Image default
לילדים

קרקס פלורנטין מציג: “שוליית הקוסם” (לא הגולם מפראג!)

כתב: צחי אסיף

צילום: סטודיו סימן טוב
צילום: סטודיו סימן טוב

קרקס פלורנטין מוכר לרבים כקרקס ישראלי. כלומר, די צנוע, בהשוואה לקרקסים המגיעים מחו”ל, אבל על טהרת בני ארצנו, שלמדו את אמנות הקרקס כאן. באוהל שבכפר הירוק. האם יש מקום לשלב מופע קרקס ביחד עם מחזמר? לא בטוח.

הגענו אל המופע בלב הכפר הירוק. הדרך קצרה, ולכן גם הפקקים מועטים. החנייה בשפע, עצים ומדשאות סביב-סביב, והילדים שמבקשים נשנושים ושתייה במזנון (10 ₪ בקבוק מים?! ו- 20 ₪ לפופקורן קטן) נאלצים להסתפק במה שהבאנו מהבית.

הלכתי להצגה עם ילדיי בני ה- 6,8 ו-10. לכולנו היו הרבה ציפיות. המופע נשמע מבטיח. “שוליית הקוסם במופע הקסמים הגדול”… וצריך להסביר מהר שאין מדובר ב”גולם מפראג”, אלא בסיפור קצת מתעתע ומסובך, שלא כל הילדים יכולים לעקוב אחריו, שכבר ראינו אותו לפני כמה שנים בהפקה אחרת שגם בה שיחקה סופי צדקה ביחד עם איתי שגב.

השחקנים: סופי צדקה, מתי אטלס, עודד מנסטר ואחרים עושים כמיטב יכולתם לשחק את העיבוד החדש של אורי אומנותי לפי מחזה של עודד פלוט. במהלך המחזה ישנו שלל שירים וריקודים, והתלבושות בהחלט מושקעות.

הסיפור עוסק בשולית הקוסם שבזכות תושייה ואומץ לב הציל ממלכה שלמה: לארמון מגיעה נסיכה יפת מראה המבקשת להציל את פרח השושן, סמל הממלכה.  הקוסם מצליח לרפא בעזרת אבן הבדולח שברשותו את הפרח המלכותי וכך מתאהבים השניים.  אז מגיעה במפתיע אחותה התאומה והמרושעת של הנסיכה עם יד ימינה סחבון, והשניים מקפיאים את הנסיכה בכישוף מיוחד ומנסים לחטוף מהקוסם את אבן הקסמים.   רק שולית הקוסם יוכל להתמודד מול אויבי ממלכה. המכשפה רוצה, כמובן, לזכות בכוחות על טבעיים, אבל בסוף המסע המרתק והמשעשע של שולית הקוסם, לאחר שפגש בדרכו חברים חדשים ולמד שלעולם אסור לוותר, גם אם אתה רק השוליה, היא נענשת, כמובן, והסוף הטוב בא לממלכה.

אמני הקרקס משובצים בתוך ההצגה, והשיבוץ הזה נראה מעט מלאכותי. הרי, בדרך כלל אנו מגיעים לקרקס כדי לחזות במופע מלא, האורך שעתיים ואף יותר. כאן הם על תקן של “חיזוק” להצגה. והרי לשם כך נועדו השירים ששובצו בהצגה, הצחוקים והתלבושות המושקעות, לא כן?

עבור בתי בת העשר המופע היה מעט ילדותי. לעומתה, בני ה- 6 וה- 8 נהנו.  הדמויות היו משעשעות, והעלילה הצליחה לרתק אותם לכל אורך המופע. השילוב של הרקדניות והפעלולים הוסיפו עניין וחיפו במידה מסוימת על ההפקה הצנועה (אם להתבטא בעדינות). בסה”כ העברנו שעה וחצי בצורה מהנה.

במאי:                אורי אומנותי

מלחין:               רוני וייס

כותב:                עודד פלוט

המשתתפים:      סופי צדקה / עדי כהן, עוד מנסטר, מתי אטלס, ליאור שמש, זיו פלג, אלעד מזרחי, אור אדרי   ואמני קרקס פלורנטין

אורך המופע:      75 דקות

מועדי ההופעות במהלך חופשת הפסח כולל שעות:

יום ב’, 6.4,        בשעות 10:30, 13:00, 16:00

יום ד’, 8.4,        בשעות 10:30, 13:00

יום שבת, 11.4, בשעה 11:30

מחיר כרטיס 65 ₪, יש להתעדכן באתר קרקס פלורנטין:  ​http://www.florentinecircus.co.il או בטלפון: 03-6483811

 

אולי תאהב\י גם:

הצגת ילדים מקורית בתיאטרון חיפה: ממחיזים סיפורים של ילדים

איטו אבירם

הצגה לכל המשפחה מבית תיאטרון המדיטק: חתול תעלול

איטו אבירם

פסטיבל ישראל לילדים ירושלים-חולון – הצגות בכורה, מופעים ואירועים

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן