איטו אבירם

ספר הילדים: רוזי ברכבת השדים – התרופה לפחדים ממפלצות

עם סיום קריאת הספר שאלתי את בני אם עכשיו הוא מפחד קצת פחות ממפלצות. אדר, הלומד בכיתה א’, הישיר לעברי מבט והשיב בכנות: “כן”!

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

מאת: איטו אבירם

רוזי ברכבת השדים

 

 

כתב: פיליפ וכטר

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

מחיר: כ- 60 ₪.

מתאים לקריאה: לגילאי 4 – 8

“רוזי ברכבת השדים שאותו כתב בגרמנית וגם אייר פיליפ וכטר המוכשר הזכיר לי מיד את הספר “ארץ יצורי הפרא” מאת הסופר והמאייר האמריקאי מוריס סנדק. איני יודע אם ספרו של פיליפ וכטר יגיע לתפוצה ולפופולאריות המדהימה להם זוכה כבר עשרות שנים “ארץ יצורי הפרא”, אבל בהחלט מדובר בספר מוצלח, שהוא גם מעניין לקריאה, גם מאויר היטב וגם משיג מטרה נוספת: מצליח לשכנע ילדים בדרכו הקטנה שמפלצות זה לא כל כך נורא.

עלילת הספר עוסקת ברוזי הארנבת הסובלת מסיוטים. מדי לילה היא חולמת על מפלצת אימה המאיימת לטרוף אותה. בוקר אחד מבינה רוזי שהמצב אינו יכול להימשך כך ויוצאת למסע אמיץ שמטרתו להתגבר על פחדיה. מסעה לוקח אותה אל פסיכולוג, שמשכנע אותה לקרוא ספר על מפלצות, ובהמשך רוזי מחליטה לקרוא תגר על המפלצות במקום משכנן הטבעי – חדר המפלצות בלונה פארק.

האיורים המפורטים בספר פותחים צוהר בפני הקורא הצעיר אל ההוויה האורבנית האירופאית. הוא רואה רחובות ובתים, מדרכות ובתי קפה, ובלי משים משווה בין המקיף אותו ובין הנגלה לו בין דפי הספר. בהחלט מומלץ ומדבר אל ליבם של כל מי שנאלצים מעת לעת להילחם בפחדים, וחוגג את תחושת הסיפוק שהיא שכרו של מי שהצליח לנצח את המפלצות.

ידיעות ספרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *