Image default
מה חדש

פסטיבל חדש נולד בירושלים והוא מבטיח להצחיק אתכם בשבוע האחרון של אוגוסט

 

פסטיבל הקומדיה הישראלי ע”ש אפרים קישון ביוזמת תיאטרון האינקובטור ומשפחת קישון יתקיים ב-21-27 באוגוסט. העיר ירושלים תקדיש שבוע אחד לחגיגה אמיתית של קומדיה ישראלית, מקורית וחדשה בהשראת יצירתו של אפרים קישון.

הפסטיבל יקדם יצירה קומית חדשה ויעלה על נס את המורשת המפוארת של ההומור והסאטירה הישראלית. אירועי הפסטיבל יתקיימו במספר מוקדים ברחבי העיר, ביניהם: בית מזיא ירושלים, בית העם, ניסן נתיב ירושלים, בית הנסן, יס פלאנט ירושלים ועוד.

הפסטיבל על שם אפרים קישון, מגדולי יוצרי הסאטירה והקומדיה בארץ, יחגוג את יצירתו הענפה ובמקביל יצור בהשראתו בחיפוש אחרי הדור הבא של יוצרי הקומדיה בארץ.

מתוך הסרט “סלאח שבתי”.

6 הצגות המקור הישראליות שנבחרו לעלות בבכורה בפסטיבל הן: “תירה כבר וזהו”– מאת עופר קניספל בן אדל בבימויו של רמי ורד- סיפור מסעו של מתאבד סדרתי בשם פנחס פסטליך שלא מצליח למות ולכן מפנה את הוצאתו להורג למיקור חוץ.

“המאהבת של מר עכבר”- מאת רועי רשף מליח בבימויו של יפים ריננברג בהפקת תיאטרון מיקרו – קומדיה אפלולית ומרושעת בהשראת הספר ׳דירה להשכיר׳ מאת לאה גולדברג.

 “ו ע ד ה”– כתב וביים  נדב בושם – ועדה טעונה במחלקת רווחה אי שם במרכז הארץ. מאבק קפקאי/קישוני בין איתן, אב אומנה 5 עו”ס וילד נוכח נפקד.

 “מקום טוב הכול רע” -מאת ענת ונורית דרימר- יצירה בימתית על אבא ושתי אחיות. היצירה נעה בין טקסטים שכתב אביהן במהלך כל חייו – מגיל 16 ועד היום, לבין מופעים ששתיהן יצרו יחד  – מאז שנולדו ועד היום.

“על הבמה כאב פחות” -מאת מורן רוזנטל ורז וינר – מופע-הרצגה (הרצאה/הצגה) קאמפי בדראג שופע טראש וליפסינק, בשילוב של קטעי וידאו וסאונד ארכיוניים עם קלאסיקות פופ.  

נרקיס” – מאת בנימין יום טוב –  בהצגה מעמיק בנימין את התבוננותו פנימה באמצעות סיפורים אישיים השזורים במיתולוגיה היוונית אודות נרקיסוס ואכו. המופע נע בין אמנות הסטנד-אפ לתיאטרון טוטאלי ולעיתים הופך למועדון לילה אפי.

 

הפסטיבל יפתח באירוע מיוחד במעמד ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון, בהנחיית לירית בלבן ובהשתתפות: אלי חביב, עמית אולמן, שחקני ושחקניות תיאטרון האינקובטור, משפחת קישון ועוד.

בין האירועים הנוספים בפסטיבל: מופעי סטנד של הקומיקאים האהובים בישראל אורנה בנאי במופע מיוחד על תחנות חייה, אסי כהן שמביא לבמה את דמותו של שאולי וערן זרחוביץ במופע סטנד אפ חדש.

תערוכת “קישונלנד”, בה ננסה לענות על השאלה “מי אתה אפרים קישון?” בדרך לא קונבנציונלית, בצורה בלתי אמצעית, לא מוזיאלית ובעזרת יצירת חוויות שונות. בדרך זו ננסה, להביא את דמותו המיוחדת והרב גונית של קישון אל הקהל כמו שאולי הוא היה רוצה שנכיר אותו.

ערב הסטנד אפ המאולתר של אלי חביב בו שישה סטנדאפיסטים (שיר ראובן, לאה לב, תומר פישמן, אסתי בן דרור, דור כאהן ואלי חביב), יעלו אחד אחרי השני לאלתר סטנדאפ לפי הנושאים שהקהל יכתיב להם.

“ארגז חול – צעירים/ות בעקבות קישון” – מגרש משחקים לשחקנים ויצרים, ערב של יוצרים/ות צעירות/ים המעלים לראשונה את חומריו של אפרים קישון לצד מערכונים מקוריים בהשראתו.

עוד בפסטיבל: הרצאות, ביניהן ההרצאה “למה קישון לא הלך לפסיכולוג?” קריאה אנטי-פסיכולוגית בסיפורי אפרים קישון עם אריאל זוננפלד; הקרנות סרטיו הקלאסיים של קישון, השוטר אזולאי, השועל בלול התרנגולות, סאלח שבתי, תעלת בלאומילך ואחרים; מופעי חוצות ביניהם “שובו של הקרקס” של תיאטרון האינקובטור, מופעי מוזיקה של עלמה זוהר ועומר מושקוביץ, סטנדאפ הבנות, סדנאות יצירה והצגות תיאטרון חינם לכל המשפחה ועוד…..

אפרים קישון – היה סופר, מחזאי, תסריטאי, עיתונאי  פובליצסט, בעל טור, צייר, במאי קולנוע ותיאטרון ישראלי, חתן פרס ישראל.  קישון מהסאטירקנים והבמאים הישראלים הידועים ביותר בעולם, הוא הבמאי הישראלי הראשון,  שסרט בבימויו היה מועמד לפרס אוסקר וכן הישראלי הראשון שסרטים בבימויו זכו בפרס גלובוס הזהב.

 

פסטיבל הקומדיה הישראלי על שם אפריים קישון :  מנהל אמנותי: יפתח ליבוביץ

למידע ורכישת כרטיסים- https://comedy-festival.co.il/

 

אולי תאהב\י גם:

להקת הג’אז  ספיירו ג’אירה מגיעה להופעה אחת בתל אביב

איטו אבירם

מבאך ועד שוסטקוביץ’ בפסטיבל ה- 19 למוסיקה קאמרית בירושלים

איטו אבירם

אהבה בתנועה – פעילות לכל המשפחה במוזיאון יעקב אגם ברשל”צ

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן