Image default
חופשות בחו"ל צרפת

טיול וחופשה משפחתית בצרפת: “פארק פוטורוסקופ – Futuroscope” – אטרקציה לכל המשפחה ופעילות ליום-יומיים

 

בעצם, הוא מוגדר כך: “פארק שעשועים בנושא מולטימדיה, טכניקות ייצור סרטים, אור-קול, ורובוטיקה עתידית”. הפארק ממוקם במחוז ויין כ-10 ק”מ צפונית לעיר פואטייה. המבנים הארכיטקטוניים שבפארק הם, כשלעצמם, אטרקציה השווה ביקור בנפרד.

בפועל, אתה מוצא את עצמך יושב בכורסא נוחה בתוך אולם קולנוע ענקי, מתחת לרגליך רצפת זכוכית עבה. הכל מסביבך אפלולי, אבל בכלל לא קשה להבחין בפניהם הדרוכות של הצופים האחרים. הם נרגשים, הם מתוחים, הם מצפים למה שהולך לקרות להם.

ואז זה מתחיל: בבת אחת מואר המסך הענק שלפניך. מסך כל כך גדול, שהוא דומה יותר לעשר הקומות הראשונות של מרכז עזריאלי מאשר למסך. אבל לא רק המסך מואר, אלא גם הקירות הצדדיים של האולם. הסרט מתחיל. הנושא: נדידת הפרפרים. אבל הפרפרים הם לא רק גדולים, אלא ענקיים ממש, והם עפים לכיוון שלך מתוך היער, וכשהם מגיעים אליך, הם עוברים אל הקירות של אולם הקולנוע, ופתאום אתה מוקף בפרפרים.

אבל רגע, מה קורה כאן, מתחת לרגליים שלך? מבט למטה, אל רצפת הזכוכית שהתעוררה לפתע לחיים. היי, מה זה, הסרט מוקרן גם מתחתיך. אתה רואה פרפרים עפים בין הנעליים שלך, וממשיכים אל השורות האחרות ואל הצופים האחרים… אכן, פלא אמיתי!

היינו רומי ואדר בני ה- 13 וזוג הורים. את הטיול בצרפת התחלנו בדיסנילד פריז, המשכנו עם רכב שכור דרך הטירת בעמק הלואר. משם נסענו אל העיירה פואטיה, אל פארק ה”פוטורוסקופ” שעל שפת תעלת למנש וליד העיר רושל (300 ק”מ מפריז, שעה וחצי ברכבת מהירה הדוהרת ב- 200 קמ”ש, חוויה בפני עצמה). ליד הפארק יש שפע של בתי מלון ברמות מחיר שונות, וכולם מציעים שאטלים אל הפארק. יש גם מגרש חנייה, ושווה להקדיש למקום הזה לפחות יום אחד (לא בעונת התיירות, כשאין תורים). בהחלט יש מה לעשות שם גם ביומיים, בעונת התיירות.

פריז – פואטיה ב- 200 קמ”ש

עד לפני שלושים שנה בערך, היתה פואטייה עיירה רדומה במרחק 300 קילומטרים מפריז. כדי להגיע אליה היה צריך לעלות על רכבת מאספת, והדרך היתה נמשכת כמה שעות טובות. היום אתה עולה על רכבת מהירה, שדוהרת במהירות של יותר מ – 200 קמ”ש, ובתוך שעה וחצי אתה שם. מתכנני המקום רכשו חלקת אדמה חקלאית גדולה, והחליטו שזו תהיה התשובה הצרפתית ל”יורודיסני”, שנמצא ליד פריז ושהצרפתים כל כך אוהבים לשנוא אותו.

עלות כניסה למשפחה ממוצעת- 145 יורו, עלות חניה 7 יורו. הפארק מציע סרטי תלת מימד D3 ו – D4, איימקסים, מעליות תצפית, סירות ואופני מים, מייצגים הקשורים בחלל וביקום, מופע אשליות, סרטים דוקומנטריים מדהימים והכל על מסכי ענק מעל ומתחת האדמה.

גם הנושאים מגוונים, חלקם קשורים להיסטוריה של אירופה וצרפת וחלקם פשוט מצחיקים. עוד ישנם  סימולטורים, רובוטים מרקדים ועוד. הטכנולוגיה שהפארק מציע מתעדכנת כל הזמן, והמופעים והמיצגים החדשים עשויים בשיא הטכנולוגיה. אחרים, קצת פחות… כמו ביורודיסני.

יש גם פארק שעשועים ומשחקים ייחודי ושונה.

עוד חשוב לציין שהפארק מציע חורשות ומדשאות ענק מטופחות ונקיות, שבילים מתפתלים, מסעדות ודוכנים ועוד. חשוב לתכנן את הביקור, כי למרות שישנם מופעים שרצים כל הזמן בלי הפסקה, יש כאלה שמתקיימים רק כמה פעמים ביום, בשעות קבועות.

בלילה, כמיטב מסורת פארקי הענק, גם כאן יש מופע מזרקות וזרקורים בטכנולוגיית ליזר. המופע מתקיים  יש גם אפשרות לבקר בפארק בלילה.

 

ארכיטקטורה מעולם אחר

הביקור ב”פוטורוסקופ” מתחיל במגרשי חנייה ענקים, המסוגלים לקלוט אלפי מכוניות, ואחר כך המון קופות עם המון תורים של המון ילדים, נוער, הורים וזקנים, שכולם באו לראות את הפלא. אחר כך נכנסים לתוך הפארק הענק, והעיניים נדהמות משפע הבניינים המוזרים, האגם המופלא, מזרקות המים והמדשאות המפוזרות מכל עבר… אבל העיקר עוד לפניך!

ה””פוטורוסקופ” הוא, בעצם, פארק הקולנוע הכי הגדול בעולם. כמו שיש מיקרוסקופ וטלסקופ, שבעזרת שניהם רואים רחוק או קרוב, כך ה””פוטורוסקופ” מאפשר מבט אל העתיד של מצלמות הקולנוע בעולם.

בשביל לראות את המראות המופלאים שמציע הפארק הזה, בנו מתכנניו על שטח אדמה גדול, מוקף מדשאות, עצים ומים, שורה של אולמי צפייה מדהימים למראה. כל אחד נראה שונה ומוזר יותר: האחד דומה לערמה של סלעי געש, השני מזכיר כיפת מצפה אסטרונומים, השלישי הוא מגדל מחודד וענק והרביעי עשוי כולו זכוכית קריסטל, ויש עוד.

בתוך האולמות מוקרנים סרטים בכל שיטות ההקרנה המשוכללות ביותר. יש שם סרטים תלת מימדיים, שבשביל לראות אותם חייבים להרכיב משקפיים מיוחדים, הניתנים לך בכניסה לאולם. באולם אחר אתה נשכב על כורסא וצופה בכיפה ענקית שמעליך, המתעוררת לחיים כשמוקרן עליה סרט, שפשוט מקיף אותך מכל העברים.

נושאי הסרטים מדהימים גם הם: סרטים על הרים גבוהים, על חיות משונות, על מכוניות מהירות, על פרקים היסטורים מרתקים וכמובן – סרטים מהעתיד.

הכי כייף לילדים: הסימולטורים

אבל הילדים שלכם, כמו שאני מכיר אותם, יאהבו יותר מכל את הסימולטורים. אלה מוצבים באולמות שבהם מקרינים סרטים, שהצופים נהפכים לחלק מהסרט אותו הם רואים: מושב הקולנוע שלך נסגר סביבך, וברגע שהסרט התחיל, גם הכיסא שלך מתחיל… לנוע. זה מרתק, זה מלהיב, ואפילו מפחיד. עובדה, בכל סרט כזה שומעים המון צעקות וצרחות של צופים מופתעים, שיודעים שבעצם לא יקרה להם כלום, אבל בכל זאת, נהנים להיבהל.

ארכיטקטורה עתידנית שמצדיקה ביקור בפני עצמו במקום.

באחד הסימולטורים מוקרן הסרט “החתונה”, שהוא סרט מדהים, שנועד לעשות לנו, הצופים, היכרות עם המחוז שבו נמצא ה”פוטורוסקופ”. במהלך הסרט מנסה החתן להגיע אל הכלה, המחכה לו מתחת לחופה עם כל האורחים. עוזר לו להגיע בזמן סבא-עץ, מין שדון חביב, שלוקח אותו באוויר, בים וביבשה, דרך יערות, אגמים, סמטאות, במרוץ מטורף ומדהים, שאתה – הצופה – מרגיש אותו על המושב שלך שאינו מפסיק לנוע לרגע אחד. בסוף הסרט מתנשפים הצופים, כאילו הם סיימו כרגע את המרוץ המטורף בעצמם.

בחוץ, בין המבנים הארכיטקטוניים עוצרי הנשימה, יש את כל מה שצריך להיות במקום מהסוג הזה: חנויות מזכרות, דוכני אוכל מהיר, מסעדות וכל השאר. מחוץ לפארק נבנו במיוחד בתי מלון שנועדו לאכסן את אלפי המבקרים, הגודשים את המקום בעיקר בחופשת הקיץ ובחופשות האחרות שיש בצרפת. ישראלים לא מרבים להגיע למקום, למרות שאלפי ישראלים מבקרים מדי שנה בצרפת. אולי בגלל שהוא ממוקם בצרפת הכפרית, ואולי בגלל שמשפחות ישראליות מעדיפות לבקר ב”יורודיסני”, הנמצא יותר קרוב לבירה הצרפתית.

אבל אני אומר לכם: עם כל הכבוד לפארק המופלא של דיסני, חובה לבקר ב”פוטורוסקופ”, כי הוא לא פחות מעניין, ואפשר לבלות שם יום או יומיים של כייף מתמשך. אין מקום אחר בעולם, שבו רוכזו כל כך הרבה בתי קולנוע מוזרים, עם שיטות הקרנה מדהימות, בפארק קסום אחד.

 

שלוש  אטרקציות חדשות בפארק

  • טוסו לחלל ביחד עם תומס, האסטרונאוט הצרפתי, שלוקח אתכם לסיור במעבורת החלל: המראה, שהייה בחלל ונחיתה.
  • שבו ליד נהג מכונית מרוץ צרפתי, חוו את האקשן, המהירות המטורפת, הנסיעה בשבילי יער מקפצים ועוד…
  • סיור אווירי רוגש ומרטיט בין קניונים, קרחוני ענק ומדבריות אינסוף.

לפרטים נוספים:  בטלפון: 33-1-568-07-211.  באתר: http://www.futuroscope.com/eng/index.php

ממה עוד התרשמנו בחופשות המשפחתיות שלנו בחו”ל:

 

טיול בצרפת – חופשה משפחתית ושיט נהרות עצמאי בנהר הלואר:

 

 בסוף חופש סוכות שכרנו לשבוע יאכטה מאובזרת, לשיט עצמאי, בנופים ירוקים של נהרות, יערות ומים בצרפת, עם האישה והילדים. איך היה? חוויה מורכבת, המציעה הרבה רגעים של כיף, אבל בצדם גם רגעים מאתגרים שדורשים חוסן משפחתי, נחישות וסבלנות. למדו מניסיוננו!

**

 

טיול בהולנד – חופשה משפחתית עם לוח זמנים מומלץ, טיפים והאטרקציות שאהבנו במיוחד:

 

 אנחנו נהנינו ועכשיו גם אתם יכולים: מסלול הטיול המשפחתי בן השבוע שעשינו מתאים למשפחה עם ילדים לטיול בהולנד: היכן ללון, איפה לבקר ועוד טיפים לטיול מוצלח יותר.

**

 

 “להשכיר דירה משפחתית בלונדון” – כולל מסלול טיול וחופשה בעיר:

 

 הדירה המצוידת והמרווחת אפשרה לנו לחיות כמו לונדונים במשך שבוע, וליהנות יותר ממה שיש לכרך הענק הזה להציע

 

אולי תאהב\י גם:

“להשכיר דירה משפחתית בלונדון” – מסלול טיול וחופשה בעיר

איטו אבירם

טיול בהולנד – חופשה משפחתית עם לוח זמנים מומלץ, טיפים והאטרקציות שאהבנו במיוחד

איטו אבירם

טיול משפחתי באוסטרליה: “משפחת כהן בארץ הקנגורו” והפעם: בקרוואן, בדרך לשומקום!

איטו אבירם

2 תגובות

יערית כהן יולי 11, 2018 at 9:47 am

הכתבה שלך על הדירה בלונדון ממש עזרה לנו. בעוד שבוע טסים עם הילדים לפריז. ננסה גם את הפוטורוסקופ שכל כך המלצת עליו.

יערית כהן, תל מונד

השב
זרנקין שי דצמבר 24, 2021 at 8:55 pm

מהמם יפה , בדרך כלל קשה לי לארגן חופשה וכאן מצאתי הכול מוכן , מלונות מסעדות , עיירות , זמנים , וכול מה שצריך לטיול מוצלח

מאד עניני קולעה למטרה,

עלה והצלח
shay-z@bezeqint.net

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן