איטו אבירם

חגיגות המוסיקה באבו גוש בחג השבועות

יצירות מופת קלאסיות על הגבעה, שילובים קלאסיים ואתנים בלב הכפר, מוזיקת עולם, טנגו ואופרה בפינות מחוץ לכנסייה, ומוזיקה ישראלית בפאטיו ובחורשה בפסטיבל הווקאלי הוותיק במדינה

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

 

מקהלת "ג'ואנה מוסיקה"

זו השנה ה -27 ברצף שבה מתקיים פסטיבל אבו-גוש למוזיקה קולית. הפסטיבל מתקיים פעמיים בשנה, בסוכות ובשבועות. פסטיבל אבו גוש נודע בקרב מקהלות וקהלים בארץ ובעולם בזכות התכניות המיוחדות, הביצועים ברמה הגבוהה ביותר, האווירה המיוחדת והאקוסטיקה המצוינת של הכנסיות: כנסיית קרית יערים במרום הכפר והקריפטה של הכנסייה הצלבנית במרכזו.

הפסטיבל ה- 53 יתקיים בחג השבועות בימים שישי- שבת-ראשון  (18-20.05). במהלך הפסטיבל יתקיימו 8 קונצרטים בכנסייה בקרית יערים ו4 קונצרטים בקריפטה שבכנסייה הצלבנית. בימים שבת וראשון בין השעות 12:00-16:00 יתקיים הפסטיבל שבתוך הפסטיבל:  ארבע שעות מוסיקה בחמישה מוקדים מסביב לכנסייה בו זמנית. תוכנית פסטיבל שבועות 2018 כנסית קרית יערים

קונצרט מס. 1 יום ששי 18.5.18 בשעה 11.30

"מלאכים שרים" מיצירות ליאונרד ברנשטיין

מאה שנה להולדת המלחין

ליאונרד ברנשטיין – מזמורי צ'יצ'סטר, לסולנים, למקהלה לעוגב, נבל וכלי הקשה.

– מתוך סיפור הפרברים, שירים בעיבוד למקהלה

– "שמחו נא", בעיבוד למקהלה

מנדלסון – מוטט תהילים צ'א אופוס 39 "כי מלאכיו יצווה לך"

ספיריטואלס – "יום בהיר", "הביתה על ענן"

סולנים

עוגבן

נבלאית

נגן כלי הקשה

מנצח: סטנלי ספרבר

"המקהלה הקאמרית של האקדמיה ירושלים בניצוחו של סטנלי ספרבר, הפגינה שוב את איכותה"

חגי חיטרון "הארץ" 10.12.17

 

קונצרט מס. 2 יום ששי 18.5.18 בשעה 15.00

בטהובן וברהמס – מפגש ענקים

יוהנס ברהמס – "רפסודיה לאלט" אופוס 53

מוטט אופוס 74 מס.1 "למה יתן לעמל אור"

ל.ו. בטהובן – מיסה בדו מז'ור אופוס 86

דניאלה סקורקה – סופרן

ניצן אלון – אלט

נמרוד גרינבוים – טנור

עודד רייך – בס

זמרי האנסמבל הקולי  הישראלי

תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית

מנצח יובל בן עוזר

 

קונצרט מס. 3 שבת 19.5.18 בשעה 11.30

"בחירתו של פאריס" אופרה מאת פרסל הצלחה מדהימה בביצוע נפלא

איתן דרורי – פאריס

רויטל רביב – ונוס

עינת ארונשטיין – פאלאס

הדס פארן – ג'ונו

עודד רייך – מרקורי

מקהלת "שחר"

תזמורת בארוקדה

מנצח – יזהר קרשון

הלנה היפה, מלחמת טרויה, במוסיקה נפלאה וכובשת כל לב.

 

קונצרט מס. 4 שבת 19.5.18 בשעה 15.00

יצירות מופת מאת הנדל, באך, מרצ'לו

"דיקסיט דומינוס" – נאום ה' לסולנים למקהלה ולתזמורת

י.פ.באך – "קנטטת תהילים"

"אודה ה' בכל לבב" לסולנים למקהלה ולתזמורת

א.מרצ'לו – קונצ'רטו ברה מינור לאבוב ומיתרים

יעלה אביטל – סופרן

הילה אריאלי – סופרן

אלון הררי – קונטרה טנור

אושרי שגב – טנור

עודד רייך – בס

המקהלה הקאמרית תל אביב

תזמורת בארוקדה

מנצח: מיכאל שני

 

קונצרט מס. 5 שבת 19.5.18 בשעה 18.00

"שלוה בגן העדן הקסום"

שוברט – מיסה בסול מג'ור לסולנים, למקהלה ולתזמורת

פורה – רקויאם לסולנים למקהלה ולתזמורת

דנה מרבך -סופרן

יאיר פולישוק -בס

מקהלת הקיבוץ הארצי

תזמורת סימפונט רעננה

מנצח: יובל בן עוזר

 

קונצרט מס. 6 יום ראשון 20.5.18 בשעה 11.30

המקהלה המקצועית המעולה – JAUNA MUSKA מלטביה

בתוכנית מיוחדת לפסטיבל אבו גוש

באך – "שירו לה' שיר חדש" רי"ב 225, מוטט למקהלה כפולה ועוגב

מנדלסון – מוטט תהילים קט"ו למקהלה ולעוגב אופוס 31

סקרלטי – STABAT MATER למקהלה ולעוגב

שירי עם ליטאיים וספיריטואלס

מנצח: VACLOVAS AUGUSTINAS

 

קונצרט מס. 7 יום ראשון 20.5.18 בשעה 15.00

"אהבה איטלקית"

שירים נפוליטניים בעיבוד לאנסמבל

שירי גונדוליירים מונציה

מקהלת העבדים מתוך "נבוקו"

אריות דואטים ואנסמבלים מתוך אופרות ידועות מאת:

בליני,דוניצטי, פוצ'ני, ורדי ורוסיני

זמרי סטודיו אופרה

מנצח, מעבד ופסנתרן – דוד זבה

אנסמבלים של הקולות הגדולים והנפלאים של זמרי הסטודיו אופרה תל אביב

 

קונצרט מס. 8 יום ראשון 20.5.18 בשעה 18.00

מוצרט – המיסה הגדולה בדו מינור

עם קרן הדר ונגני התזמורת הפילהרמונית

באך – קונצ'רטו כפול לאבוב וכינור

מוצרט – המיסה בדו מינור לסולנים, למקהלה ותזמורת

אלה וסליביצקי – סופרן

קרן הדר – סופרן

יוסף ארידן – טנור

אלכסיי קנוניקוב – בס

סעידה ברלב – כינור

דודו כרמל – אבוב

המקהלה הקאמרית רמת גן

נגני התזמורת הפילהרמונית הישראלית

מנצחת: חנה צור

 

קונצרטים בקריפטה שבכנסיה הצלבנית

 

קונצרט מס. 9 יום ששי 18.5.18 בשעה 14.00

"בשדות הירוקים של סקוטלנד"

בלדות סקוטיות, אנגליות ואיריות

עם זמרת הסופרן הנפלאה עינת ארונשטיין

"שמחה עבור אהבתי" –אנונימי סקוטי

"בגן כה ירוק" – אנונימי סקוטי

"הערבה בוכיה"

"שלושה עורבים"

" אתן לאהובתי תפוח"

"שרוולים ירוקים"

עינת ארונשטיין – סופרן

אופירה זכאי – לאוטה

 

קונצרט מס.10 יום ששי 18.5.18 בשעה 16.15

באך בקצב הבוסה נובה

באך – AIR

באך – פרק איטי מתוך קונצ'רטו בפה מינור

באך – מתוך קנטטה 140

באך-גונו – AVE MARIA

וילה לובוס –  בכיאנס ברזיליירס

ג'ובים – "תמונות"

שרון דבורין – סופרן

אורי ברכה – נגן גיטרה ועיבודים

גלעד אברו – קונטרבס

מפגש מסעיר בין המוסיקה מאת באך לבין המוסיקה הברזילאית שממנה נולדה הסמבה והבוסה נובה

 

קונצרט מס 11 שבת 19.5.18 בשעה 14.00

"לה דולצ'ה ויטה, "סינימה פרדיסו"- נינו רוטה ואניו מוריקונה

שירים נבחרים מתוך סרטים איטלקיים

נינו רוטה – "החיים היפים"

"רומיאו ויוליה"

אניו מוריקונה – "לו יכולת"(סינימה פרדיסו"

"אשת הכליף"

"המשימה"- פנטזיה

"פרח נולד"

"חיוך"

קרטיס – "אל תשכחיני"

" בחזרה לסוריינטו

אסף כחולי – טנור

שני ענבר – נגנית גיטרה

 

קונצרט מס.12 שבת 19.5.18 בשעה 16.15

אנסמבל "מודאליוס"

מוסיקה מספרד – לדינו ורנסנס

לדינו -"הסירנה", "תפוח אדום", "דורמה, דורמה"

"מדוע אינך שרה", "השושנה פורחת"

אלונסו מודרה – "איזבל"

חואן דל אנצ'ינה" –"היום נאכל"

חואן אמברוזיו דאלזה" – "ספניולה", PIVA""

אתי בן זקן – זמרה

אופירה זכאי – לאוטה

שריג סלע – חליליות

אורית מסר-יעקובי –צ'לו

אמנון יואל – כלי הקשה

איתן שטיינברג – עיבודים מוסיקליים

 

מחירי כרטיסים 144 שקלים לקונצרט ב"קרית יערים" , 95 שקלים בקריפטה, 85 שקלים לכניסה לפסטיבל "קונצרטים בחוץ" (30 לילד) הרכישה דרך קופת בימות באינטרנט:   www.bimot.co.il או בטלפון  6226* או בקופת בראבו 3221 * למידע נוסף על ההסטוריה, אבו גוש ועוד http://www.agfestival.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *