Image default
אטרקציות ופעילויות מרכז

ביער האלונים המכושף – מסלול, טיול או פיקניק בצפון השרון

מאת: צוות התרשמות

יער אלונים

זהירות – הפיות מסתתרות בסבך העצים…

רוצים לדעת איך נראו שטחים נרחבים של ארץ ישראל לפני מאה שנה? אם כך, אתם מוזמנים להגיע אל יער האלונים האמיתי, הטבעי, לגמרי לא נטוע ע”י הקרן הקיימת. יער קרוב, קטן, וכל כך מתוק, שבהחלט ייתכן שתמצאו בו גמדים ופיות, והוא גם קרוב.

היער נמצא בשמורת אלוני יצחק ליד קיבוץ כפר גליקסון, ומעטים בלבד מגיעים אליו למרות היותו מרכזי וקרוב כל כך. מדוע? אולי בגלל שהכביש אל השמורה אינו מוביל לשום מקום אחר, ומסתיים בקיבוץ המקסים כפר גליקסון הסמוך. (יש להם אירוח כפרי מומלץ לשינה, וגם בריכת שחיה יפה). גם הכביש הראשי יותר, המוליך מבניימינה אל גבעת עדה, המושבה שבתוכה חייבים לעבור כדי להגיע אל היער מסתיים כאן ונגמר. שלוחה אחרת שלו נמתחת עוד קצת, עד המושב גבעת נילי, ושם גם הוא נגמר. במילים אחרות – הפינה הזו של שמורת אלוני יצחק, שבמערבה נמצאת קיסריה ובדרומה פרדס חנה, היא בעצם אחד המקומות הנידחים ביותר בארץ, משום שהוא איננו מתחבר אל רשת הכבישים הארצית. לכן, מעט מאד ישראלים מגיעים לשם.

את השמורה הקטנה כדאי לפקוד כמה פעמים בשנה. תופתעו. בחורף נמצאת השמורה בשלכת מוחלטת, ונראית כמו יער שלדי עצים שכמו נלקח מתוך מחוזות האגדות של המלך ארתור ואבירי השולחן העגול. באביב, איך לא, הכל פורח וגם אתם תפרצו בקריאות חדווה כשתנועו על השבילים הקטנים, החמקניים, ואצבעות שיחים ופרחים רעננים יישלחו לגעת בכם.

עכשיו, אחרי שעשינו לכם תיאבון, אתם מוזמנים להגיע לשם בעצמכם. השמורה קטנה. כמה דונמים, אבל יער אלוני התבור סבוך וההליכה בתוכו, על שביל מתפתל ומעגלי, נמשכת לא יותר ממחצית השעה. בין העצים יש צמחייה סבוכה, חלקה קוצנית, וגם לא מעט פרחים שפורחים בעונות השונות. העונות היפות יותר להגיע לכאן הן החורף והאביב. אבל יש בונוס אחד גדול, כשמגיעים לכאן בקיץ – אפשר להמשיך מכאן אל “מי קדם” הנקבה הרומית העתיקה וליהנות מהליכה במנהרה שאורכה כמה מאות מטרים, שהיא חלק מנחל התנינים.

לכן, אולי מוטב להתחיל בסיור רגלי בתוך הנקבה, הנמצאת בין מושב אביאל ומושב עמיעד, בהמשך כביש 653 שממנו מגיעים מבניימינה אל כל האזור הקסום הזה. עדיף להגיע באמצע השבוע, כי בשבתות די מלא. האטרקציה הזאת, של הליכה במים עד גובה המתניים לפעמים, מושכת הרבה ישראלים. אגב, הכניסה בתשלום וכדאי להביא פנסים!

סיימתם עם הנקבה, עכשיו לכו אל שמורת האלונים. קחו שמיכה, פרסו מתחת לעצי האלון ושכבו על הגב, עם הפנים אל צמרות העצים ואל השמיים התכולים הנשקפים מעל. אלה החיים באמת!

אוכל מומלץ בסביבה: מסעדת התרנגולים ליד מסעדת יסמין – עוף על הגריל במחירים שפויים, טעים טעים. צמוד למסעדת יסמין ליד צומת בניימינה ליד הרמזור של כביש 4.

אולי תאהב\י גם:

אנסמבל הפלייבק הישראלי – הילדים צחקו, התרגשו ונהנו מכל רגע

איטו אבירם

ציור מקורי במחיר שפוי – ב”צבע הדברים” – התערוכה השנתית של בוגרי הסטודיו של ברוריה הסנר

איטו אבירם

ימית ספארק המים – מפלים, אקסטרים, מים ו… רעש

איטו אבירם

תגובה אחת

עדה מהגבעה ינואר 4, 2015 at 10:25 am

עדיף באביב או בקיץ. אז האלונים פורחים ויש עלים.
עכשיו זה קצת עגום.

אחת מגבעת עדה.

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן