Image default
אטרקציות ופעילויות צפון לילדים לילדים

הצגות ילדים בפסח: פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים בחול המועד

"הבלרינות" תיאטרון רחוב הולנדי בפסטיבל ההצגות הבינלאומי בחיפה
“הבלרינות” תיאטרון רחוב הולנדי בפסטיבל ההצגות הבינלאומי בחיפה

(התנצלות: איכות הטקסט של לוח הזמנים ופרטים על ההצגות, הניתנים בהמשך, פגומים בחלקם, והגיעו כך למערכת).

שישה מחזות מקוריים שנבחרו מתוך כ- 150 מחזות שהוגשו  מועלים בחגיגת ההצגות הגדולה בישראל. המחזות שנבחרו הינם מפרי עטם של יוצרים צעירים שהשפה התיאטרלית שלהם הינה ייחודית והם יועלו בבכורה עולמית בפסטיבל ויקבלו תמיכה וליווי אמנותי.

הפסטיבל שזו שנתו ה-25 חוגג חצי יובל, ויארח השנה גם הצגות זוכות מפסטיבלי העבר. ההצגה הקיץ של אביה מאת ובכיכובה של גילה אלמגור שעלתה בפסטיבל חיפה הבינלאומי הראשון להצגות ילדים, תפתח את יום הפסטיבל השלישי. יום בו יתארחו מגוון הצגות זוכות מפסטיבלי העבר : “וגר זאב עם כבש” (1997), “מוצרט הקטן” (2008), “החופש לזוז” (2011), “שכנים” (2012), “יואל אמר” (2014), “בלב הים הגדול” (כשהכריש והדג נפגשו לראשונה) (2010) ו”העולם עפ”י אלון” (2010).

"ג'ירפה עפה" - צילום כפיר בולוטון, מתוך ההצגות שמשתתפות בפסטיבל.
“ג’ירפה עפה” – צילום כפיר בולוטון, מתוך ההצגות שמשתתפות בפסטיבל.

את הפסטיבל תפתח ההצגה “הרפתקאות חמור שכולו תכלת”, עיבוד לספרו של נחום גוטמן בעיבודו ובבימויו של שי פיטובסקי, ו-6 הצגות תחרות מקוריות בבכורה עולמית: “סיפורי סבתא וסבא גם” מאת ובבימויו של אילון קורח, “אבא בורח עם הקרקס” מחזה עפ”י ספרם של אתגר קרת ורותו מודן ובבימויו של דיויד בילנקה, “גור חתולאדם ארוך שיער”עיבוד עפ”י ספרו של אתגר קרת ובבימויו של עופר עמרם, “התיאטרון של אמיליה” מאת ובביצוע אורית ליבוביץ נוביץ, “הסיפור על יאללה ורגע” מאת יעל אלפנבאום ובבימויה של הדס קריידלמן גלבוע ו”ג’ירפה עפה” עפ”י סדרת הספרים של נורית זרחי מאת בבימויו של לביא זיטנר.

הפסטיבל הפך  במרוצת השנים לפסטיבל הצגות הילדים המרכזי והחשוב ביותר בארץ והוא יצר שינוי בתפיסה לגבי הצגות ילדים. פסטיבל  חיפה הבינלאומי להצגות ילדים הינו הפסטיבל הבינלאומי היחיד בארץ, המושך אליו מידי שנה עשרות אלפי מבקרים מכל הארץ ומספק חווייה תרבותית לכל המשפחה, חווייה המעשירה את הדמיון ומחזקת את המודעות לעולם התיאטרון. היות וחיפה הינה עיר רב- תרבותית הפסטיבל שם דגש  על קיום הצגות שיפנו לתרבויות השונות והמגוונות של  האוכלוסייה  גם למגזר החרדי וגם למגזר הערבי ..
תקציב הפסטיבל הינו 2 מליון ו-400,000 ₪, מתוכם מליון ו-100,000 ₪ הינם מימון עריית חיפה אשר תומכת לאורך כל השנים בפסטיבל חשוב זה וכ-500,000 ₪ במימון משרד התרבות ומפעל הפיס.

בפסטיבל יתקיימו כ-200 אירועים שיכללו הצגות תחרות ומתחם בינלאומי של מופעי תיאטרון רחוב באוויר הפתוח  שיהיו פתוחים לקהל הרחב, מ 9מדינות בעולם: איטליה,שוויץ, אוסטריה, גרמניה, בולגריה, הולנד, ספרד, בלגיה וישראל. כמו כן, יועלו מגון של הצגות אורחות לקבוצות גיל שונות החל מפעוטות ועד נוער.
את הפסטיבל תפתח ההצגה “הרפתקאות חמור שכולו תכלת ” עיבוד לאחד הספרים היפים והמופלאים שנכתבו בשפה העברית ע”י הצייר וסופר הילדים נחום גוטמן

הרפתקאות חמור שכולו תכלת
The adventures of a donkey that is all pure
עיבוד לאחד הספרים היפים והמופלאים שנכתבו בשפה העברית ע”י הצייר וסופר הילדים נחום גוטמן
סיפור על חמור, חמור אפור ופשוט שאיש לא רצה בו, אפילו לא אדונו שקיבל אותו במתנה. החמור מתהלך בודד בין שדות הקוצים, עד שיום אחד מחליט הוא לזקוף ראשו, לפרוס רגליו, לחצות את גבול המושבה ולדהור בנתיב הפלאות אל עבר גורלו.
מכאן מתחיל חמורנו במסע פיוטי, מצחיק ונוגע ללב, אשר במהלכו פוגש החמור שלל דמויות המגלות לו את סגולותיו.
זהו סיפור על גורל, על שליחות, על המשמעות שלנו בעיניי עצמנו ובעיני אחרים, על הדברים הקטנים בחיים ועל המשמעות העמוקה שהם טומנים בחובם.
עיבוד ובימוי: שי פיטובסקי, תפאורה: ניב מנור, תלבושות: נטשה טוכמןפוליאק,תאורה: זיו וולושין, מוסיקה: אלברטו שוורץ, עיצוב בובות: אמירה פנקס וגילי אולמר-קוזין, כוריאוגרפיה: שרון גל
ההצגה בליווי  מוסיקלי על הבמה של  אקורדיון וחליל צד

בהשתתפות: שחקני “החיפאית”: קרן אור, ארז ביטון, רז וינר, נגבה מאור, מיטל נר, ולדיסלבפסחוביץ’, רון ריכטר, ארז שהרבני. הפעלת החמור: גוני פז/ אופיר צויבל
מחיר כרטיס: 80 – 150 ₪
לגילאי: 5  ולכל המשפחה  | במה ראשית
יום  א’  5.4 – 10:30, 12:30 , 15:30, 18:30
הצגות תחרות
סיפורי סבתא וסבא גם   Granny’s Tales And Grandpa’s Too
סבא וסבתא מתעוררים בבוקר ומיד מרגישים ששכחו משהו חשוב. הם יוצאים למסע מלא הומור, שירים וחרוזים בעולם הזיכרון והתיאטרון.  מבט מלא חמלה וצחוק אל תוך עולמם של הקשישים, סבא וסבתא של כולנו.
כתיבה ובימוי: אילון קורח  עיצוב תפאורה ותלבושות: אלונה וינשטיין  אביזרים: רות מילר מוסיקה: יועד קורח  שחקנים: רוי קלדרון , אתי וקנין
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי: 4-8  ולכל המשפחה  |ביתינו תחתון
יום  א  5.4 – 10:00, 12:30 , 16:00, 17:30
יום ב-  6.4-  10:00, 12:30 , 16:00, 17:30
משך ההצגה: כ-50 דקות

אבא בורח עם הקרקס Dad Runs Away With The Circus
(בשיתוף תיאטרון אלעד)
על פי ספרם של אתגר קרת ורותו מודן
סיפור מלא אהבה ודמיון על משפחה לא שגרתית המגלה יום אחד שאבא החליט להגשים חלום ישן ולעזוב עם הקרקס המבקר בעיר.
אימא, מיכל (בת 11) ואלי (כמעט בן 7) מתגעגעים אליו ומתמודדים עם חסרונו בבית ועם החשש האם ומתי ישוב. דרך הגלויות שהם מקבלים ממנו מכל רחבי העולם, הם חווים עם אבא את הרפתקאותיו הצבעוניות. ואז, הקרקס הגדול מגיע שוב העירה ויחד איתו – אבא!!!
הפקה בימתית מלאת קסם בשילוב מיומנויות קרקס.
מחזה ובימוי: דיויד בילנקה, עיצוב תפאורה ותלבושות: נאוה שטר, עיצוב תאורה: יעקב סליב, מוסיקה: נדב רובינשטיין, עיצוב תנועה וקטעי קרקס: ערן לביא
שחקנים: יהונתן רוזנהק, נינה קוטלר, רונית סטרשנוב, רועי רביב
מחיר כרטיס:  65 – 110 ₪
לגילאי: 6-12 ולכל המשפחה|מוזיאון המדע
יום  א -5.4  שעה 10:30 , 12:30 , 16:00, 17:30
יום ב  6.4 –  שעה 10:30 , 12:30 , 16:00, 17:30
משך ההצגה: כשעה

גור חתול אדם ארוך שיער  Long Haired Cat-Boy Cub
“תיאטרון הנפש” ו”תיאטרון מופע”
הרפתקאותיו של ילד שאביו העסוק משאירו לבד בגן החיות. אחרי שמאפרים אותו לחתול באחד הדוכנים, הוא נכנס לכלוב ריק ונרדם. כשהוא מתעורר, הוא מגלה שנלקח אל ספינת האוויר של חבקוק, שחוטף חיות מהגן ומשחרר אותן בסביבתן הטבעית. חבקוק אינו מכיר את החיה הנדירה “גור חתול אדם ארוך שיער”, והילד מלמד אותו כיצד יש לטפל בו – מה הוא צריך, מה הוא אוהב, ובעיקר מה הוא לא אוהב.
עיבוד בימתי, מלא דמיון וקסם, לספרו של אתגר קרת, המשלב בובות ותנועה, שנוצר במיוחד להורים עסוקים וילדים בעלי דמיון.
מאת: אתגר קרת, עיבוד, בימוי וכוריאוגרפיה: עופר עמרם, מוזיקה מקורית: אור מורן, עיצוב תפאורה ותלבושות: רוני וילוז’ני, עיצוב בובות: מעיין רזניק, תאורה: אלי אשכנזי, תפעול: נועם טופליאן, יובל כהן שחקנים: דוד שאול, יניב קלדרון, נועה פרטו
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי: 4-8  |  במה 3
יום א –  5.4 – 12:30,10:30, 16:00,17:30
יום ב- 6.4  –  12:30,10:30, 16:00,17:30
משך ההצגה: כשעה
התיאטרון של אמיליה Emilia’s Theatre
הצגה ויזואלית של בובות וחפצים.
אמיליה- אישה מיוחדת , אמנית, בובנאית שובבה בעלת חוש הומור, סבתא ללא גיל !
מלאת אהבה לתיאטרון שעבורה הוא עולם ומלואו.
לאחר סגירת התיאטרון לתמיד היא חוזרת לבדה לביתה המיוחד ויוצא הדופן.
בעזרת דמיונה ועולמה הפנימי הקסום היא יוצרת עולם חדש ובו חברים, מצבים, מוסיקה וריקוד אשר ממלאים את חייה.
רעיון וביצוע: אורית ליבוביץ נוביץתאורה: אסי גוטסמןמוסיקה: הילית רוזנטל
עיצוב בובות ותפאורה: אורית ליבוביץ נוביץ מפיק: משה נוביץ
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
מגיל 4 ומעלה| חדר הפלאות
יום א   5.4 –  10:30, 12:00, 16:00, 17:30
יום ב   6.4 –  10:30, 12:00, 16:00, 17:30
משך ההצגה: 45 דקות

הסיפור על יאללה ורגע- The Story Of Yalla And Rega
יאללה ורגע הם זוג תאומים,אח ואחות, אך בכלל לא דומים.
בבית בלאגן, ריבים וסקנדל,להורים של השניים אין רגע דל.
הארבעה יצאו לטייל במסלול,לחגוג יומולדת–בחורש שממול.
למסע קסום נסחפים השניים-יסיימו הם בריב או בשילוב ידיים?
מחזאית: יעל אלפנבאוםבמאית: הדס קריידלמןגלבועמוסיקה:רוני פז – הרתפאורה:נועה אתגרתלבושות:מאי ברנעתאורה:יאיר סגלעוזרת במאית:עתליה שדה שחקנים: שירי אלרז, איל היינה גלי, הילה מצקר הלוי, ניר שטראוס, דרמטורגיה: צביה הוברמן
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי: 3-9| הבמה 2
יום א 5.4 – 10:00, 11:30, 15:30, 17:00
יום ב 6.4-  10:00, 11:30, 15:30, 17:00
משך ההצגה:כ-50 דקות

ג’ירפה עפה – Two Flying Giraffes
על פי יצירותיה של נורית זרחי.
מירה ושירה, שתי ג’ירפות מצחיקות במיוחד, יוצאות מדירתן הצפופה, להרפתקה נועזת. מסע לחלל. היכן נמצא החלל? איך אפשר להגיע אליו? ומה יגלו בו?
הצגה על חברות מלאה בדמיון, קסם, המצאות נפלאות והומור, המשלבת
קרקסנות ומוסיקה חיה. במהלכה מגלות שתי ג’ירפות שכל מה שהן חיפשו שם, בעצם… נמצא כאן.
המחזה מבוסס על סדרת הספרים “שתי ג’ירפות” מאת הסופרת והמשוררת
נורית זרחי ובה שזורים מיטב שיריה לילדים- “אני אוהב לשרוק”, “קילפתי
תפוז”, “אישה בתוך אבטיח” ועוד.
מאת, בימוי ותנועה: לביא זיטנר נגנים בדמויות מתחלפות: אלון כרמלי ניהול מוסיקלי: אלון כרמלי תפאורה ותלבושות: תות הרבט תאורה: עמיחי אלהרר הכשרה באמנות הקרקס: ליהשן-צור(“ליה הלוליינית”) שחקנים: מורן קל ואלעד אטרקצ’י
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי: 8-4 | ביתינו עליון
יום א 5.4 – 10:00, 12:00, 15:30,  17:00
יום ב 6.4 – 10:00, 12:00, 15:30,  17:00
משך ההצגה: כ-50 דקות
מתחם בינלאומי של תיאטרון רחוב באוויר הפתוח
המתחם הבינלאומי של תאטרון הרחוב באוויר הפתוח הפך לשם דבר ומפגש תרבותי מרתק לקהל וליוצרים בכל העולם שמגיעים אליו בהמוניו !
השנה גם החלה מסורת של שיתוף פעולה תרבותי בין ישראל לאיטליה שבמסגרתו ייערכו חילופי מופעי רחוב בין פסטיבל חיפה לבין פסטיבל Artisti in Piazza  שבעיר פנבילי שבאיטליה.
19 פרויקטים מרתקים מ- 9 מדינות שונות : איטליה,שוויץ, אוסטריה, בולגריה, הולנד,ספרד, גרמניה, בלגיה וכמובן ישראל, מגיעים למתחם הגן שעיצב בכישרון יואל הרצברג, לשלושה ימי חגיגה כדי לשטוף את העיר חיפה באווירה רוויה בדמיון,  צבע, הומור, שמחה וחופש עד קצה גבול השמיים והעננים.
יוצרים אלה הם מהטובים והוותיקים בעולם, אשר פעילותם בתחום זה היא לחם חוק עבורם, דרך חיים ומיומנות לשמה.
19 פרויקטים מכל תחומי אמנות תאטרון הרחוב, מהקלאסית ועד המודרנית: אנשי קרקס, פנטומימאים, בופונים, בובנאים, שחקנים, הולכי קביים ומעצבים שנבחרו ב”פינצטה” לאחר שחצינו את כל העולם כדי לאתרם ולשכנעם להגיע למזרח התיכון ה”רותח” שלנו. לכולם גישה מקורית וייחודית לתיאטרון ודרך מיוחדת, פתוחה, ובלתי אמצעית בה הם יוצרים קשר שלא ניתן להתרה מליבו של הקהל…
1. טיול מאורגן פלוס – ViaggioOrganizzato Plus – Italy
איטליה | Manicomics
מאת :פיליפוארצ’לוני, מאורו מוצ’אני, רונלדוטרקואיניבימוי: מאורו מוצ’אני, רונלדוטרקואיניבשיתוף פעולה עם:אלגרהספרננצונישחקנים:אגוסטינובוסי, מטאו גיסלברטי, ולנטינו רוסי צוות טכני: אלברטו פונטנלה, גרצ’יאנומראפנטה, לאונרדו טנוניהפקה: תיאטרון מניקומיקסצילום:ACULEO

מה קורה כששלושה טיפוסים לא שגרתיים עם שלוש מזוודות משונות נפגשים בטיול מאורגן אחד?  מסע מרתק, מצחיק בטירוף, מפתיע ולא מאורגן בכלל!!!
אוטובוס יוצא דופן, מוזיאון שמתעורר לחיים, גן חיות מרקד, רפטינג עם ברווזים, שפע תקלות, מצבים אבסורדיים ומפגשים בלתי צפויים לחלוטין!
תתכוננו ליציאה מחוץ לגבולות הארץ ומחוץ לגבולות ההיגיון!

משך המופע: 40 דקות
גילאים: לכל המשפחה

2. הקרקס – Circus – Switzerland
שוויץ | CircoPitanga
הנהלה אומנותית:דארקסקיבינסקימשתתפים: לואיס האני ואורן שרייברבשיתוף פעולה עם:WERTEPצילום:קרקס פיטנגה

מה יעשה לואיס, מנהל קרקס נודד, כשהכול יוצא משליטה? הטריקים הישנים מפסיקים לעבוד, חיות הבמה נעשות מוזרות וגם מסוכנות ותקלות אבסורדיות לא מפסיקות להפתיע!  גם העוזרת שלו, לילי, במקום לעזור רק מסבכת את המצב. האם יצליח לואיס להציל את הקרקס הקטן והאהוב שלו?
מופע קרקס עוצר נשימה, צבעוני, מלא בפיוט ובהומור של שני אנשים בלבד ,שיוצרים עולם ומלואו.

משך המופע: 35 דקות
גילאים: לכל המשפחה

3. אופס! – Hupft! Hops – Austria
אוסטריה| Theater Irrwisch
יוצרים תיאטרון אייריששחקנים סטפן גרסל, סטפן נובאק ורודי הבינברג

הם רוקדים על סולמות, מתופפים על כסאות, נעלמים בתוך דליים, מחליפים תפקידים ונאמנויות ויוצרים קומדיה מטורפת ושנונה !  בעולם האייריש הכול אפשרי! החוקים הם חוקי האבסורד, הפרטים השוליים הם העיקר והדמיון עולה על כל מציאות ! בלי אף מילה ובעזרת אקרובאטיקה, קרקס ופנטומימה, יוצרים שלישיית אייריש הייחודית, עולם מצחיק ופואטי, קסום ופרוע !

משך המופע: 40 דקות
גילאים: 8+

4. הכל במזוודה אחת! – Everything in a Suitcase- italy
איטליה | Luigi Ciotta
יוצר ושחקן : לואיג’י צ’יוטהצילום:אדריאנו אמריו

מזוודה בתוך מזוודה..בתוך עוד מזוודה! החפצים של לואיג’י לא מפסיקים לשנות צורה, ומפתיעים אותו בשרשרת סצנות לא צפויות !

מופע אנרגטי וסוחף המשלב תיאטרון פיזי, קברט ותחבולות קרקס.
הפשטות של לואיג’י צ’יוטה מגיעה לכל לב עם דמות כריזמטית שאי אפשר לעמוד בפניה ! אקשן, צחוק ורגעי פיוט משמשים בערבוביה במופע מלא פליאה !

משך המופע: 30 דקות
גילאים: 5 ומעלה

5. הגבירות והמשרתת – Le Dame e la Serva – Netherlands
הולנד | TeatroPavana
במאית ויוצרת: יהודית מליאףשחקנים:מרלנהגרזדה, מרלמיסין ופרנסס דה יונגצילום: תיאטרון פבאנה

פנו מקום לגבירות הגבוהות ! כמה שהן אוהבות שמעריצים אותן ואת השמלות המתנפנפות שלהן ! כמה נעים להן להסתכל על כולם מלמעלה ! במיוחד על המשרתת הענייה, שבלי היסוס הן נהנות להציק לה, להתעמר ולטרטר . אלא שהמשרתת הזאת היא בעלת שכל ותושייה ולא בטוח שהיא תסכים לשאת יחס כזה….

משך המופע: 25 דקות
גילאים: לכל המשפחה

6. הבלרינות – La Ballerine-Netherlands
הולנד | TeatroPavana
במאית ויוצרת: יהודית מליאףשחקנים:מרלנהגרזדה, מרלמיסין, פרנסס דה יונגצילום: תיאטרון פבאנה

מאיזה בלט מופלא הגיעו הבלרינות האלה? כאשר הן מסתובבות בפירואטים, החצאיות הצבעוניות שלהן יוצרות גלים של טול מוקצף, הן מחוללות ויוצרות מערבולת מרהיבה ומסחררת של צבעים שנעים בקצב עם צלילי המוסיקה! וואו! זה לא קל לשמור על איזון בקצות האצבעות במיוחד כשהגובה שלך מעל לממוצע!

משך המופע: 25 דקות
גילאים: לכל המשפחה

7. אל ניו – EL NIU – Spain
ספרד | Dudu&Companyia
יוצר: אדוארדו ארנלוט (דודו) שחקנים: אדוארדו ארנלוט (דודו) והלנה זרקו (פסנתרנית) ייעוץ אומנותי: לאנדרה ריברה תלבושות: פרנקורוצ’יו בנייה של המכונית: ז’וזה סבסטיאן (לגרדו) בניית הפסנתר: מארק גומבאו תפאורה: סיזר צילום: ג’אנה ריירה

דודו הוא דמות מסתורית עם שפע חפצים אשר הגיע משום מקום! מאיפה הוא בא? לאן הוא הולך? אין לדעת…
ליצן בעל רוח חופשית דמיון אין סופי, מחשבה מקורית ונפש פיוטית, אשר הופך את הרחוב לבמה מאולתרת ותוססת ! בליווי פסנתר ובעזרת כושר המצאה, זווית ראייה ייחודית וגיר קטן, הוא מצייר נתיבי דמיון חדשים ומפתיעים ללא מילים וללא חוקים ולוקח את הקהל איתו לחוויה מצחיקה, מרחיבת לב ומלאת מעוף!

משך המופע: 40 דקות
גילאים: לכל המשפחה

8. החייזרים – Alienigenas – Spain
ספרד | Insolits
יוצר: לואיס מיגל פרדו שחקנים: לואיס מיגל פרדו, מיגל גונזלס, מיגלוידאלצילום:Insolits

שלושה חייזרים הגיעו אל כדור הארץ! ומכל המקומות בעולם הם בחרו בחיפה כדי ללמוד על המין האנושי! הם מנסים הכול כדי להיות חלק מהחברה: להיות בלתי מורגשים, לחקות את בני האדם, הם אפילו מנסים טלפתיה וטקסים מגלקסיות אחרות, אבל מה לעשות שגם  איש לגמרי אדיש לא  יוכל להישאר לנוכחותם אדיש….

משך המופע: 45 דקות
גילאים: לכל המשפחה

9. פרנסואהבלאן – Francois Blanc – Belgium
בלגיה | Steven Luca Groenen
שחקן ויוצר:סטיבן לוקה גרונן צילום:Puppets etc./Emanuel Caen

פרנסואהבלאן הוא צייר תימהוני שצבעו היחיד הוא לבן! הוא מדבר בניב צרפתי שלא קיים ועם תנועות ידיים רבות הוא מנסה לצייר בוירטואוזיות את דיוקנאות העוברים והשבים. אבל פרנסואהבלאן עצמו מושך יותר תשומת לב מאשר עבודתו! הוא גם מתוק וגם עוקצני, נוגע ללב אבל קנטרני, ובכל מצב הוא זוהר כמו פנינה לבנה ובוהקת,
וילמד אותנו לצייר כי אין לו דרך אחרת..

משך המופע: 15 דקות
גילאים: לכל המשפחה

10. האופה – The Baker-Bulgaria
בולגריה | AsthonKa
שחקנית :אשטון קהעיצוב תלבושות: אשטון קהוסטניסלבהקריסטבה

אם אין קמח אין תורה!
אופה קטנה שובבה וסימפטית,אוהבת מאוד להשתעשע עם הקמח שלה,
ואת עבודתה במאפייתה ה”קומפאקטית”
משך המופע: 25 דקות
גילאים: 4 ומעלה

11. וודי-איש העץ – Woody-Germany
גרמניה | JOHNman
שם האמן והיוצר:JOHNman
לנגד עינינו, מתוך גזע  של עץ זית,
הולכת ונגלית דמות מרהיבה שיוצאת רק  לרגע מהבית!
סבא ג’פטו היה מתמוגג מנחת ! כי ברגע שוודי, איש העץ, מגיח לעולם,
הכול מעניין אותו, אבל בעיקר בני האדם .
טאצ’ וודי !!!  כמה הם מוזרים !
האם וודי אוהב להיות איש מעץ או שהוא חולם להיות ילד אמיתי ?…

משך המופע: 25 דקות
גילאים: לכל הגילאים

12. להיות לבן – White-Germany
גרמניה | JOHNman
שם האמן והיוצר:JOHNman

לבן הוא קנווס חי ! דמות לבנה על כסא לבן שמצפה להפוך ליצירת אומנות צבעונית ! הוא מחכה רק לכם ! אלה אתם שיכולים לתת לו צבע וחיים ! אז בואו לחגוג עם צבעים ומברשת ותהיו שותפים ליצירה חד פעמית שבה לבן נצבע בקשת של גוונים והופך ליצירה הגדולה של המאה הבאה.
משך המופע: 30 דקות
גילאים: לכל הגילאים

13. וויסקי – Whisky-Spain
ספרד | El Trio la lala
יוצרים:קבוצת El Trio la lalaשחקנים: אינקי סבילה ואנריקה איגנמה

מי ששותה שלא יתפלא אם קורים לו דברים מוזרים !….
שיכור מתנדנד ואשתו הכועסת ייקחו אתכם לעולם של טירוף ואשליה בעזרת מחבת, מטאטא, וויסקי ופס קול מפתיע .

משך המופע: 25 דקות
גילאים: 4 ומעלה

14. הדיילת הכתומה – Netherlands-Orange Stewardess
הולנד |  TukkersConnexion
יוצרים:  קבוצת Tukkers Connexionשחקנית: גודליבהאוג’יס

הדיילת תמיד עסוקה ועסוקה.. היא מתרוצצת ברחובות עם מזוודה גדולה ולא דומה לאף דיילת אחרת. כתום זה הצבע שלה ! ויש לה דרך מוזרה מאוד לשרת את אורחיה… היא אולי נראית איטית אך ממהרת לעקוב אחר לוח הזמנים הצפוף שלה. נראה שקצב החיים של ימינו יכול להיות משעשע …

משך המופע: 25 דקות

גילאים: לכל הגילאים

15. קברט סלים ומזוודות – The Suitcase Cabaret-Israel
ישראל | תיאטרון פופיק
שחקנים ויוצרים: שירלי גולדשטיין , אסף גולדשטיין ואסף לוינבוק
במוסיקה, בריקוד ובעיקר- עם בובות שלא פגשתם כמותן ! נגלה עולם מצחיק, מפתיע, מיוחד ומקורי של בובות התיאטרון . חלקן גרות בתוך סלים, אחרות במזוודות, בובות קטנות עם שיגעון גדלות, בובות עצובות או כאלה שצוחקות מכל שטות, ויש את מי שמחפשת קרוב קרוב מישהו לאהוב . מופע קסום לכל המשפחה שלא תרצו לעזוב
משך המופע: 35 דקות
גילאים: לכל המשפחה
16. למה?! כובע!בכורה! – Why?! Hat! – Israel
ישראל | תיאטרון אופק
סיפור / מחזאים: טלי אשכנזי ורן רגב במאים:אלית ובר ויובל כהן מוסיקה: תומר קלינגאיור/תמונה: סמדר נתן שחקנים: יניב טפר, רותם גולדנברג, יגל תמיר, אריאל קריג’ופולסקי

נווד תמים ומשעשע, תועה בדרכים ומגיע לעולם קסום של בובות. הוא מתאהב בכוכבת המקומית ובדרך אל ליבה הוא מחליף כובעים ומנסה להיות שף, שוטר ואפילו קוסם. להפתעתו הוא מגלה שבכדי לזכות באהבתה של הכוכבת, מוטב לו להישאר הוא עצמו.
משךהמופע: 35 דקות
גילאים: לכלהמשפחה
17. בן אדם לציפור – Baby Bird – Israel
ישראל | אנסמבל A-ZeZe
יוצרים: אנסמבל א-זהזהמוסיקה מקורית: הראל גל מפיקה: שיר פרץ צילום:רענן קוסוביץשחקנים: ג’אבר אבו ג’בל, יובל בן אלי, מאיה גולן, סיוארעואד, שירה פרידלנדר, שיר פרץ, נעמה קוניק
שגרת יומה של להקת הציפורים האחראית על חלוקת התינוקות בעולם מתערערת כאשר היא נותרת עם תינוק אחד אשר לא הגיע לייעדו. הצטרפו למסע מוזיקלי ותנועתי, מצחיק ומרגש החושף מקהלת ציפורים אנושיות הלומדת להתגבר על ההבדלים ביניהן, למצוא את המשותף והייחודי להן ולפעול יחד על מנת להביא את התינוק הביתה בשלום.
משך המופע: 30 דקות
גילאים: 3-12
18. וולקרוVelcro – Israel –
ישראל | ולקרו
במאי: רונןסדיסשחקניםאמיתי מלוא ויובל כהןצילוםולקרו
זוג ליצנים זהים דוברי ג’יבריש , ספק תאומים ספק חברים , מנסים  להסתדר בעולמנו. הם מסתבכים עם החוק, משחקים, רבים, מתאהבים, ואפילו מנסים להציל את העולם !
מופע ליצנות מודרנית מלא קצב, הומור והמצאה המשלב אינטראקציה מאולתרת עם הקהל  וסוחף אותו אל תוך העולם המוזר של הוולקרו…
משךהמופע: 30 דקות
גילאים: לכלהמשפחה
19. מרציפן – Marzipan – Israel
ישראל | D&A
שחקנים יוצריםאנאל בלומנטל, דניאל ברוסובניתפאורה אולגה גורביץ’, שוציסאונד גבי בלומנטל צלם נתן בר
חתן וכלה עשויים מרציפן , עומדים על עוגת קצפת של 3 שכבות מתוקות.
אם תרצו בחתונתם לישמוח, הם  יראו לכם, שאי אפשר לחיות ולשכוח
שלמשיכה יש המון כוח.
משךהמופע: 35 דקות
גילאים: לכלהמשפחה
20.   חצוצרות בוואדי – Trumpets In The Wadi-Israel
ישראל
הקשיבו !הקשיבו !
אלה הן החצוצרות, עליהן מחצצרות החצוצרניות החרוצות!
בתיאום ובהרמוניה, רביעיית המופלאות  יטפסו  עם סולמות במעלה גשרים בין תרבויות.

הדרכה מוסיקלית רועי ברנדייסמשתתפות טוהר צפריר, אלה גולדנברג ,נועה שטרוזמן ואופיר הדר.

 

הצגות אורחות
הצגות ילדים הטובות ביותר ממיטב תיאטרוני הילדים בישראל
ההצגות הזוכות בפרסים בפסטיבלי העבר.
הקיץ של אביה Aviya’s Summer
תיאטרון המדיטק חולון
ההצגההפותחתשלפסטיבלחיפההבינלאומיהראשוןלהצגותילדים!
מאת ובהשתתפות:גילה אלמגורבימוי: איציק ויינגרטןמוסיקה: יוסי בר חייםתאורה: מאיר וקרט.
הצגת היחיד עטורת הפרסים של גילהאלמגור, שעובדה על פי ספרה והפכהלהצלחה בימתית וקולנועית בינלאומית, מגוללת את סיפורו של קיץ אחד בחייה של ילדה,בתה של ניצולת שואה, בראשית ימי המדינה. הילדה אביה מתחנכת במוסד ילדים בשל מחלתאמה. היא מגיעה לשכונה בה גרה האם, פגועת הנפש, לבילוי של חופשת הקיץ. אלא שהקיץהזה הופך לקשה ביותר: היא מתמודדת עם סיוטי האם ועם סביבה קשה ומתנכרת, עם השכניםשאינם מבינים את הרקע למצוקות האם ואינם רגישים לכאבה של הילדה.ילדותה של אביהנגזלת ממנה בשל מחלת האם, אך הקיץ הקשה הזה הופך בסיומו לכור היתוך ממנו תצא הילדה חזקה ומחושלת.זהו סיפור של מאבק להישרדות נפשית וחומרית של קרבנות השואה, שהפכו שוב לקורבנות בארץ שהייתה אמורה לשמש להם מקלט וחוף מבטחים.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 10 ומעלה | במה 1
יום ג’ 7.4- 10:30, 12:00
משך ההצגה: 70 דקות

וגר זאב עם כבש–And lives a wolf with lamb
ההצגה הזוכה בפסטיבל 1997
תיאטרון ארצי לילדים ונוער
¬¬¬מחזה: חמוטל בן זאב עפ”י סיפור של יקי מחרזבימוי וכוריאוגרפיה: גלעד קמחי לחנים: דורי בן זאב עיבודים וניהול מוסיקלי: חגי דוידוף תפאורה ואביזרים: טליה אוטולנגיתלבושות: אולהשבצובתאורה: אורי מורג שחקנים: גומא שריג/גיא רוזן, גליה פתילון, יעל טל, עמירם אדרי
הצגה מוסיקלית, משעשעת ומרגשת על חברות, קבלת האחר, היכולת להשתנות והיכולת להבחין בין רע לטוב. על זאת באמצעות סיפורם של זאביק הזאב וטליה הכבשה.
המחזה מפגיש בין זאביק, זאב מקסים לבין טליה, כבשונת פקחית וזאת חרף התנגדותה החריפה של הסביבה. האמנם יגור זאב עם כבש?
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 4-10 | במה 2
יום ג’ 7.4-, 17:00 15:30
משך ההצגה: שעה

מוצרט הקטןLittle Amadeua
ציון לשבח להצגה הטובה ביותר בפסטיבל 2008
תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער  בשיתוף תיאטרון אגדית – תיאטרון הבובות של גדית כהן
בימוי:אלית וברמחזה, משחק, עיצוב במה ותלבושות:גדית כהןעיצוב אביזרים:יולהקריביצקיעריכה מוזיקלית:בני מנחםמשחק:גדית כהן צילום: אפרת רובין
הצגת תיאטרון מסוגננת של שחקנית אחת המחוללת בין כל הדמויות בשילוב תיאטרון אצבעות ידיים, פאות גדולות וחפצים,
המלווה ביצירות מוזיקליות שהלחין וולפגנג אמדאוס מוצרט. ההצגה בעלת שפה אישית מובהקת המצטיינת באיכויות גבוהות של מרכיבי העשייה הבימתית.
ההצגה מטפלת בנושא ענק באמצעים זערוריים, יוצרת קסם אמיתי ומציגה סיפור מכמיר לב מלא בהומור ושובבות.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי: 5-9 | במה 3
יום ג’ 7.4 – 10:30, 12:30
משך ההצגה: שעה
החופש לזוזLet’s move
ההצגה הזוכה בפסטיבל 2011
תיאטרון חיפה
מחזה:גדעונהרזושרוןבורשטייןבימוי:נורמןעיסאתפאורהותלבושות:אופירחזןולירוןבליסתאורה:זיווולושיןהפקהמוזיקלית:תאמרנפארורמיסאלחשחקניםומוזיקאים:יובלסטוניס, רענןפז, דנהדוניץ, שרוןפרידמן, שרוןבורשטיין/ גדעונהרז
דניאל, ילד היפראקטיבי, בעל קסם אישי, חי ברכבת הרים של הסתבכויות עם סביבתו. רב עם אמו, חבריו לכתה ומפריע בשיעורים.
כשהמצוקה שלו מגיעה לשיאה, נגלה אליו חבר דמיוני – די גיי, ביחד הם הופכים את “הבלגאן” שבתוכו, למוסיקה קצבית וסוחפת המאפשרת לו לרכוש חזרה את חבריו לכתה.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 6-12 | ביתנו עליון
יום ג’ 7.4 – 12:00, 10:30
משך ההצגה: כשעה

שכנים Neighbors
ההצגה הזוכה בפסטיבל 2012
תיאטרון מופע בשיתוף תיאטרון הנפש
יוצרים: רועי שגב, יובל כהן, אמנון וולףבימוי: רועי שגבעיצוב תפאורה ותלבושות:מירב דנוןשחקנים: אמנון וולף , יובל כהןצילום: כפיר בולוטין
מה קורה כאשר שני אנשים, שונים מאוד זה מזה, נאלצים לגור בשכנות זה לזה?
ומה קורה כאשר השכן שלך, הכול כך שונה ממך מפריע לך לחיות את חייך כפי שאתה רגיל? ומה קורה אם פתאום מופיע “משהו” שמחייב אותך להתחיל להתחבר ולהכיר את שכנך? הצגה מצחיקה ומרגשת, ללא מילים, עם הרבה הומור ומוסיקה, המספרת את סיפורם של שני שכנים שמגלים שהשותף והחבר האמיתי, מתגלה לפעמים במקום הכי לא צפוי… בבית הסמוך.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 4 ומעלה | במה 2
יום ג’ 7.4 – 10:30, 12:30
משך ההצגה: כשעה

יואל אמרYoel Said
ההצגה הזוכה פסטיבל 2014
תיאטרון הקרון
כתיבה ולחנים: רונית קנועריכת טקסט ובימוי: מרית בן ישראל  משחק, שירה ונגינה: סיימון סטאר ורונית קנותאורה: עומר שיזףתלבושות ואביזרים: תום קרסני ייעוץ: נעמי יואליהפקה: תיאטרון הקרוןצילום: ז’ראר אלון
הצגה מוסיקאלית בהשראת ספרו של יואל הופמן “בפברואר כדאי לקנות פילים”
סיפור על חברות דמיונית, אמיתית ועל מה שביניהן. וגם… על כוחם של סיפורים להציל מבדידות. רונית וסיימון שרים ומנגנים בכלי נגינה רבים: קונטרבס, חצוצרה, חליל צד, יוקלילי, מפוחית, סקסופון וקסילופון זעירים. דרך המוסיקה ומשחקי הדמיון הם חולקים רגעי פחד ואומץ, בדידות ושותפות, ריבים, פיוסים, געגועים ולבסוף… שמחה גדולה בחברות.

מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 4 ולכל המשפחה | במה 2
יום ג’ 7.4- 15:30, 17:00
משך ההצגה: 50 דקות

בלב הים הגדול In the middle of the ocean
ההצגה הזוכה בפסטיבל 2010
תיאטרון ארצי לילדים ולנוער
בהשראת סיפור שכתב גלעד שליט “כשהכריש והדג נפגשו לראשונה”
מחזה: איריס פן, רונן יפרח, אורי אומנותי משחק ובימוי: איריס פן, רונן יפרח מוסיקה מקורית: יוסי בן נון תלבושות: כינרת טופז צילום: כפיר בולוטין

הצגה מוסיקלית לשני שחקנים העוסקת בחברות,
קבלת האחר, סובלנות ודעות קדומות. מפגש בין שני עולמות נפרדים מקבל תפנית חדה בזכות פתיחות, הרמוניה וקבלה הדדית.
הצגה מלאת חן ותמימות הסוחפת את הקהל הצעיר, לעולם הקסום של יצורי המים. ההצגה בהשראת ספרו של גלעד שליט, “כשהכריש והדג נפגשו לראשונה”.

מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 3-5 | ביתנו תחתון
יום ג’ 7.4- 15:30, 17:00
משך זמן המופע: 45 דקות

העולם על פי אלון The world according to Alon
פרס המחזה, שחקן ושחקנית בפסטיבל 2010
העמותה לקידום תיאטרון השעה
כתיבה: אורלי ישועה שוורצברגבימוי: יעל טילמןמוסיקה: רן בגנותפאורה: זאב לויתלבושות: אביה בששחקנים: עידית טפרסון, שושה גורן, בת חן סבג, אור מאיר, שיר שנער  צילום: כפיר בולוטין
פעםראיתיילדשונה… ונרתעתיממנו. בפעםהשנייההתקרבתימעט.
בפעםהשלישית, המחשבההשונה, התגובותהשונות, הניסוחיםהשונים, סיקרנואותי. בסופושלדבר, הואהעשיראותי, וממשיךלהעשיראותיבנוכחותו, עדהיום. אלוןהואילדשונהומיוחד. הואעוזבאתהפנימיהומגיעהביתה, שבועייםלפניסוףהחופשהגדול, כדילהצטרףלכיתהה , בביתהספרהרגילבשכונתו. המפגשביןאלוןלסביבההחדשההואמפגשמשעשע, טעון, מרגש, ולעיתיםבלתיאפשרי. בחשיבתוהמקוריתודרכוהמיוחדתיקסים, בסופושלדבר, אלוןאתסביבתו, ואותנוהצופים.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 9 ומעלה | ביתנו עליון
יום ג’ 7.4- 17:30, 16:00
משך ההצגה: שעה

שוליית הקוסם Fantasia-בכורה!
תיאטרון מופע
מחזה ובימוי:משה בן שושן, רענן ניסים פררהכוריאוגרפיה: רוני ברנשטטרעיצוב תלבושות:אולהשבצוב  עיצוב תפאורה:אדם קלר מוסיקה:אריאל קשתעיצוב תאורה: יובל כהן  שחקנים ורקדנים:שני קצמן, מיי קסם ערמון, רוני, רועי קקון, שחר פרץ, דניאל חמוד, הראל קיי
מופעמחול – תיאטרוןבעיבודחדשומודרני, הפקהמשותפתשלתיאטרוןמופעעםרקדנילהקתהמחולהקיבוציתושחקניםובשילובתפאורהקסומהותלבושותמרהיבות.
דניאלהואילדעםדימיוןמפותח, הואמאמיןשהואנלחםבמפלצתנוראה. בשלדימיונוהמיוחד, מתנכליםלוהילדיםהאחרים. הםכבראינםמאמיניםבדימיוןובקסמיםאלאשאוביםלעולםהמחשביםוהטכנולוגיהבניזמננו.
אךהכלמשתנהכאשרדניאלנקלעלחנותקסמיםישנהולאחרשהואפותחבסקרנותואתספרהקסמיםהאסור, יוצאדניאללמסעמרתקבארץדימיוניה. שםהואפוגשאתיצוריהדימיוןהשוניםאשרמספריםלושמחשב-אישמנסהלהשתלטעלעולםהדימיון.
דניאלמחליטלהחלץלהצלתארץדימיוניה, אךבעצלותוהואמכשףאתהמטאטאשלוכדישיעשהבמקומואתהעבודהובכךכמעטמביאאתארץדימיוניהלאבדון.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 4-8 | במה 1
יום ב’ 6.4 – 10:30, 11:30
משך המופע: 50  דקות

גיבורה קטנה Heroineבכורה!
תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער
מחזה ובימוי: צביה הוברמן מילות השירים: גיל צרנוביץמוסיקה: אמיר לקנרכוריאוגרפיה: רוני ברנדשטטרתפאורה: זאב לוי תלבושות: אביה בשתאורה: זיו וולושיןאביזרים: נרקיס אלבהע. במאי: לירון דןצילום: יוסי צבקרמשתתפים: תמר אלקן, ניר שיבר, שני קליין, יוגב יפת, מור ענטר, הגר דנון, שירן ארגס, גיה באר גורביץ, יעל שילדקראוט
שרה קרו מגיעה עם אביה העשיר מהודו ללונדון כדי ללמוד בפנימיית הבנות של מיס מינצ’ין. בתחילה שרה מקבלת יחס של תלמידה מועדפת, אך אז מגיעה הבשורה המשנה את חייה של שרה: אביה האהוב מת ומותיר אותה חסרת כל. פרצופה האמיתי של מיס מינצ’ין מתגלה ו”הנסיכה הקטנה” הופכת למשרתת עלובה. רוחה של שרה אינה נשברת ובעזרת ידידיה הטובים, דמיונה העשיר ואמונתה בבני האדם, היא מתגברת על המכשולים ומוכיחה שנסיכה תמיד תישאר נסיכה.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי: 6-12 ולכל המשפחה| במה 1
יום ב’ 6.4- 16:30, 18:00
משך המופע: 70 דקות

פרח לב הזהב  The Golden Heart Flowerבכורה!
העמותה לקידום תיאטרון השעה
מחזה: אפרים סידוןבימוי וכוריאוגרפיה:דניאלה מיכאלימוסיקה:איתמרבורוכובעיצוב תפאורה ואביזרים:זאבלויתלבושות:אביה בשתאורה: חני ורדי  אנימציה: אסיהלוקין  ע. במאי: שרוןהרנוי  שחקנים: אתיוקנין, הראל מורד, יובלשלומוביץ, עדיאייזנמן, שחר רז, שלומיטפיארועיצוב תמונה:סטודיו קשקוש
“פרח לב הזהב” ע”פ סיפורו המוכר של הנס כריסטיאן אנדרסן, סיפור הילדים התמים ומלא החן הופך באמצעות כתיבתו המופלאה של אפרים סידון  להצגה מלאת קסם רצופת הומור והרפתקאות, מוסיקה ושירים, המדברת אל ליבם של כל ילד  ושל כל אם… (טוב, גם אבות(.זהו מחזה על ילד קטן הנחוש להציל את אמו החולה, על מסירות ללא קץ ועל נכונות לטול סיכונים ולצאת למסע ארוך אל הלא נודע. במהלך המסע אותו עושה הילד, יחד עם כלבו הנאמן ו”ידידו” החתול, נחשפות מערכות יחסים של חברות, אומץ, פחד ותככים. המחזה הוא בעצם מסע התבגרות והכרה עצמית של גיבורו הצעיר, המעמיד את הילד וגם אתקהל הצופים הצעיר מול התלבטויות ואתגרים, מול הרמת ידיים וייאוש ומנגד דבקות במטרה. ההצגה מוכיחה  כי גם ילדים קטנים יכולים בתוקף הנסיבות להפוך לגיבורים. אמנם נמוכים יותר אךאמיצים לא פחות…
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 3-6 | במה 1
יום ג’ 7.4 –  17:30, 16:00
משך זמן ההצגה: שעה
דגי הזהבgols fish
ענבל פינטו ואבשלום פולק
משתתפים: נגה הרמלין, צבי פישזון, יוסי פולק, אלה רוטשילד כוריאוגרפיה, עיצוב תלבושות, תפאורה ופסקול: ענבל פינטו, אבשלום פולק  עיצוב תאורה: יואן טיבוליעוזרת עיצוב תלבושות: אלה גבעולמוסיקה: ורה לין, קורט וויל, יאמה סומק, זוהןזורן, The Dukes Of Dixieland, Moten’s Kansas City Orchestraצילום: אייל לנדסמן
מסע אינטימי אל הדמיון אשר הופך את הפרטים הקטנים של החיים לעולמות חדשים מלאי הומור ופיוט. השגרה השוחקת של החיים, הופכת מתוקה ועשירה כשמשחררים את כבלי הדמיון. באמצעים צנועים נרקם לו מופע מצחיק ופיוטי שמאפשר לכל אחד למשוך מן המופע – ואולי לרקום לו – את הפרשנות האישית שלו. ייחודו של המופע הוא בשילוב בין האמנויות של התיאטרון לבין המחול, מופע שמתאים לכל גיל ומלא בקסם, ביצירתיות, בהומור וביופי. המגע הישיר והאינטימי עם הקהל יוצר לצופה חוויהמרגשת, מפתיעהומעוררתמחשבה.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי: מגיל 4 ולכל המשפחה | מדעטק
יום ג’ 7.4- 16:30, 18:00
משך ההצגה: 50 דקות

סיפורים מצויריםDrawing Stories
אביגיל אילן
יוצרת וכוריאוגרפיה: אביגיל אילן אנימציה: אריה סנה מספר: אילן ברמן צילום: ישי אילן
במרחב הקטן של הצגת המחול הצופה נחשף לעולם מלא דמיון של האמן נחום גוטמן, מערכת היחסים האוהבת שלו לבני האדם, החיות והטבע.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי: 4-9 | ספריה
יום א’ 5.4- 16:30, 17:30
משך המופע: 45 דקות

גליצו יוצא לנדוד בדרכים–Glizo The Wanderer
התיאטרון העירוני הרצליה
מאת: אפרים סידוןבימוי:מורןארביב-גנסמוסיקהמקוריתועיבודים:דרורעמית
כוריאוגרפיה:מירןגורלתפאורה:זאבלויתלבושות:אביהבשדרמטורגיה:רואיגורמזאנוניהולמוסיקלי:כרמלעמיתתאורה:אמירקסטרועוזרבמאי:אלדרעיני
שחקניםשרוןדנון, בנימיןיום-טוב, יפתחקמינר,דניאלרז צילום: אלעד חזקי

לגליצותכונהמיוחדת – הואקוראמחשבותושומעמהרוחשלאנשיםבלבבות.
הואעוזבאתהכפרויוצאלנדודבדרכים,בחיפושאחרמקוםבוהאמתוהצדקשולטים.במסעוהואלומדשביכולתולחוללשינויאמיתי – כלשעליולעשותהואלהאמיןבעצמוולאלוותרעלהחלום.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 5-9ולכל המשפחהlמדעטק
יום ג’ 7.4 – 12:00, 10:30
משך ההצגה: שעה

צבעי היער הקסום The Enchanted Forest
תיאטרון הכפתור
מחזאית ובימאית:יערה רשף נהורמוסיקה:נועם הרטמןתפאורה ותלבושות: אולגה סיבירצבשחקניות:תמר גוטמן, נעמה שלום עמיאלצילום: לואיז גרין
פינצ’י השדונית מגלה שכישוף מסתורי הוטל על היער הקסום.כל הפרחים, העצים והפרפרים מתחילים לאבד את צבעם,היער הקסום עומד להפוך למקום אפור ודהוי לעד.פינצ’י יוצאת למסע להציל את היער הקסום.האם תצליח להתגבר על המכשולים שבדרך?האם תציל את היער הקסום לפני שיהיה מאוחר מדי? במסע פינצ’י מגלה בעצמה יכולות שלא ידעה שקיימיםופוגשת חברים לכל החיים.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 3-6 | ספריה
יום ב’6.4  -10:30, 11:30
משך זמן ההצגה: 40 דקות
תהיה בריא מוריס מגיMaggie Morris will be healthy
תיאטרון הקרון
יצירתן המשותפת של מעיין רזניק ואיילת גולן שפה חזותית, עיצוב, ומשחק: מעין רזניקבימוי: איילת גולןמוסיקה, עריכת סאונד ותאורה: דן קרגרכתיבה: ציפור פרומקיןמספר: יהונתן בן חייםעיצוב ובניית השולחן: גלעד נרדיייעוץ וליווי אמנותי: נעמי יואלי ומרית בן ישראלהפקה: תיאטרון הקרוןצילום: דור קדמי
עיבוד לסיפור מאת פיליפ ס. סטיד ואיורים מאת ארין א. סטיד
באמצעות כלי עבודה וחומרים בבית המלאכה שלה, בוראת מעין את שגרת יומו המסודרת של חברה החדש, מוריס. יום אחד הוא חלה ולא מגיע לעבודתו בגן החיות. החיות המודאגות החליטו לעשות מעשה…
סיפור על עולם מלא קסם ועל חברות לא-שגרתית, שבזכותה אפשר לגבור על קשיים.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 3-7 | חדר הפלאות
יום ג’7.4- 11:00
משך ההצגה: 50 דקות

רכבת המתנות של סבא וסבתאThe Gift Train
תיאטרון הקרון

יצירתם של נטליה רוזנטל ואברהם כהןרעיון: דליה יפה-מעייןפיתוח, עיבוד, כתיבה, משחק והפעלה: נטליה רוזנטל ואברהם כהןעיצוב: נטליה רוזנטלמוסיקה: אברהם כהייעוץ אמנותי: מרית בן ישראלקופת הכלבלב של מירב: קרן דמבינסקיהפקה: תיאטרון הקרון תודה לנעמי יואלי ולאורי ביתן ולכותבי השירים: “מרכבת שבלולים” “רות משוחחת” – רפאל ספורטה,  “כלבלב” – אלי סט, “דניאל מטפס” – אנדה עמיר פינקרפלד, צילום: דור קדמי

מי לא אוהב לקבל מתנות?סבתא נחמקה’ וסבא אלברט אוהבים לתת מתנות.
לכל אחד מהנכדים הם הכינו מתנה מיוחדת, ארוזה בקופסה צבעונית עם שיר והפתעה.
הם מגיעים לתחנת הרכבת כדי לצאת למסע בין הנכדים המפוזרים ברחבי הארץ.
מה מסתתר בתוך הקפסאות? איך הצליחה סבתא נחמקה’ להדהיר מרכבת שבלולים? ואיך הכניס סבא אלברט צליל לתוך קופסא? ובכלל, האם יצליחו סבא אלברט והילדים לשכנע את סבתא נחמקה’ לפתוח ולהראות את המתנות?
המון שאלות… והרכבת, מתי היא כבר תגיע?
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
מגיל 4 ולכל המשפחה | חדר הפלאות
יום ג’ 7.4- 17:30
משך ההצגה: 50 דקות

מעיל הפלאיםTailor Made
תיאטרון הקרון

עיבוד, עיצוב, מוסיקה והפעלה: אורנן ברייר  ליווי אמנותי: מרית בן ישראל  עיצוב תלבושות ובדים: ואלי מינצי עיצוב בובות: שרון סילבר-מרת  עיצוב תאורה: שחר מרום  מנגנונים: שאול מוגרבי-ברגר ואורנן ברייר יעוץ מוסיקלי: מירון אגר הפקה: תיאטרון הקרון צילום: דור קדמי
בבוקר רגיל אחד, חייט קטן מקבל פתק ובו כתוב:”נא לתפור מעיל עד חצות. המידות אינן משנות, העיקר שיתאים בדיוק…”
בדיוק בחצות החייט משלים את המשימה, אבל אז…
לאן ממהרת מכונת התפירה? למה המספריים לובשות חצאית? למה הופך האצבעון?
בואו הצטרפו למסע קסום במתפרה וגלו למי באמת תפר החייט את המעיל.
הצגה עם מעט מילים המשלבת תיאטרון בובות, חפצים, טקסטיל ומוסיקה.
ההצגה ממחישה את האפשרות למצוא דמיון וקסם בחפצים יומיומיים, ומדגישה את המקום בו אנחנו יכולים לראות את הדברים בתוכנו בצורה קצת אחרת
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
מגיל 4 ולכל המשפחה | חדר הפלאות
יום ג’ 7.4- 15:30
משך ההצגה: 50 דקות

המכשפה הקטנהThe Little Witch
תיאטרון המטריה הקסומה
מאת: אוטפרידפרויסלרעיבוד:סורגנום, בימוי: קריסטיאנהבלזביקיאוס, עיצוב בובות: יבגני מורוז, מוסיקה: אלפרד שניטקה, שחקנים: אלה סורנוביץ’, נטלי סלוצקין, טיטינה פרידמן
ההצגה כתובה לפי סיפור-אגדה של סופר גרמני מפורסם אוטפרידפרויסלר. סיפור על מכשפה קטנה ושובבה, שמקבלת עונש מחברותיה על כך שמפערה את כללי אולם המכשפות.
המכשפה הקטנה רוצה להשתתף בחגיגות ליל בלפורגי, אבל התנאי להשתתפות בחגיגות, הוא להפוך למכשפה טובה וממושמעת.
אברכס – עורב חכם – עוזר למכשפה הקטנה. הוא מלמד אותה להיות מנומסת ולעשות מעשים טובים.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 4-9 | ספריה
יום ב’ 6.4 –  16:30, 18:00
משך ההצגה: ???

סבא כוכבים- Grandpa Stars
בית 9
רעיון עיצוב והפעלה:שרון אלפרטבימוי: יעל ארליך מורג מוסיקה מקורית בהשראת השיר ‘עץ הכוכבים’: אורי רגב בניית במה: ניר אלפרט.
סבא גידל כוכבים בגינה..
זה קרה בלילה כשסבתא ישנה..
אחרי העניין עם העגבניות והמלפפונים..
הוא גידל עץ של כוכבים…!
כי הרי זה ברור מאליו כל אחד צריך כוכב.
השיר- עץ הכוכבים- לחן – נורית הירש. תרגום לעברית- יורם טהר לב, מילים- לייב מורגןטוי.
מחיר כרטיס: 65 – 110 ₪
לגילאי 4- 9| ספריה
יום ג’ 7.4 –  16:00, 17:30
משך ההצגה: 35 דקות

הצגות לפעוטות
צוציקיםTots
תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער
יוצר ובמאי: גיל צרנוביץתפאורה ותלבושות: אדם קלרמוסיקה: רונן ויטמןצילום: כפיר בולוטיןעריכת וידאו: אודליה חדדאביזרים: נרקיס אלבה ייצור ופטנטים:דידי אלוןעוזר במאי: עופר שחורישחקניות יוצרות: גילה פוליצר/ענת גופמן, גניה סנופ/ליאת שטרן
מופע תיאטרלי ייחודי לפעוטות, שהוא מופע ההמשך ל’תיאטרון פצפון’ המצליח. שתי השחקניות מעבירות את הפעוטות מסע חווייתי עשיר בדמיון המשלב תנועה, מוסיקה, צבעים, אביזרים, בובות והקרנות וידאו. האלמנטים התיאטרליים מותאמים ולקוחים מעולמם של הפעוטות ומעניקים להם בפעם הראשונה בחייהם, חוויה של תיאטרון.
מחיר כרטיס: 39 – 70 ₪
לגילאי 1-3| ביתנו עליון
יום א’ 5.4 – 10:30, 11:30, 12:00
משך המופע: 30 דקות

בלונים Balloons
אלינור אגם
הצגה לפעוטות בשילוב אמנויות
חוויה תיאטראלית רגשית וקסומה הפונה לתינוקות ומגרה את חושיהם.
הצגה ויזואלית ללא מילים ובשילוב אמנויות: אנימציה, בובות, צלליות, מוסיקה, וידאו-ארט, תנועה והרבה מאוד בלונים.
מחיר כרטיס: 39 – 70 ₪
גילאי 7 חודשים – 4  | ספריה
יום ג’ 7.4 –  10:30, 12:00
משך ההצגה: 30 דקות

פרפרים בבטןButterfly Kiss
תיאטרון המדיטק

הצגת יחיד מלאת קסם וללא מילים המשלבת מוסיקה, וידאו-ארט, אנימציה, בובות וצלליות. זהו סיפורה של ילדה שרודפת אחרי הפרפרים שלה שנעלמו.
היא מזמינה את הילדים הנוכחים בהצגה להשתתף איתה במרדף אחר הפרפרים האבודים והיא מכניסה אותם לעולמו הקסום של התיאטרון.
הילדים, שהופכים במהלך ההצגה לחלק מהמופע הססגוני, עוברים חוויה מיוחדת ומפתיעה.

יוצרת ובמאית : אלינור אגם בן-דוד. עיצוב: סטודיו PRAKTIK . אנימציה: סטודיו PRAKTIK בשיתוף עם נועם אמיר. עיצוב בובות: רותם כהן. עיצוב תלבושת: אירית אגם. מוסיקה: אריאל קשת. שחקנית: טולה דמארי.צילום: אייל לנדסמן

מחיר כרטיס: 39 – 70 ₪
גילאי 2-3  |ביתינו תחתון
יום ג’ 7.4 –  10:00, 10:45, 11:45
משך ההצגה: כשעה
הפסטיבל מופק ע” התיאטרון העירוני חיפה.
מנכל”ית הפסטיבל: ניצה בן צבי
מנהל אמנותי תיאטרון חיפה: משה נאור
מנהל אמנותי של הפסטיבל: איציק ויינגרטן
ועדה אמנותית של הפסטיבל: נויה לנצט, טל ברנר, עמית זרקא
מנהלים אמנותיים של המתחם הבינלאומי לתיאטרון רחוב באוויר הפתוח: ינון צפריר ואבי גיבסון בראל – קבוצת תיאטרון אורתו-דה

תיאטרון חיפה, רח’ פבזנר 50, חיפה. טלפון להזמנת כרטיסים 04-8600500. אתר הפסטיבל www.haifakids.co.il

אולי תאהב\י גם:

X פסטיגל – הקרקס של חנוכה חוזר בגדול

איטו אבירם

חמת גדר – בילוי משפחתי גם ביום סגרירי

איטו אבירם

רכיבה בקיבוץ מלכיה – על הסוסים בין עצי תפוח וקיווי ומול משקפות החיזבאללה

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן