איטו אבירם

רעיון לטיול בצפון: נקרות, רכבל, נתזי גלים ו… משחקי שולחן* בראש הנקרה

ראש הנקרה מציע מסלול הליכה מסקרן בתוך מנהרות טבעיות, הצצה אל הים התיכון מתוך הנקרות הקרירות בקיץ, ולחות כל השנה והתפעמות מכוחם של הגלים.

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

ראש הנקרה צ. פאבל קלימקו  (8)

לפעמים, כשאנו מתכננים טיול משפחתי, אטרקציה או פעילות, מרוב חיפושים אחרי שבילים נסתרים, שלוליות פכפוך שהציבור טרם גילה ומסלולי טיול שרק מעטים מכירים, אנו שוכחים את המובן מאליו. וראש הנקרה הוא בדיוק אחד שכזה. אתר תיירות מטופח ופנינת טבע בינלאומית שממוקמת על החוטם הצפוני של מישור החוף. נכון, הכניסה בתשלום – אבל גם התמורה שווה. בהחלט שווה. הרי אם הייתם תיירים לא הייתם מחמיצים ביקור במקום?!

האתר, בקצה כביש החוף צפונית לנהריה, פתוח 7 ימים בשבוע. צריך להחנות במגרש המסודר, ואז להתחיל מהמבנה בו נמצאות הקופות. בין לבין לוגמים מלוא הריאות אוויר ים צונן ומפנים את המבט דרומה. המראה משכר חושים, גם אם חווינו את הביקור בראש הנקרה עשרות פעמים. החוף הנושק לים נשקף דרומה עד הכרמל במרחק עשרות קילומטרים, הולם בחושים. אחרי שסיימנו להתפעל אפשר לרדת למטה, אל הנקרות, אחד מפלאי התיירות היותר מוכרים בישראל.

בין התפעמות וחרדה ב"מרפסת" הצופה אל זעם הגלים.

בין התפעמות וחרדה ב”מרפסת” הצופה אל זעם הגלים.

את מסלול ההליכה המוביל בין הנקרות אפשר להתחיל בירידה ברכבל ובשנים האחרונות גם דרך גשר המוביל ישירות אל הנקרות. וכך יכולים גם נכים וקשישים לעשות את דרכם בקלות במסלול שייקח אותם קרוב-קרוב אל החורים הטבעיים שהים קרע בקירות הסידן של המצוק. אלה מאפשרים לראות כיצד ממשיך הים, אדיש ומנוכר, לעשות את מה שהוא עושה כבר עידנים – חובט וממשיך לחפור בסלע עד אין סוף…

הנקרות עצמן, ה”חלונות טבעיים” שהים יצר הן, כמובן, האטרקציה המרכזית. אנו, המבקרים, עומדים בתוך מרפסות טבעיות שנחצבו בצוק בכוחו של הים, ובסיועם של מתכנני האתר. משם ניתן לחוש את עוצמת הים, להתפעל מגעשו, לדמיין נפילה הזויה אל בין המערבולות ולא להאמין למראה גולש נועז, או זוג צוללנים, שבחרו לשוט ולשחות דווקא בצמוד למצוק ובין המערבולות.

אתר ראש הנקרה הוא מהאתרים היותר אהובים על הישראלים והתיירים, המרבים לפקוד אותו. אלה מכתיבים ניהול יעיל ומתקדם, תחזוקה בלתי פוסקת, ותכנון אטרקציות משלימות המיועדות להשאיר את שפע המבקרים במקום זמן רב יותר. בין האטרקציות: המסעדה, המיצג האור קולי והפעילויות האקטיביות המיוחדות המוצעות בחגים ובחופשות לקהל המגיע למקום, במיוחד הילדים שבינינו.

משחקי שולחן ליום המשפחה ללא עלות נוספת *

 

אחרי הנקרות  והחזיון האור-קולי אפשר להישאר למשחקי שולחן.

אחרי הנקרות והחזיון האור-קולי אפשר להישאר למשחקי שולחן.

באתר יודעים להעריך את העובדה שמשפחות רבות בוחרות להגיע אליו ומעלים את המשפחה לראש סולם העדיפויות. בחורף, לקראת יום המשפחה, הנהלת האתר מזמינה את הציבור הרחב לחגוג בפעילות שאולי כבר כמעט לא מגיעים אליה בכל בית נורמטיבי בישראל. הזדמנות נפלאה לגלות עולם חדש של משחקים לכל המשפחה. 

חברת “קליק” משחקים פורשת את מגוון משחקיה ברחבי אתר התיירות ראש הנקרה ומציעה משחקי דמיון (לפעוטות), משחקי משימה מאתגרים סביב שולחן, משחקי שולחן תחרותיים, משחקי בנייה מלבנים הנדסיות, קוביות מדורגות ועוד, משחקי חשיבה, חוש חש, שלוש בשורה, מגלשות. וכל זה בהרמוניה עם ביקור מרגש בנקרות ובמיצג האור קולי באתר. הפעילות כלולה במחיר כרטיס כניסה לאתר התיירות ראש הנקרה.

מתי: יום שבת 13/02/2016 בין השעות 11:00-15:00 . (קיום האירוע מותנה במזג האויר)

מחיר: 45 ₪ למבוגר / 36 ילד (3-18) . הכרטיס כולל ירידה ועליה ברכבל, סיור עצמאי בנקרות, צפייה במייצג אור קולי. כרטיס משולב: ביקור באתר + רכיבה על אופניים / רכב חשמלי – 72 ₪ ( מחיר אחיד למבוגר ולילד) פרטים נוספים: www.ros-hanikra.com 073-2710100

זהירות – המקום עמוס במיוחד בסופי שבוע, בחופשות ובחגים, ולכן עדיף להגיע מוקדם.

ראש הנקרה ד.נ. גליל מערבי 22825, טל: 073-2710100, פקס: 073-2710131

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *