איטו אבירם

חגיגות המוסיקה בשבועות, באבו גוש – חוגגים יובל

זו השנה ה -25 ברצף שבה מתקיים פסטיבל אבו-גוש למוזיקה קולית. הפסטיבל (10 עד 12 ביוני) מתקיים פעמיים בשנה, בסוכות ובשבועות.

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

 

קונצרטים ווקאליים בכנסיית קרית יערים

קונצרטים ווקאליים בכנסיית קרית יערים

פסטיבל אבו גוש נודע בקרב מקהלות וקהלים בארץ ובעולם בזכות: התכניות המיוחדות שלו, הביצועים ברמה הגבוהה ביותר, האווירה המיוחדת והאקוסטיקה המצוינת של הכנסיות: כנסיית קרית יערים במרום הכפר והקריפטה של הכנסייה הצלבנית במרכזו.

הפסטיבל ה- 49 בניהולה המוסיקלי של חנה צור יתקיים בחג השבועות בימים שישי- שבת – ראשון  (10-12.6). במהלך הפסטיבל יתקיימו 9 קונצרטים בכנסייה בקרית יערים וארבעה קונצרטים בקריפטה שבכנסייה הצלבנית. בימים שבת וראשון בין השעות 12:00-16:00 יתקיים הפסטיבל שבתוך הפסטיבל:  ארבע שעות מוסיקה בחמישה מוקדים מסביב לכנסייה בו זמנית.

האורחת המרכזית בפסטיבל השנה היא המקהלה המצויינת אוריאהOREYA  מאוקראינה, בניצוחו של אלכסנדר ואטצק ALEXANDER VATSEK.

מקהלת OREYA מזיטומיר אוקראינה כוללת 4 זמרים מכל אחד מהקולות המרכזיים (סופראן, אלט, טנור ובאס). מאז הוקמה ב 1986 זכתה המקהלה ב 31 פרסים ראשונים בתחרויות בינלאומיות.

המקהלה תציג בפסטיבל  2 תוכניות שונות ובהן שירי עם אוקראינים ומוראביים, יצירות של מוזיקה קלאסית וגם ספיריטואלס ושיר בעיבוד הסוינגל סינגרס. המקהלה היא אורחת התזמורת הפילהרמונית הישראלית לביצוע "סימפונית הפעמונים" מאת רחמנינוב בסמוך למועד הפסטיבל.

אורח מרכזי נוסף הוא אמן הקונטרבאס הבינלאומי אבישי כהן, שיופיע עם הטריו שלו בכנסיית קרית יערים. כהן והטריו שלו (עמרי מור בפסנתר ואיתמר דוארי בכלי הקשה) היו באחרונה אורחי התזמורת הפילהרמונית איל דה פרנס באולם הפילהרמוניה בפאריס. כהן היה הסולן בסדרת קונצרטים שצולמה לערוץ מצו בה נוגנה מוזיקה שלו ומוזיקה רב-תרבותית בסימן שלום ואחווה.

הפתעה נוספת שמזמן הפסטיבל היא הופעתו של תומר שרון (תומש)  בקונצרט של עיבודי בלוז לגרסאות מתורגמות לקלאסיקות נשמה אמריקניות וישראליות.  חנה צור שמעה את תומש שר בהצגה "עת דודים" בתיאטרון הבימה והזמינה אותו לפסטיבל. הוא יופיע עם הגיטריסט יאיר יונה בקריפטה שבכנסייה הצלבנית.
בפסטיבל נוכל לשמוע גם ביצוע נדיר למוטט למקהלה מאת וילה לובוס "החוכמה המבורכת" שנכתב על פי ספר מישלי ותהילים. ואת " מחזור שירים מוראביים" לדבוז'אק.
לבקשת הקהל שולבו בפסטיבל היצירות האהובות: המיסה הגדולה בדו מז'ור מאת מוצרט, דיקטיס דומינוס מאת הנדל, גלוריה מאת ויואלדי  והאופרה "דידו ואניאס" מאת פרסל.
בסך הכל תושמענה כמאה יצירות קוליות לכל סוגיהן: אורטוריות, מיסות, אופרה, שירי לידר, מוזיקה קאמרית ומוזיקה אתנית אמנותית.

בפסטיבל נוכחות בולטת למוזיקה עממית, שירי עם, גוספל ונשמה: בקונצרט שירי גוספל ונשמה של זמרי סטודיו מיתר של האופרה הישראלית, בקונצרט שירי עם בלבוש אמנותי עם המקהלה הקאמרית ע"ש גארי ברתיני, בקונצרטים של מקהלת אוריאה וב"חסד מופלא" שבקריפטה (סיגל חביב אלט ואירית רוב על הפסנתר) וכן שירי עם ונשמה המשולבים בקונצרטים השונים.  "זה אך טבעי, אומרת המנהלת המוזיקלית חנה צור. "רוב המלחינים הקלאסיים הושפעו גם הם ממוזיקה עממית."

בקריפטה יהיה גם קונצרט מחווה לליאונרד כהן עם הסופראן הדס פארן ואייל לבר בגיטרה, וקונצרט שירה וחליל עם רויטל רביב, יוסי ארנהיים ואירית רוב בפסנתר.

בפסטיבל ישתתפו : מקהלת אוריאה מאוקראינה, טריו אבישי כהן עם עמרי מור בפסנתר ואיתמר דוארי בכלי הקשה, תומר שרון (תומש) תזמורת בארוקדה ונגני הפילהרמונית, המקהלה הקאמרית רמת-גן, המקהלה הקאמרית ע"ש גארי ברתיני, האנסמבל הקולי הישראלי, מקהלת הקיבוץ הארצי, מקהלת הגליל העליון ו "מיתר" סטודיו אופרה, של האופרה הישראלית.

ינצחו: חנה צור, אלכסנדר-ואטצק, רונן בורשבסקי, יובל בן-עוזר, רון זרחי ודוד זבה.
סופרן: קרן הדר, דניאלה סקורקה, יעלה אביטל, עינת ארונשטיין, אלה וסילביצקי, הדס פארן , סבטלנה קוסייטובה (שגם מנגנת בפסנתר), רויטל רביב, טליה דישון, אביגיל הראל. מצו סופראן/אלט: סיגל חביב, קונטרה טנור: אלון הררי. טנור: משה הס.
בס בריטון:  יאיר פולישוק, אלכסיי קנוניקוב, גיא פלץ.
אבוב:  דודו כרמל, יגאל קמינקא, מיקי זוהר, חצוצרה: יובל שפירא, חליל:  יוסי ארנהיים, פסנתר: אירית רוב, עוגב: איריס גלוברזון,  כינור: סעידה בר-לב. גיטרה: אייל לבר, יאיר יונה.

במסגרת הפסטיבל מתקיים גם "הפסטיבל שבתוך הפסטיבל"  – במתחם היפיפה שסביב כנסיית קרית יערים.

5 מוקדים שונים של "קונצרטים בחוץ"- מקהלות וחבורות זמר בפטיו, הרכבים קאמריים בפינת ירושלים, שירי פולק ומוזיקת עולם בפינה המערבית, אקורדיון וכינור בפינת הזיתים ושירת קהל בחורשה וכל זאת במשך 4 שעות ברצף בו זמנית.
חגיגות המוסיקה באבו גוש – שבועות 10-12.6.2016

כנסית קרית יערים

קונצרט מס. 1, יום ששי 10.6.16 בשעה 11.30

מקהלתOREYA  מאוקראינה, מהמעולות בעולם

מנצח- ALEXANDER VATSEK

 

מקהלת OREYA זוכת פרסים ראשונים (GRDND PRIXE) בכל התחרויות החשובות ביותר

בפסטיבל אבו גוש 2 תוכניות שונות בשני קונצרטים. OREYA היא אורחת התזמורת הפילהרמונית הישראלית לביצוע "סימפונית הפעמונים" מאת רחמנינוב.

www.oreya.org

 

תוכנית א'

מחצית ראשונה – שירי עם אוקראינים ומורביים

מחצית שניה – באך –ARIOSO""

מונטוורדי – "הנערה הצעירה"

רחמנינוב – "NOW YOU LET"

פולנק – SANCTUS

דבוז'אק – "מהעולם החדש

קורסקוב – "מעוף הדבורה"

 

קונצרט מס. 2 יום ששי 10.6.16 בשעה 15.00

 

מוצרט – "תפילת ערבית" 339.K

הנדל – "דיקסיט דומינוס" לסולנים למקהלה ולתזמורת

מנדלסון – מוטט"תהילים" למקהלה א-קפלה

דניאלה סקורקה – סופרן

טליה דישון – סופרן

אלון הררי – קונטר-טנור

משה הס – טנור

גיא פלץ – בס

האנסמבל הקולי הישראלי

נגני קולקטיב "בארוקדה"

מנצח – יובל בן עוזר

 

קונצרט מס. 3 יום ששי 10.6.16 בשעה 18.00

טריו אבישי כהן

האמן הישראלי הבינלאומי, נגן הקונטרבס, מלחין וזמר

בקונצרט עם יצירות מפרי עטו.

אבישי כהן – נגן קונטרבס

עומרי מור – פסנתרן וירטואוז

איתמר דוארי – נגן כלי הקשה מהטובים בעולם

 

 

קונצרט מס. 4 יום שבת 11.6.16 בשעה 11.30

מוצרט – המיסה בדו מינור "הגדולה" 427.K

לסולנים למקהלה ולתזמורת

 

באך –קונצ'רטו כפול לאבוב ולכינור רי"ב 1060

 

קרן הדר – סופרן

אלה וסיליביצקי – סופרן

סיגל חביב – אלט

יוסף ארידן – טנור

אלכסי קנוניקוב – בס

סעידה ברלב – כנרת

דודו כרמל – אבובן

המקהלה הקאמרית רמת גן

נגני התזמורת הפילהרמונית הישראלית

מנצחת חנה צור

 

קונצרט מס. 5 יום שבת 11.6.16 בשעה 15.00

 

ויוולדי – "גלוריה" לסולנים למקהלה ולתזמורת

פרגולזי – מגניפיקט לסולנים למקהלה ולתזמורת

מרצ'לו- קונצ'רטו לאבוב

טורלי – קונצ'רטו לחצוצרה

 

רעות רבקה – סופרן

אלון הררי – קונטרה-טנור

יגאל קמינקא – אבובן

יובל שפירא – חצוצרן

מקהלת הקיבוץ הארצי

נגני קולקטיב בארוקדה

מנצח:יובל בן עוזר

 

קונצרט מס. 6 יום שבת 11.6.16 בשעה 18.00

 

מקהלתOREYA  מאוקראינה, מהמעולות בעולם

מנצח- ALEXANDER VATSEK

 

תוכנית ב'

מחצית ראשונה – שירי עם אוקראיניים ומורביים

מחצית שניה – באך – פרליוד

ויקטוריה – "מלכת השמים"

ארוו פרת – "NUNC DIMITTIS "

דניאל אלדר – אווה מריה

אריק ויטקר, דן פורסט – שירים אנגליים

סווינגל סינגרס

ספיריטואלס

HABANERA LA PALOMA

 

קונצרט מס. 7 יום ראשון 12.6.16 בשעה 11.30

 

דבוז'אק,ברהמס,רחמנינוב,וילה לובוס,ג'ובים

שירי עם בלבוש אמנותי

 

"שירת הציפורים מקטלוניה" עיבוד גארי ברתיני

דבוז'אק – שירים מורביים למקהלה ולפסנתר

ברהמס – שירי צוענים למקהלה ולפסנתר

רחמנינוב – ווקליזה לסופרן סולו למקהלה ולפסנתר

וילה לובוס – "החכמה המבורכת", מוטט

ג'ובים – "הנערה מאיפנה"

ולסקז – BESAME MUCHO

 

סווטלנה קוסייטובה – סופרן ופסנתרנית

המקהלה הקאמרית ע"ש גארי ברתיני

מנצח:רונן בורשבסקי

 

קונצרט מס. 8 יום ראשון12.6.16 בשעה 15.00

 

פרסל –האופרה "דידו ואניאס"

קרן הדר – סופרן – דידו

 

עינת ארונשטיין – סופרן

אביגיל הראל – סופרן

אלון הררי – קונטרה-טנור

יאיר פולישוק – בריטון

הדס פבריקנט, ליה רייכלין כנרות

אליאנה לןבנברג – ויולנית

הילה אפשטיין – צ'לנית

מיקי זוהר – אבובן

איריס גלוברזון – נגנית עוגב וצ'מבלו

מקהלת הגליל העליון

מנצח:רון זרחי

 

 

 

קונצרט מס. 9 יום ראשון 12.6.16 בשעה 18.00

 

"קולות הנשמה השחורים"

פרקים נבחרים, נצחיים ואהובים בקולות הגדולים של זמרי האופרה

 

קורט וייל – "זעקי ארץ אהובה"

גרשווין – "פורגי ובס"

"שירת הגוספל" של מהאליה ג'קסון

משירי פול רובסון

ספיריטואלס

 

זמרי "מיתר" סטודיו אופרה של האופרה הישראלית:

אירנה אלחזוב, טל גנור, גלינה הליזוף, אפרת יעקובי

טלי קצף, אושר סבג, גיטאי פישר, יאיר פולישוק.

דוד זבה – מנהל מוסיקלי, מעבד ופסנתרן

 

קונצרטים בקריפטה

 

קונצרט מס.10 יום ששי 10.6.16 בשעה 14.00

 

הללויה – מחווה לשירי ליאונרד כהן

 

"המעיל הכחול המפורסם", "ריקדי איתי"

הללויה, "ציפור על תיל", "חזרי אלי אהובה"

"הלילה בא", "זו לא הדרך לאמר שלום"

"להתראות מריאן", "אם זהו רצונך", "סוזן"

סטנלי מאיירס – קאוואטינה מתוך הסרט "צייד הצבאים" לגיטרה סולו

הדס פארן, אסיה – סופרן

אייל לבר – נגן גיטרה

 

קונצרט מס.11 יום ששי 10.6.16 בשעה 16.15

"חסד מופלא" – היפות שבתפילות               תוכנית ג'

 

חסד מופלא – Amaizing grace

באך-AGNUS DEI מתוך המיסה

באך-גונו – אווה מריה

מוצרט – LAUDATE DOMINUM

שוברט – אווה מריה

פורה – PIE JESU

דבוז'אק – שירים תנכיים

נהר עמוק – ספיריטואל

סאשה ארגוב – "בראשית"

סיגל חביב – אלט

אירית רוב – פסנתרנית

 

 

 

קונצרט מס.12 יום שבת 11.6.16 בשעה 14.00

 

הבלוז של תומר תומש שרון –שחקן, זמר, מוסיקאי ויאיר יונה יוצר וגיטריסט

עיבודי בלוז לגרסאות מתורגמות לקלסיקות נשמה אמריקניות וישראליות

 

נט קינג קול – NATUR BOY

בו אי קינג –  STAND BY ME

טמפיי שונז – I HEARD IT THROU THE GREAPVINE

סאם קוק – A CHANGE IS GONE COME

לילה לילה – אלתרמן, זעירא

צער לך – חלפי,רכטר

משעמם – חפר, ארגוב

סורו מני – אלכסנדר פן, לחן עממי

 

תומר תומש שרון – שירה

יאיר יונה – יוצר וגיטריסט

 

קונצרט מס. 13 יום שבת 11.6.16 בשעה 16.15

 

"שירה וחליל" עם יוסי ארנהיים חלילין ראשון של הפילהרמונית הישראלית

 

דוד זהבי – "החליל"

באך – "גם אני בששון אחריך אצעד" לסופרן, לחליל ולעוגב

באך – "בדינרי" מתוך סוויטה מס. 2

מוצרט – אלגרו מתוך סונטה בדו מג'ור

מוצרט – "ביער"לסופרן ופסנתר

גונו – "לאן מועדות פניך" לסופרן, חליל ופסנתר

סן סנס – החליל הנעלם      "          "       "

סן סנס – הברבור

סן סנס – "שמשון ודלילה"לחליל סולו

 

רויטל רביב – סופרן

יוסי ארנהיים – חלילן

אירית רוב – פסנתרנית

לנוחיות המגיעים לפסטיבל, ניתן להגיע לפסטיבל גם דרך המנהרה החדשה המובילה מכביש 1 לנווה אילן. במורד הגבעה המובילה לקרית יערים מגרשי חנייה מרובים, וכן הסעות.  מחירי כרטיסים 144 שקלים לקונצרט ב"קרית יערים" , 95 שקלים בקריפטה, 85 שקלים לכניסה לפסטיבל "קונצרטים בחוץ" (30 לילד)

הרכישה דרך קופת בימות באינטרנט:   www.bimot.co.il או בטלפון  6226* או בקופת בראבו 3221 * למידע נוסף על ההסטוריה, אבו גוש ועוד http://www.agfestival.co.il/

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *