Image default
אטרקציות ופעילויות מרכז טיול לילדים

יום כיף משפחתי ברמת גן: הספארי, הפארק הלאומי ומוזיאון האדם והחי (גם בימי קורונה). שבילים, פינות משחק לילדים ושני בתי קפה בתוך הפארק.

הפארק הלאומי משחקים על הדשא. כל הצילומים: אבישי טייכר. נוצר על ידי מעלה היצירה.

אז מה יש לעשות שם: ביקור בספארי, יוצאים אחרי שעתיים וחונים ליד הפארק. מורידים אופניים מהמכונית ומגלים את הפארק הענק: מפל מים, חורשת אימונים, פסלים של מנשה קדישמן, פסל ענק של “יהודה המתעורר”, אגם עם איים שעליהם חיים מיני עופות וציפורים, בית-ספינה בלב האגם, פינת משחקים גדולה, גן קקטוסים, אמפיתיאטרון עם במה (אפשר להופיע) ומוזיאון האדם והחי שבו תערוכות וסדנאות המתאימות לילדים. מתאים לכל עונות השנה.

סדנת בועות במוזיאון האדם והחי. צילום דורית ווליניץ

כשילדיי היו קטנים הייתי לוקח אותם אל קצה המדשאה המזרחית הגדולה בפארק הלאומי, מרים אותם על כתפיי ואז, כשהם מציצים מעל החומה המפרידה בין הפארק והספארי, הם יכלו בקלות להציץ על האגם שבו רחצו קרנפים, היפופוטמים התיזו מים וזברה סקרנית הביטה בהם ממש מקרוב.

אחר כך היינו רוכבים על האופניים בשבילים המעגליים בפארק, נעצרים מדי פעם בפינה אחרת של האגם, מביטים בברווזים, מאכילים בפתותי לחם את העופות הרבים וממשיכים אל הגבעות המדושאות כדי לרוץ ולהוציא אנרגיה.

אם נשאר זמן היינו חוזרים אל השביל המוליך אל החורשה הגדולה. שם היו מתקני “אימונים” כמו בגדנ”ע, ולימים נוספה גם פינת משחקים גדולה ואיכותית שמתאימה לילדים בכל גיל. מוזיאון האדם והחי, השתול ממש בפינה הדרום מזרחית של הפארק, היה בונוס נוסף ותמיד היה בו משהו מעניין לעשות.

ואחרי כל זה, עייפים, מזיעים ורעבים, היינו קופצים לפיצרייה של רמת חן, במרחק הליכה מהפארק, במרכז המסחרי. היו שם פיצות טובות וגלידות מעולות. זהו. מי צריך יותר?!

הפארק הלאומי הבית באגם צילום – ד”ר אבישי טייכר

הפארק הלאומי – הכניסה חופשית, חנייה בשפע.

שמו האמיתי – הפארק הלאומי ע”ש קריניצי, שהיה ראש עיריית רמת גן המיתולוגי, והמצבה שלו ממוקמת בצד אחד השבילים בפארק. הפארק מהווה מוקד משיכה ובילוי לחצי מיליון מבקרים מדי שנה, מהארץ ומהעולם. זהו הפארק הראשון שהוקם בארץ, על אדמות הכפר הערבי חירייה בשנת 1951,  ועל כן זכה לשמו – הפארק הלאומי. יש פארק אחד בישראל גדול ממנו – פארק הירקון. במרכזו של הפארק אגם רחב. בעבר ניתן היה לשכור סירת משוטים ולבלות בחתירה סביב האיים שעליהם אינסוף עופות וציפורים וסביב ‘הבית על האגם’. הבית הזה שצורתו כספינה, מהווה סימן היכר של הפארק הלאומי.

ומה עוד? גן פרחים הנפרש על שטח של 12 דונם ובו כ-82,000 פרחים בשלל צבעים וסוגים, חורשת עצים גדולה שבעיבורה זורם (בחורף) נחל אכזב ובקיץ זו תעלה שאפשר לרוץ ולהתחבא בה. כמובן שרוב שטחו של הפארק הוא דשא. מרחבי הדשא מנוקדים פה ושם בעצים גדולים, וחלקם מכסים גבעות שעליהן ניתן לרוץ ולשחק. בשנים האחרונות חודש הפארק ושופץ, ונוספו בו מתחמי כושר ומשחקים, מדשאות, גן ורדים וטיילת.

עוד שוכן בפארק הלאומי אוסף הפסלים הגדול ביותר של הפסל המוכר מנשה קדישמן ז”ל. בפארק הלאומי פזורות יצירותיו של קדישמן בשני מתחמים – מתחם העצים הפוזיטיביים, ומתחם ‘גן הפסלים’ של קדישמן המהווה מקור משיכה לאלפי מבקרים. חפשו גם את פסל “יהודה המתעורר”, פסל מרשים וגבוה, של הפסל אברהם מלניקוב.

המזרקות אטרקציה חדשה באגם – 3 מזרקות מים גבוהות הנראות למרחק רב ומוארות בלילה בתאורה צבעונית בתכנונו של המהנדס יגאל שטרק. 2 מהמזרקות מתנשאות לגובה של 12 מטר, והשלישית לגובה של 27 מטר והם הוקמו כדי לתת מענה לשיפור איכות מי האגם על ידי תחלופה וחימצון של מי האגם. הקמת המזרקות מאפשרת לחסוך מים שפירים ולסייע בשמירת על סביבה איכותית עבור עשרות אלפי דגים, ברווזים ואווזים, צפרדעים ובעלי חיים נוספים החיים באגם המכיל כ-55 אלף קוב מים.

הכניסה לפארק הלאומי היא ללא תשלום והפארק פתוח לאורך כל שעות היום והלילה. במקום מאות מקומות חניה המיועדים למבקרי הפארק. מתחם הפארק הלאומי כולו נגיש לנכים ולעגלות ילדים, ויש בו תאי שירותים הנגישים לנכים, שני מזנונים ובית קפה. כתובת: אחד העם 3,  רמת-גן  טלפון: 03-6313964 דוא”ל: park-l@ramat-gan.muni.il

מוזיאון האדם והחי

המוזיאון מציע שלל תערוכות, תצוגות, פעילויות, סיורים מודרכים וחוויות מהנות, ומספר את סיפורו המלהיב של עולם החי והאדם, באמצעים חדישים ומרתקים. בין הנושאים המוצגים במוזיאון: התפתחות היצורים החיים על פני כדור הארץ, זוחלים ודינוזאורים, האדם הקדמון, תנועה, שלד ושרירים, המוח ומערכת העצבים, תקשורת וחושים, רבייה ותורשה.

ביקרתי במוזיאון עם שתי פעוטות בנות שנתיים ושלוש. הן הילכו בין המוצגים כמהופנטות. פוחלצי חיות הבר הרבות דיברו אל לבן, אבל אפילו יותר מזה הן אהבו לגעת, למשש, ללטף, להתפעל. כל זה קרה מול חיות הליטוף שהמוזיאון מציע וביניהן: ארנבונים, קוויות ונחש אמיתי.

ליאה ואלומה ב”מערת האדם הקדמון” – איך מדליקים אש?
מוזיאון האדם והחי, צלם יקי אקרמן

  פעילויות, תערוכות וסדנאות בחופש הגדול:

בחודש יולי במוזיאון האדם והחי מציע, לכל המשפחה ולגמלאים, בימי שני ורביעי אחה”צ, בילוי משפחתי קייצי, סיור במוזאון בנושאים חדשים:

“זאב לזאב – כלב” סיפור על חברו הטוב של האדם

האם הכלב שאנו מכירים היה פעם זאב? האם אפשר לאלף חתולים? בפעילות זו נכיר את חבריו הטובים ביותר של האדם, חיות המחמד שלנו, ואת חיות המשק שבויתו במהלך השנים ומספקות לנו כסות, מזון ועוד. נכיר את בעלי-חיים אלה נשמע כיצד בוייתו בעלי החיים הראשונים ועוד.

“בריקוד ובמחול” על תנועה של בעלי חיים

כיצד מתעגל נחש הפיתון לסלסלה? כיצד קופצת לגובה ולרוחק הקרפדה?
מה מייחד את העטלף ומאפשר לו לעוף, למרות שהוא יונק?
ומדוע אנחנו בני האדם לא יכולים להיות כמוהם?
 

“על הקשקש” זוחלים קטנים וגדולים

בסיור נלמד להכיר זוחלים מכל הגדלים. במה הם דומים ובמה הם נבדלים?
וכיצד על חום הגוף הם שומרים, כשהם חיים במקומות יבשים ולא קרירים.

בימי שני ורביעי בשעה 17:30. הסיורים המודרכים כלולים במחיר הכניסה למוזאון

סיורים לגמלאים

בסיור, נשמע על ההיסטוריה של הפארק, נדבר על חשיבותו של הטבע העירוני, נצפה במגוון עופות מסביב לאגם ובמדשאות הפארק. נקנח בגינת התבלינים. הסיור כולל ביקור במוזאון האדם והחי הנמצא בתוך הפארק.  הסיורים יתקיימו בימי שני ורביעי בשעה 18:00. משך הסיור כשעה וחצי.  מחיר 25 ש”ח למשתתף.

המוזאון פתוח בימים ראשון- חמישי 14:00-9:00, בימים שני ורביעי, גם בשעות 17:00-20:00. המוזאון מקפיד על כללי התו הסגול והנחיות משרד הבריאות. לא תותר כניסה ללא מסכה וללא מדידת חום בכניסה. פרטים והרשמה בטלפון 03-6315010  האתר  www.adamvechai.org.il 

מוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת גן. שעות פעילות במוזיאון: ימים א’, ב’ ד’ ה’ 9:00-14:00, יום ג’ 9:00-18:00. יום שישי סגור.שבת 10:00-17:00 פרטים באתר המוזיאון  ובטלפון: 03-6315010

שעת סיפור לפעוטות במוזיאון האדם והחי

בית קפה ג’וי גארדןבית קפה ומסעדה, לא ממש בטוח מה יותר, במרכז הפארק, חלקו מקורה וממוזג וחלקו במרפסת, מול האגם ונוף הפארק. מקום סימפאטי בלי יומרות רבות, אבל לבאי הפארק הוא מתאים כמו כפפה ליד. ידידותי לילדים ולפעוטות, כי ישנה ממנו גישה ישירה אל מדשאות האמפיתיאטרון הסמוך, ואל הבמה שלו, שכל פעוט יכול לעמוד עליה ולפנטז שהוא כוכב אמיתי.

בשעת לחץ המלצרים נוטים להביא את ההזמנה טיפין-טיפין, וכך מצאנו את עצמנו אוכלים ביצת עין בלי הלחם, שהיה פריך וטעים כשהגיע לבסוף, מאוחר מדי. לקפה יש תפריט שברובו מציע אוכל איטלקי: פסטות, פיצות וכו… עדיין, הרצון הטוב וחיוכיהם של המלצרים עטויי המסכות בימי הקורונה האלה הצליחו להחליק וליישר את ההדורים. אין כמו רצון טוב.

ג’וי גארדן – בשעת לחץ המלצרים לא ממש מסתדרים…

בית קפה קקאו – ליד הכניסה המערבית לפארק. גם כאן יש מרפסת ושטח מקורה די גדול. בביקור שלנו המקום נראה מעט מוזנח, והמלצרים – מה לעשות – היו עייפים ולא רגישים מספיק לבקשות באי הקפה.

בית קפה ופיצרייה שקד – מחוץ לפארק ברח’ אלוף דוד 40 ר”ג: מקום של פסטות ופיצה, גלידות וקינוחים ויש גם סופר/מעדנייה איכותית בצמוד.

 

אולי תאהב\י גם:

“החולד הקטן” – מחזמר מומלץ לילדים

איטו אבירם

יום חופשה משפחתי ברמלה ובחוה”מ סוכות – פסטיבל “רמלה עיר עולם”

איטו אבירם

מה לעשות בחופש שבועות: בילוי, פעילות, אטרקציות ובידור לכל המשפחה

איטו אבירם

הגב לפוסט