איטו אבירם

מטיילים ברחבי הארץ בכסאות גלגלים

לראשונה: טיולים לכולם. יד שרה משיקה סדרת סיורים חודשית לקבוצות אנשים בכיסאות גלגלים

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

יד שרה

יותר מ-1.5 מיליון אנשים בעלי מוגבלויות חיים בארץ. בשנים האחרונות הושקע כסף רב בהנגשה של מתקנים ואתרי תיירות, אך הדרך לשוויון תיירותי עדיין רחוקה. יד שרה במיזם ייחודי משיקה סדרת סיורים חודשית לקבוצות אנשים בכיסאות גלגלים. לראשונה יוכלו אנשים בכיסאות גלגלים להשתתף בסיורי קבוצות המותאמים לצרכים המיוחדים שלהם.

משה כהן, מנכ”ל יד שרה מפרט: “אנשים עם קשים תפקודיים המבקשים לטייל ברחבי הארץ בקבוצות, נתקלים לא פעם בחוויות לא נעימות במהלך הטיול: אתרי תיירות לא מונגשים, מדריכים שלא מודעים לצרכים וליכולות של המטיילים או קצב מהיר ולא מתאים של הסיור. הסיורים שלנו יעניקו למטיילים חוויה מיוחדת שמותאמת במיוחד להם”.

סיורי יד שרה יכללו נסיעה בטוחה ונעימה בנכוניות יד שרה – רכבים עם מעליות, סיור באתרי תיירות ומסעדות מונגשים, קצב ופרקי מנוחה מתאימים, והכל בהדרכתם של מדריכי טיולים מנוסים המודעים לצרכים המיוחדים של המטיילים.

הטיול הראשון, “יפו – היציאה מהחומות”, יתקיים ביום חמישי 7.4 ויכלול בין השאר סיור בנמל יפו, סלע אנדרומדה, כיכר השעון, הקישלה, הסארייה, בית האצ”ל, הטמפלרים ועוד. במהלך הסיור ישולבו סיפורים מתולדות יפו, ממבנים ואנשים מהתקופה.

קובי ביר, מדריך טיולים, בחר את קבוצת המדריכים, המתנדבים במיזם החדש. “זו זכות עבורנו לחלוק את הידע שלנו עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים ולהראות גם להם את הארץ המקסימה שלנו. יחד עם יד שרה, אנחנו תורמים לאיכות החיים שלהם – ושלנו”.

נכוניות יד שרה יאספו את המטיילים מבתיהם ויסיעו אותם לנקודת ההתחלה, ויחזירו אותם לביתם בסוף הסיור. הסיורים מיועדים לבני 18 ומעלה. ניתן לצרף מלווה לסיור.

להרשמה ולפרטים נוספים ניתן לפנות למוקד השירות בטל’ 6444*.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *