Image default
חופשות בחו"ל

טיול משפחתי באוסטרליה: מלבורן ו”גרייט-אושן-רואד”

עדי הקטנה במרחב הענק של מגרש החנייה לקרוואנים. אוסטרליה זה להיות חופשי…

כתיבה: מתי כהן.

כבר שנים שאנו, בני משפחת כהן (אימא תמי, אבא מתי והילדים: אלון, איתי ועדי) חולמים לצאת למסע חורפי באוסטרליה. למזלנו, החורף שלהם חל בדיוק בקיץ שלנו. השנה הצלחנו להגשים את החלום ולמזלנו הטוב, עוד בארץ, במהלך תכנון הטיול, גילינו אתרים נוספים ביבשת הנידחת, שחשבנו שאסור בשום אופן להפסיד את הביקור בהם.

לכן החלטנו לצאת לחודשיים שלמים, מה שהתפתח לטיול ארוך ומגוון שכלל אזורים רבים באוסטרליה, כלי תחבורה מגוונים, סוגים רבים של נופים ועוד ועוד הרפתקאות.

לצורך בניית הטיול נעזרתי באחי אורי, שטייל באוסטרליה כחצי שנה, בבלוג של טייל ג’יפים, בספר, במפה וכמובן באינטרנט. עוד החלטנו לנהל במהלך הטיול יומן מסע שבו אנחנו כותבים על הדברים המרכזיים שעשינו, חוויות, מחשבות. ליומן המסע תורמת כל המשפחה.

הטיול התחלק ל 7 חלקים עיקריים:

 1. החלק הדרומי: מלבורן בחורף + טיול קצר בגרייט אושיין רואד, עם רכב שכור רגיל. MelbourneThe Great Ocean Road
 2. החלק המערבי: טיסה למערב אוסטרליה וטיול של 10 ימים בברום ובקימברלי עם רכב 4 על 4 (במסגרת טיול מאורגן). Broome, Kimberly, The Gibb Road
 3. החלק הצפוני: דרווין, קאקאדו, ליצ’פילד – רכב נוסעים רגיל. Darwin, Kakadu, Litchfield
 4. החלק המרכזי: אליס ספירנג, אולורו, ג’ורג’ קניון  – עם קראוון + נסיעה של 2,500 קילומטר עד לחוף המזרחי – לטאוונסויל. Uluru, Alice Springs, George Canyon. From Alice Springs to Cairns
 5. החלק הצפון-מזרחי:  WhitSunday Islands, Magentic Islands, Port Douglasהחופים מדרום ומצפון לקיינס כולל הגרייט ברייר ריף – קראוון
 6. החלק המזרחי:  – טיול חופים מבריסביין עד סידני – פרייבט.
 7. ביקור בסידני בנחיתת ביניים לביקור בזק בסינגפור, בדרך הביתה.

מה הדבר הראשון שצריך לעשות כשמגיעים לאוסטרליה?

הדבר הראשון שעשיתי מיד כשנחתנו, היה למלא מים בכיור, להוציא את הפקק ולראות האם הסיבוב של המערבולת הוא בכיוון השעון או נגד כיוון השעון. בכך, אני חושב, מילאתי את הוראתו של המורה שלי לפיזיקה, מר רזניק, שאמר לנו בכיתה י”א, שזה יהיה הניסוי הראשון שלו אם יזדמן לאוסטרליה.

כשהמים החלו להיקוות, המערבולת בפתח היציאה היתה בסיבוב הפוך לכיוון השעון. אח”כ קראתי שזה לא ודאי שכך ייקרה (כח קוריליוס אכן משפיע על סיבוב המים; ובאוסטרליה, אם הוא היה הכח היחידי, אכן הסיבוב יהיה כנגד כיוון השעון אך בסופו של דבר על הכיוון משפיעים גורמים חזקים יותר). כיף היה לראות שבניסוי שלי זה הצליח.

פעם בחיים לחוות גם כדורגל אוסטרלי

חופשה חורפית במלבורן

מלבורן, כך גילינו מיד, היא עיר קוסמופוליטית, מגוונת, יפה, החורף בה קר אך נעים לטיול. הנהיגה דרומה, לאורך ה”גרייט אושן ראוד” Great Ocean Road  מדמה נסיעה בתוך גלויה. בילינו באזור תשעה ימים. מלבורן מוכרת מאד למטיילים מישראל, ובכל זאת, הנה כמה מקומות נוספים שבהם ביקרנו. מקומות שגם לכם יהיה כיף לטייל בהם.

ליד האנדרטה ללוחמים האוסטרלים במלבורן.
 • התערוכה של וולאס וגורמיט – לחובבי האנימציה הלא ממוחשבת, זה גן עדן. לומדים איך אולפן גדול מייצר סרטים אנושיים, מצחיקים, מושקעים באמצעות מיליוני צילומי סטילס של תפאורות ובובות מדהימות. הילדים יכולים גם לייצר בעצמם סרטונים שנראים נהדר.
 • יום של כיף בגנים הבוטאניים. תפסנו יום שטוף שמש, אך כפי שהתברר אח”כ – השמש הייתה “שמש שקרנית”, והיה מאד קר. נכנסנו גם לאתר ההנצחה לחיילים האוסטרלים שנהרגו במלחמת העולם השנייה. אוסטרליה היא חלק מהממלכה הבריטית ועד היום מתקיים ויכוח ער במדינה עד כמה הם צריכים להישאר קשורים אל מדינות ה”קומון וולת'”. אחרי הביקור מצאנו בית קפה/ מסעדה, במרחק כ- 20 דק הליכה מאתר ההנצחה ששמו “סטאלי” Stali.com.au. זהו בית קפה מדליק ושבו האוכל טעים במיוחד וכולל גם מנות שהילדים אוהבים: צוריסוס, צ’יפס עם איולי וכמהין, ו… סוף כל סוף גם עוגיות “האש-בראון” לתמי, אשתי.
 • לאוהבי השווקים – Prahran Market שב- South Yara – מקום מקסים לבילוי של בוקר.
 • הלכנו לצפות במשחק כדורגל אוסטרלי – והיתה לנו חוויה!!! משחקים של ה- AFL מתקיימים כמעט בכל WEEKEND.
 • שימו לב לציורי הגרפיטי שפזורים ברחבי העיר.
 • ובפינת “האוכל הזול והטעים”, מנצחת, בענק, מסעדת שנגחאי סטריט – Shanghai Street עם הדים-סאם הטובים בעיר (כנראה), השירות המעצבן והמנות הגדולות. לכן, בשביל הקינוח, נדדנו לצידו השני של הרחוב אל ה- dex2roze.

GREAT OCEAN ROAD – דרך האוקיינוס הגדולה

חוויות מהכביש הבלתי נגמר הנמתח לאורך האוקינוס

בתום 6 ימים במלבורן, יצאנו לנסיעה ב- GREAT OCEAN ROAD עד לעיירה ציורית, הדומה לעיירות רבות אחרות לאורך הדרך, בשםWarranabooloo . הנהיגה על ציר התחבורה הפסטורלי הצמוד לאוקיינוס מזמנת חוויה מתמשכת.

מה יכול להיות כיף גדול יותר מנהיגה נינוחה ומתמשכת, כשבכל רגע ניתן לעצור את המכונית, לרדת לשולי הדרך ולצפות מגובה הצוקים על חוף האוקיינוס, או אפילו לרדת עד לחוף הים, היכן שזה ניתן, למתוח את האיברים, לרוץ ולקפץ ביחד, כל המשפחה, לאסוף צדפים ולחזור למכונית להמשך הנסיעה…

אל הפרק: “בקרוואן, בדרך לשומקום…”

אולי תאהב\י גם:

יוצאים לחופשה משפחתית ביוון: מסלול טיול בחצי האי פיליון ובצפון יוון: איפה ללון והיכן לטייל ולאכול.

איטו אבירם

תאילנד – “חופשה משפחתית עם כרטיס בכיוון אחד”. פרק ד’ – סודות קו-פן-גאן

איטו אבירם

“להשכיר דירה משפחתית בלונדון” – מסלול טיול וחופשה בעיר

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן