איטו אבירם

"החור" – מופע המחול המפתיע של בת שבע חוזר בימים אלה

יצירתו של אוהד נהרין היא "משהו אחר" בעוצמתו, ומותירה את קהל הצופים חסר נשימה ונסער . צפינו שוב במופע.

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה
צילום גדי דגון

צילום גדי דגון

מאת: איטו אבירם

כשיצא המופע, כתבנו על "החור", שהוא אחד ממופעי המחול המלהיבים והייחודיים יותר שבהם צפינו בשנים האחרונות. וזה הרבה, כי להקת בת שבע יצרה אצלנו רף ציפיות גבוה, אם לא רצון נסתר "להתאכזב" – סוף סוף מופע של להקה, שלרוב מצליחה לרגש אותנו בכל פעם מחדש. עתה עלה המופע בגרסה מעורבת (גברים/נשים) והיינו יותר משמחים להיווכח כי המופע, בכל גרסה שהיא, נישאר איכותי, מסקרן ומפתיע כשהיה, ועדיין מספק חוויה אמיתית גם לי שצופה בו פעם שנייה.

זה מתחיל עם עיצוב הבמה, התפאורה יוצאת הדופן ושפע הגימיקים שאינו מסתיים אלא בסוף המופע ממש. זה נמשך בעצם ההופעה, בתנועה המקורית וביכולות הגבוהות של הרקדנים, שדומה כי מתעלים אף מעבר ליכולת הגבוהה שלהם בדרך כלל, ושוברים שיא של עצמם.

כשהגענו, מצאנו סביבנו צופים, שהיו נרגשים לפחות כמו הרקדנים. הישיבה במעגל רחב בסטודיו ורדה שבסוזן דלל בתל-אביב, מגבילה את מספר הצופים (ואולי אף הופכת את המופע לבלתי כלכלי, אך למי זה משנה…). המופע מתקיים סביב קונסטרוקציה ייחודית שנבנתה לצורך המופע: במה מתומנת בת 360 מעלות המוגבהת מהקהל, מרפסת מיוחדת המקיפה את האולם מאחורי הצופים במעגל ותקרה מרושתת צינורות.

המופע התנהל הן מאחורי גבינו והן על הבמה. הבנים הפתיעו מאחור, כשנצמדו אל חלונות המרפסת, קפואים וממתינים. הבנות חוללו על גבי הבמה. לא אנסה לתאר את הריקודים, לבאר אותם או לבקר אותם, זה מיותר. אודה – ההתרגשות רבה. המוסיקה חוברת לתנועה, הקרבה האינטימית אל גופותיהם המיוזעים של הרקדנים יוצרת אינטראקצה מפתיעה אתם, והצופה משתנה מרגע תחילת המופע, והופך לשותף פאסיבי ביצירה עצמה, בעצם קרבתו, תנועת ראשו קדימה, אחורה ולצדדים, תוך ניסיון בלתי מספק שלא להפסיד את כל מה מתרחש סביבו ולוכד את כל חושיו.

החור איטו אבירם

אחד הרגעים הגדולים במופע הוא "זליגתם" של הרקדנים הבנים מתוך פתח נסתר בתקרה אל מעל הצינורות, המרשתים אותה. שם הם נאחזים, שכובים בפוזות בלתי אפשרויות, מחכים להזדמנות להישפך מטה ולהימהל במחול המתנהל על הבמה. ואם זה לא מספיק, הנה, לקראת סיום המופע, שופכים הרקדנים המסתתרים בין הצינורות למטה, על הבמה, גשם של נפצים המתפוצצים ויוצרים אפקט רב רושם וכמעט מבהיל. זהו ה"קרשצ'נדו" שבו מסתיימת הופעה סוערת המותירה הן את הרקדנים והן את הקהל חסרי נשימה.

המופע מוצג בהשתתפות כל רקדני הלהקה- ברט איסטרלינג, אייר אלעזרא, סטפני אמוראו, וויליאם בארי, שחר בנימיני, מתן דוד, עמרי דרומלביץ', זינה זינצ'נקו, עדי זלטן, צ'ן וי לי, ארי נקמורה, בובי סמית, אורי משה עפרי, שאמל פיטס, אוסקר ראמוס, איאן רובינסון, ניצן רסלר ומעיין שיינפלד.

החור מאת אוהד נהרין– לוח המופעים:

יום שלישי, 10.11 בשעה 19:00

יום שלישי, 10.11 בשעה 21:00

יום רביעי, 11.11 בשעה 19:00

יום רביעי, 11.11 בשעה 21:00

יום שישי, 13.11 בשעה 14:00

יום שישי, 13.11 בשעה 16:00

יום שבת, 14.11 בשעה 19:00

יום שבת, 14.11 בשעה 21:00

יום רביעי, 18.11 בשעה 19:00

יום רביעי, 18.11 בשעה 21:00

יום חמישי, 19.11 בשעה 19:00

יום חמישי, 19.11 בשעה 21:00

יום שישי, 20.11 בשעה 14:00

יום שישי, 20.11 בשעה 16:00

 

עיצוב תאורה: אבי יונה בואנו (במבי)

עיצוב חלל ובמה: זוהר שואף

עיצוב תלבושות: אריאל כהן

עריכת ועיצוב פס קול: מקסים וואראט

אסיסטנט לאוהד נהרין ומקסים וואראט: גיא שומרוני

עיצוב גרפי: רוני עזגד

ביצוע חלל ובמה: טכארט, טכנולוגיות במה בע"מ

 

60 דקות ללא הפסקה

מחיר: 150 ₪ אולם / 20 שח הנחה קבועה לחברי מועדון

כרטיסים באתר הלהקהwww.batsheva.co.il  או בטלפון: 03-5171471

למידע נוסף על המופע באתר להקת מחול בת-שבע:http://batsheva.co.il/he/repertory?open=the_hole

לתשומת לבכם: קאסט החור מתחלף כך שבחלק מהמופעים הבנים במרכז ובחלק אחר הבנות במרכז. לרשימה המלאה של הקאסטים לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *