Image default
מהיר מסעדות מסעדות מרכז

יפנית בירושלים: הסושיה ברחוב הילל – טעים על המדרכה

sushia jerusalemמאת: צוות התרשמות

היינו בחופשה בירושלים, רצינו לאכול סושי, והמליצו לנו על הסושיה. אמרו שמדובר במסעדה שעושה בעיקר משלוחים, אבל שיש בה מקומות ישיבה על המדרכה בחוץ. הכתובת היא הילל 12, ואפשר לשבת גם בפנים על הבר.

אנחנו לא ירושלמים, אלא תל-אביבים שהגיעו ליומיים בירושליים, והתאים לנו לאכול בסושיה, שפתוחה גם בשישי בערב. אולם איך מגיעים? איך המקום נראה? מה מגישים? את כל התשובות הללו חיפשנו באתר האינטרנט של הסושיה עוד כשהתכוננו לצאת מהמלון. האתר אכזב. הוא היה מלא בהצעות של מגשי סושי לשישה, שמונה או שמונה מאות סועדים. לא היתה תמונה של המסעדה, לא היה טלפון, לא היה עם מי לברר ואנחנו כמעט והחלטנו להישאר במלון.

בסוף לא ויתרנו, למזלנו, וכך זכינו להכיר רחוב זרוע מסעדות, חלק מרובע תוסס (במונחים ירושלמיים, כמובן…) שניתן לבלות בו בין קולנוע ציון ובין גן העצמאות, בין מדרחוב אלרוב (הסגור בשבת) ליד שער שכם ובין רחוב המלך דויד.

הסושיה עצמה איננה מקום גדול, אולם כרם, הבחורה הצעירה, רבת הנזמים והמתוקה, שמנהלת אותה, עושה עבודה מקצועית ודומה שכל הלקוחות יוצאים מרוצים. גם הזכיין, ינון, הגיע במהלך הערב, כי היתה הרבה עבודה, וכך הכרנו את כפילו של סשה ברון כהן, המוכר סושי ברחוב הלל.

התיישבנו בחוץ, על המדרכה. תנועת כלי הרכב היתה דלילה בתשע בערב, והשקט הירושלמי לא כל כך הופר. רוח קרה הפיחה בנו זיכרונות מהחורף הרחוק, ואנו נהנינו להתעטף בחולצות שרוולים ארוכים ובז’אקטים וסוודרים. קיבלנו כמה סוגים של סושי, שהיה שהיו מוצלחים ומעט שונים ממה שהחיך שלנו הורגל לאכול. הניגרי עם הדג הלבן היה מעולה. היה כל כך טעים שהזמנו עוד מגש של סוגים שונים, וכדי לשבוע באמת הזמנו גם “מנה מנצחת” שהיא מנת הבית המוקפצת של נודל’ס עם בצל,פטריות,בשר עוף ועוד שאר ירקות. גם המנה הזו חוסלה בקלילות.

איש עם מצלמה על חצובה, שנראה תחילה כמו הומלס, נעצר לידינו ושאל באדיבות אם איכפת לנו להתראיין לסוכנות רוייטר’ס בנושא שיחות השלום עם הפלשתינים. הסכמנו בשמחה, וזכינו, לראשונה בחיינו, להיות מרואיינים ולהביע דעה נחרצת בעד השיחות, בעד שיתוף הפעולה, בעד השלום ונגד ההתנחלות משולחת הרסן המשחיתה כל חלקה טובה במדינת ישראל כבר עשורים רבים.

לקראת סיום הארוחה התמלאו השולחנות כולם, וגם המושבים בתוך המסעדה לא נותרו ריקים. הבנו מכך שלא רק אנו מכירים את קסמי הסושייה, ושמחנו על כך. חזרנו שבעים וטובי לב אל חדרנו במלון הקט “בית קטן בבקעה”, הנחנו לרוח להיכנס בעד החלונות הפתוחים והתכרבלנו בשמיכות הפוך, עדיין מסרבים להאמין שזה כל זה קורה לנו ביולי-אוגוסט הישראלי.

אופס, כמעט שכחנו לספר לכם שבדרך עברנו במדרחוב אלרוב, שחנויותיו היו, אמנם, סגורות, אך הוא היה מואר ומטויל. וכך זכינו לראות תערוכת גלובוסי-ענק ועוד פסלים ויצירות אמנות. את העיר העתיקה, שחייכה מעבר לפינה, שמרנו להזדמנות אחרת…

הסושיה ירושלים, רחוב הלל 12. טלפון: *9969

 

אולי תאהב\י גם:

מסעדת ויצ’י ברעננה – המבורגר ופשטידת רועים באחוזה

איטו אבירם

דוריס קצבים – מסעדת בשרים שווה בראש פינה

איטו אבירם

מסעדת הניצחון (של חני) באשקלון – זולה, טעימה ו… סיפור פמיניסטי

איטו אבירם

תגובה אחת

קיתי דצמבר 18, 2019 at 9:34 pm

אשמח לקבל מחיר תפריט ילדים ותפריט מבוגר בממוצע. האם פתוח בשישי אחהצ?
קיתי.
איטו אבירם משיב: איננו המסעדה, רק כתבנו עליה. הקליקי על כתובת זו: https://hasushia.com/he/

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן