איטו אבירם

מיץ פטל – דוכן מיץ טבעי כמו שאתם אוהבים בירושלים

ביציאה הדרומית ממתחם התחנה בירושלים, ליד מסעדת קולוני ועל דרך בית לחם, עם “חנייה צמודה”, מחכה לכם דוכן בו תוכלו לערבב בדיוק את המיץ שאתם אוהבים

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

צילום: נדב ברקאי

מאת תמר אשר

מכירים את הצומת של דרך בית לחם ופארק המסילה בירושלים? כאשר מטיילים לעבר מסילות הרכבת של פעם, מהתחנה הראשונה לכיוון מלחה, מגיעים לצומת עם דרך בית לחם.

אבל לפני שחוצים את הכביש יש מספר שולחנות וספסלים ובקתה קטנה שמקבלים את פניך. תלויות מהגג רשתות מלאות בפרות הדר שיורדות על כל קיר, ארגזים עם תפוחים ירוקים ואדומים יוצרים חומה נוספת מסביב, ובהתאם לעונה נמצא פירות נוספים מקשטים בכמויות את המבנה הפצפון.

בלילה הבקתה מוארת בשרשראות של נורות קטנות שמקרינות חגיגיות משמחת, וביום קיץ חם ניתן להתרענן מתחת לכמה ממטרות שתלויות מעל השביל ומרססות טיפות עדינות ודקות על כל מי שעובר מתחתן.

מבחר המיצים והשייקים שניתן להזמין כאן הוא הרבה יותר גדול ממה שמצפים ממקום כה קטן. מעבר לפירות הרגילים (כמו תות, בננה, מלון, תמר וכמובן הפירות שמוצגים בחוץ) יש גם ספירולינה (הלהיט החדש של מזון-על) וג’ינג’ר.

יש מקום לשני אנשים בבקתה, אך בדרך כלל עובד שם רק אדם אחד, מה שאומר שהשירות איטי, ואם יש עוד לקוחות (ובדרך כלל יש) צריך להיעזר בסבלנות ולהמתין בסבלנות. אבל ההמתנה שווה, היחס אדיב ונדיב, תמיד עם חיוך ותמיד טעים – כל עוד לא מבקשים שילוב הזוי מידי.

הם יכינו כל מה שתעיז לבקש, ובהחלט יש מקום ליצירתיות. המקום משדר תחושה שכונתית, מוכרת, נעימה, ואם עצרת שם כבר מספר פעמים יציעו לך לקבל כרטיסיה, לחורר בה 10 קניות ואז לזכות בכוס מיץ חינם, שאותה לא תצטרך אפילו להזמין, כי הרי כבר יודעים מה אתה אוהב לשתות…

צילומים: נדב ברקאי

אל בתי מלון שניסינו והתרשמנו.

אל מסעדות ואטרקציות בירושלים שניסינו והתרשמנו.

תגובה אחת עבור מיץ פטל – דוכן מיץ טבעי כמו שאתם אוהבים בירושלים

  1. אבי אוגוסט 24, 2017 בשעה 10:24 pm

    אני רוצה כרטיסיה לכתבות כאלה. מועיל ותכליתי, טוב לדעת וקל לקרוא.

    הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *