איטו אבירם

7 הצעות לטיולי יום עם ילדים (גם קטנים): מסלולי הליכה וטיפוס לא קשים מדי ברחבי הארץ

הצעות מקוריות לבילוי הרחק מההמולה הסואנת, בתוך הטבע ובכיף. בערב חוזרים הביתה בשלום.

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה
אביב בגן השלושה (הסחנה). מים חמימים וכמעט אפס קהל.

גן השלושה (הסחנה). מים חמימים וכמעט אפס קהל.

אז מה עושים עם הילדים בשבת?  אפשר להישאר בבית (אופציה לא רעה!) ואפשר לצאת לטיול משפחתי בן יום אחד, וזה אולי הכי טוב. (לחיצה על הקישורים תיקח אתכם אל כתבות התרשמות על המקומות המוצעים לטיול).

  1. אם מזג האוויר מספיק קריר, אפשר להדרים ולטפס עלהר ההר” בנגב הצפוני. הר שולחני מתנשא שלמרגלותיו שפך הטבע אלפי כדורי סלע – “בולבוסים”. אתגר המתאים לילדים מגיל 8 ומעלה. כחצי שעה נסיעה מדימונה.
  2. הזדמנתם למכתש רמון בסתיו, בחורף ובאביב? הרווחתם. טיפוס על גבעת חרוט בלב המכתש הוא אתגר אפשרי גם לילדי גן, תחושת ההישג אדירה!
  3. גם בחורף, ועל אחת כמה וכמה באביב, בסתיו ובקיץ, אפשר לקפוץ לטבילה רטובה במים החמימים תמיד, של גן השלושה – הסחנה. יותר זול שם מחנייה בחוף הים והרבה יותר כיף.
  4. בכל עונות השנה תיהנו לטייל לשמורת עין אפק. שמורה קומפקטית שעיקרה – הליכה על דק עץ שאורכו כמה מאות מטרים בין בריכות מים וסוף. משם ממשיכים לעיר העתיקה עכו, שמעבר לפינה…
  5. במעלה נחל צין, ליד שדה בוקר בנגב, נמצא עין עבדת. ההליכה אינה קשה, הטיפוס על הסולמות במעלה הצוק מאתגר, אבל איננו חובה. הילדים ייהנו מהצבאים, מהטיפוס ומהמים המפכים. מראה הצוקים המאיימים יהלך עליהם קסם.
  6. יער קדימה, פרדסי השרון ושדות התותים: החל מהסתיו, ולכל אורך החורף והאביב אתם מוזמנים אל פארק אילנות, יער קדימה הסמוך ושדות התותים המקיפים אותם. טיול מופלא בין עצים משונים, “בחצר האחורית” של מושבי השרון.
  7. על ההר הגבוה בגליל – הר מירון נמצא שביל הליכה סיבובי, המקיף את הפסגה, בין עצים וצל ובין נופים מרהיבים של כל הגליל. מתאים לכל גיל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *