Image default
אטרקציות ופעילויות דרום מסעדות מסעדות דרום

נווה מדבר – פטא מורגנה של מים ופינוק. גם בחורף!

מאת: מאת: צוות התרשמות

נווה מדבר - בריכת שחיה וספא בנגב המערבי
נווה מדבר – בריכת שחיה וספא בנגב המערבי

הצילומים באתר האינטרנט של “נווה מדבר”, אחוזת המרחצאות והספא דרומית לבאר שבע הזכירו לנו, משום מה, את “ימית 2000″, ונטעו בנו תחושה מוטעית שמדובר בפארק מים. טעינו בגדול! ובכלל, אם אתם רוצים ללכת על בטוח בכל הקשור לנופש ופינוק שווים ולא יקרים בישראל – לכו בעקבות הרוסים. עולי מדינות חבר העמים הם, לדעתנו, הראשונים שמגלים את פוטנציאל הנופש האמיתי של אתרי נופש שווים בישראל. ב”נווה מדבר” תמצאו אותם בריכוז גבוה, יחסית.

פחות מחצי שעה מבאר שבע, פנייה אחת ימינה אחרי צומת משאבי שדה, תמצאו מגרשי חנייה מרווחים ואתר נופש ייחודי שבעליו, יישובי הסביבה, מתרגמים בימים אלה את הצלחתו ומוסיפים לידו חדרי אירוח ברמה גבוהה, כי האורחים דורשים…

האתר אינו גדול, אבל דומה שיש בו הכל: מדשאות, בריכה פתוחה בעיצוב ארכיטקטוני מזמין שמימיה מחוממים בהתאם לעונת השנה, בריכות תרמו מינראליות מקורות, מסעדה הצופה אל הבריכות ומציעה תפריט מעניין ולא יקר וגם אתר ספא מופרד וסולידי, עם דק הצופה אל המדבר וטיפולים ככל שיתאווה להם גופכם הדווי.

לא להאמין, אבל מתחת לרגלינו, בעומק של כמעט קילומטר באדמת המדבר הצחיחה, מצוי מאגר עתיק של מים תרמו-מינראליים ברמות חום שונות ובאיכות ריפוי גבוהה. המים האלה, שמשרתים כמה בריכות מינראליות מענגות גוף, עושים את דרכם, בסופו של דבר, אל האגם הקסום שבפארק גולדה הסמוך. שם, אמנם, כתוב שהרחצה אסורה, אבל מקור יודע דבר לחש על אוזננו שהמים האלה הם בדיוק המים שסיימו את מלאכתם בבריכות האתר, והועברו אחר כבוד אל האגם, הפתוח לכל.

ואמנם, ייחודו של האתר- ביחוד בימי החורף הממשמשים ובאים – במים המבעבעים בו כל ימות השנה, אשר נשאבים מאקוויפר תת-קרקעי בן אלפי שנים. המים מגיעים אל האתר בטמפרטורה של כ-40 מעלות, והרכבם כולל מינרלים חיוניים כמו מגנזיום, קלציום, נתרן, אשלגן וגופרית, שהם בעלי השפעות רפואיות מוכחות.

הבריכות הפנימיות – שווה במיוחד בחורף הישראלי!

לאחר שהצטיידנו במגבות (בתשלום) הגענו אל המדשאה השמשית ופתחנו בקפיצה אל מימיה של הבריכה החיצונית, שהם מים רגילים לגמרי, והיו קצת קרים לטעמנו. המציל שראה אותנו מצטמררים, מיהר ושאל אם צריך להעלות את חום המים. הוא גם הסביר ש”הרוסים” פחות רגישים לקור. אנחנו מעדיפים את המים חמים יותר.

כשנהיה לנו קר עברנו אל 3 הבריכות הפנימיות, שהיו ברמות חום שונות, ונמצאות באולם מפואר ייחודי ביופיו: בריכת ג’קוזי – במפלס העליון בטמפ’ של כ- 39 מעלות, בריכת ישיבה – במפלס התחתון בטמפ’ של כ – 37 מעלות, בריכת פעוטות – במפלס העליון בטמפ’ של כ – 37 מעלות.

איזה כיף לחמם את העצמות ולחוש את אגלי הזיעה מתקבצים על המצח, עד לשלב שבו אפשר לשוב ולהצטרף אל הילדים, המנועים להיכנס למרחצאות התרמיות (חבל, היה להם מאד קר, והרי הוריהם לידם, שומרים עליהם…) ולצאת לטבילה חוזרת בבריכה החיצונית.

הארוחה במסעדה הצמודה התבררה כהימור מוצלח. התפריט גדול והעיסקיות שהוצעו לנו היו מוצלחות גם בטעם, גם במחיר וגם בגודל המנות. טוב, יש לנו מילה של ביקורת על הקינוח הכלול, שהוגש לנו בצלוחיות פלסטיק וכלל דוגמיות של גלידה.

הפתעה אמיתית חכתה לנו באזור הספא והטיפולים, המופרד בהצלחה מחלקיו האחרים של האתר. כאן, בריח קטורת, נרות דולקים ועיצוב עדכני יכול כל אורח להתענג על מגוון טיפולי עיסוי ובריאות. את הטיפול חייבים לקנח ברביצה מענגת על כיסאות הנוח שעל הדק הפונה אל המדבר. אגב, בדיוק ממול עתיד לקום בית המלון החדש שבימים אלה נעשים צעדים ראשונים בהקמתו.

אגב, במקום אפשר לקבל טיפולים במוצרי הקוסמטיקה הטבעית של חברת “פיטומר” המבוססים על חומרים המופקים מאצות וממי ים. החומר הפעיל מקורו באצה פהידרין, שמנגנון ההתגוננות שלה מפני התייבשות דומה לזה שבעור האדם. עוד ניתן לקיים במקום אירועים לבודדים, זוגות ולקבוצות של עד כ-80 איש.

אחוזת נווה מדבר – אתר המרחצאות והספא דרומית מערבית לבאר שבע.

ד.נ חלוצה 85515, טלפון: 08-6579666 פקס: 08-6579444

שעות הפעילות: א’, ב’, ד’, שבת 09:00-18:00 ג’, ה’ 09:00-22:00, ו’ 09:00-16:00

כפר הנופש משאבים – מומלץ ע”י אתר “התרשמות” לשהייה ולנופש באזור.

פארק גולדה – רחבת דשא, צל, מתקני משחק ואגם בסמוך ל”נווה מדבר”.

 

אולי תאהב\י גם:

מסעדת מוג’ו בא.ת פולג – אסיה לכל המשפחה

איטו אבירם

מסלול טיול מומלץ בנגב: במעלה הנחל בעין עבדת

איטו אבירם

מסעדת מורל באבירים – אל תסתכל בקנקן…

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן