Image default
בימה ומחול מה חדש תרבות ובידור

צפו בחינם בהצגות המרכז לתיאטרון עכו

האנתולוגיה מוני ומדי
מתוך האנתולוגיה מוני ומדי

זכרונות דור שני בחיק העיר העתיקה (1988) היא פרי יצירתם של אנשי המרכז לתיאטרון עכו – שחקנים ובימאי גם יחד. הצופים בהצגה זו נלקחים על-ידי שחקני המרכז לתיאטרון אל נבכי מסדרונות זיכרונותיהם השזורים במערכות חיים שלמות ומובילים אל דורות שאבדו ואינם. באמצעות “המסע” לאחור במחילות הזמן הם מבקשים לזרוק אור על חיינו כאן בארץ ומוצאים עצמם שרים תפילת השכבה. במרכז דמותה של יערון המגלמת את עצמה  בו היא מנגנת על הפסנתר לפרקים ובקטעי שירה וקטעים מוזיקליים עוסקת בזיכרונות דור שני. יערון מתכתבת בהצגה עם דמותו של אביה וזכרונות השואה המשפחתיים שאלה נישאים בפיה הן מול חומרים ארכיוניים, אל מול הפסנתר והן במהלך מופע קרקסי שבו היא נעה על נדנדה שדמותה פורעת שוב ושוב את סדר הפסח שבו מתכנסים השחקנים לבירור זהותם.

בימאי, מעבד ומעצב: דודי מעיין
משתתפים: מוני יוסף, סמדר יערון-מעיין, מוטי תמם, חאלד אבו-עלי, גרייס שושנר, רחל קמה, תמר רוגל, אסנת שנק

“גינונים אירופאיים” (1997) – תיעוד ההצגה “ארבייט מאכט פריי מטויטלנד אירופה” עפ”י דודו מעיין ובהשתתפות: סמדר יערון, מוני יוסף, חאלד אבו עלי ונטע פלוצקי. בימוי: חוני המעגל, עריכה: אלי חמו

משאלה מכוכב – סיפור אהבה פטאלי (2005) אישה נישאת לכוכב. אישה וכוכב נשבעים לברית מקודשת עד שהמוות יפריד בניהם. מסע נוקב דרך הלאומיות הדתית היהודית ההיסטורית בזיקה ללאומיות הישראלית בהווה. זהו המסע האפוקליפטי והבהול שלי אל ירושלים – להוליד משיח, להדליק משואה. תוך כדי הריצה הבהולה קורס עולם הערכים שעליו התחנכתי. אט אט הולכים סיוטי הקורבן ומתערבבים בסיוטי המקריב. אמונותיי מתפרקות. במופע שהוזמן במיוחד לפסטיבל ברלין יערון מציגה מסע של תיאטרון וירטואוזי טוטאלי אישי מאוד, שזכה לביקורות משבחות והכרה בינלאומית והוגדר על ידי הביקורות “מאותן חוויות חד פעמיות בדור”.
ההצגה עלתה בבכורה עולמית בפסטיבל ברלין 2005, ובבכורה ישראלית בפסטיבל עכו 2005.

רעיון, בימוי, משחק: סמדר יערון, בימאית שותפה: הילה גולן, עריכה מוסיקלית: נאסר חלאחלה
מוסיקה מקורית: אורי וידיסלבסקי, עיצוב תאורה: ג’קי שמש, עיצוב וניהול טכני: פיראס רובי,
יעוץ: כרמית יעקבסון, הפקה: מוני יוסף, המרכז לתיאטרון של עכו

האנתולוגיה – פיתוח של סצינה מתוך “ארבייט מאכט פריי, מטויטלנד אירופה” בבימויו של דודו מעיין 1991. עבודתם המיתית של מוני יוסף וסמדר יערון. זלמה גרינוולד, ניצולת שואה, חיה ובועטת. שני דברים משאירים אותה בחיים, בנה יחידה, אתו היא מקיימת קשר סבוך והפסנתר.  ההצגה הועלתה בפסטיבלים בינלאומיים: ברלין, המבורג, זלצבורג, בריסל, לובין (בלגיה), דיז“ון, אבניון (צרפת), פארמה וולטרה (איטליה), לינץ, מינכן, יפן והונג-קונג.
ההצגה זכתה בפרס הראשון בפסטיבל דו-אמן (ת”א, ירושלים וחיפה).

כמו כן, החומרים יהיו זמינים בכל עת בערוץ היוטיוב של התאטרון acco theater center

המרכז לתיאטרון עכו שנוסד בשנות השמונים על ידי דויד מעיין וקבוצת יוצרים הינו מוותיקי ומראשוני התיאטרון האחר בארץ וככזה הוא מחזיק כבר כמה שנים בספריה אינטרנטית ביוטיוב שבו מרוכזים כל חומרי היצירה שלו כולל הצגות מיתולוגיות כמו “זכרונות דור שני” וקטעים מתוך ארבאייט מאכט פראיי המשך ביצירות חשובות כמו “חלום ערבי” “משאלה מכוכב” “תפילה” “האנתולוגיה” ועוד.

הארכיון כולל גם קטעים מתכניות טלויזיה על המרכז   סרטונים אמנותיים על עבודת המרכז לתיאטרון ועל תכנית הלימוד שלו “דיוקן האמן היוצר”.

**

המרכז לתיאטרון עכו, גני הפסטיבל, עכו העתיקה.
כתובת רח’ ויצמן 1, ת.ד. 1113, עכו
טלפון 04-9913834 / 04-9919634

www.acco-tc.com

 

 

 

אולי תאהב\י גם:

פסטיבל “יפו ג’אז” 2019 עכשיו ביפו: מוסיקת ג’אז ממיטב מלחיני הסרטים בעולם

איטו אבירם

תיאטרון קליפה מגיש: “פרדייז” – מופע אחרון ומסיבה

איטו אבירם

מטיילים בירושלים? האבירים מחכים לכם במגדל דויד

איטו אבירם

תגובה אחת

ישי קרני אפריל 20, 2020 at 6:43 pm

הי איטו
כיצד נרשמים לצפיות?

פרטים נוספים אצל רחל וילנר: impact99@netvision.net.il

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן