סרטי קולנוע, מחזות ראליסטים, מחזות זמר, מחזה ללא מילים, מחזה בהשראת שירים מוכרים, בהשראת קטעי שירה ,מחזה פרוץ שמורכב מסצנות שלא קשורות אחת לשנייה מבחינה עלילתית אבל כן קשורות מבחינה תמתית ועוד סגנונות רבים. הכל אפשרי בלונג פורם אימפרוב- החוק היחידי זה – הכל מאולתר ולכן כל מופע הוא חד פעמי ולא ניתן לשחזור.

לוח המופעים:

יום חמישי | 9 ביוני

21:00  ממלכת מיאזאקי

מופע אימפרוב בהשראת הבמאי והתסריטאי הנודע היפאני מיאזאקי בהשתתפות 14 מאלתרים מבכירי סצנת האימפרוב בארץ, שיעברו במהלך יום חמישי סדנה עם האורח הצרפתי גאל דורנוויד-פרי, שיעבוד איתם על אלתור מחזה שלם בהשראת הבמאי היפאני .

הייאו מיאזאקי הוא אנימטור, במאי קולנוע, תסריטאי, מפיק אנימה ואמן מאנגה יפני. מיאזאקי נחשב לאחד הבמאים הגדולים ביותר ביפן, כמו גם לאחד מבמאי האנימציה הגדולים והמשפיעים בעולם. סרטיו ידועים כשופעים מסרים חברתיים ואלגוריות.

מאלתרים :אנה פרמינגר, יואב ברתל, איציק לילך, דורון לדרר, עדי לב, שרון קרוק, אסיה נייפלד, ערן שדר, אמיר עצמון, הילה די-קסטרו, איגנסיו גרינשטיין, יובל כהן ואסף שורק.

 

22:00 פאזל מוזיקלי- מופע Free Form Improv

מופע שמבוסס על אינטראקציה עם הצעות מוזיקליות. מונטאז’ של סצנות מאולתרות בהשתתפותם של הרכב האימפרוב הוותיק “שלושה מאלתרים” – אנה פרמינגר, יואב ברתל, איציק לילך וערן שדר יחד  עם האורחים של הפסטיבל מחו”ל גאל דורנוד- פרי ודן סיפרד

על הפסנתדר ושאר הכלים- אלעד ישי.

 

יום שישי  | 10 ביוני

22:00 IMPRO MATCH

מופע אימפרוב אנרגטי בו שתי קבוצות יתחרו אחת בשנייה והן יעשו הכל כדי לנצח. הקבוצות יקבלו אתגרים מהקהל, נקודות מהשופטים ,עונשים כבדים ובסופו של דבר תוכרז הקבוצה המנצחת.

אורחי הכבוד: אורי גוטליב ולירית בלבן.

מאלתרים: אנה פרמינגר, יואב ברתל, איציק לילך, דורון לדרר, שרון קרוק וערן שדר

 

יום שבת 11| ביוני

21:30 מַעֲשֵׂה טְלָאִים- Pachwork

מופע תיאטרון מאולתר המבוסס על תנועה, גוף ומוזיקה. סדרה של סצנות מחוברות אחת לשנייה בהשראת סיפורים מהקהל. קבוצת המאלתרים תיצור יצירת טלאים יפיפייה של דמויות, סיפורים ורגשות.

בהשתתפות מאלתרי תיאטרון האימפרוב אנה פרמינגר, דורון לדרר, יואב ברתל, שרון קרוק  והאורח דן סיפרד.

על המוזיקה: אלעד ישי

מחירים הופעות:

כרטיס לערב מלא- שני מופעים 85 ש”ח

כרטיס למופע מרכזי- 75 ש”ח

כרטיס Golden ticket- כניסה לכל המופעים בשלושת הערבים 210 ש”ח

 

תיאטרון האימפרוב – הבית הישראלי לאימפרוביזציה
יצחק שדה 32 תל-אביב יפו

contact@improvtheater.co.il 0544450913

אתר הפסטיבל: https://fest.improvtheater.co.il/

אולי תאהב\י גם:

חנוכה עם להקת “בלט נס ציונה” במופע מחול חדש לילדים ולכל המשפחה :

איטו אבירם

ערב אירועי “אהבה בעיר הגדולה” ב- 30 ביולי בתל אביב

איטו אבירם

לוח ההצגות בפסטיבל ירון של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער

איטו אבירם

הגב לפוסט